Other News

on November 21, 2017 at 11:35 pm / in Kuriozitete

Mos i hidhni lëvoret e qepës më, ja pse

Shumica e njerëzve nuk e dinë se lëkura dhe lëvoret e shumë frutave dhe perimeve janë përplot antioksidantë dhe ushqyes të tjerë përfitues për shëndetin. E tillë është lëkura e qepëve. Në lëkurën e qepës ndodhet një antioksidant i fuqishëm që rregullon shtypjen e gjakut dhe parandalon sëmundjet kardiovaskulare. Nëse shtoni lëvoret e qepës në ushqimet tuaja të rregullta, si […]

Read more ›
on November 21, 2017 at 11:28 pm / in Aktuale

Pas vdekjes së Toto Rinës, nisin zgjedhjet për kreun e Cosa Nostras, por një surprize e keqe iu ndodh

Policia italiane prish zgjedhjet në kupolën e Cosa Nostras. Të paktën 27 persona kanë përfunduar në pranga nën akuzën e pjesëmarrjes në organizata mafioze, kërcënime me jetë, biznese abuzive, trafik droge dhe transferime të jashtëligjshme pasurish. Prej kohesh kishin nisur hetimet, sipas të cilave rezulton se Cosa Nostra ka një mekanizëm të mirëfilltë elektoral për të zgjedhur krerët e rinj […]

Read more ›
on November 21, 2017 at 11:10 pm / in Aktuale

Ndodh në Tiranë, gazetari merr nga rruga gjyshin e verbër dhe i ndryshon jetën

Një gjest për t’u falenderuar dhe përhapur sa më shumë ky i gazetarit Osman Stafa i cili i ndihmuar nga miqtë e tij, i ka ndryshuar jetën gjysh Rexhepit i cili kishte humbur shikimin. Stafa e ka marrë nga rruga dhe e ka çuar gjysh Rexhepin në një klinikë për të bërë të mundur ndërhyrjen në sy, i ndihmuar edhe […]

Read more ›
on November 21, 2017 at 11:07 pm / in Kuriozitete

Një burrë kishte tre të dashura dhe nuk dinte me cilën prej tyre të martohej…

Një burrë kishte tre të dashura dhe nuk dinte me cilën prej tyre të martohej. Si përfundim, vendosi t’i vinte në provë, për të parë se cila ishte më e përshtatshme për t’u bërë gruaja e tij. Tërhoqi 15.000 euro nga banka e tij, u dha nga 5000 euro secilës prej tyre, e u tha: – Shpenzoijni si të doni. […]

Read more ›
on November 21, 2017 at 10:39 pm / in ShowBiz

Sinan Hoxha qan me lotë nga befasia që iu bë n’Kosovë Show (Video)

Këtë të diel është edicioni më i ri n’Kosovë Show, ku mysafir është këngëtari Sinan Hoxha. Shumë humor, batuta dhe momente interesante në këtë emision që drejtohet nga showmeni, Shpëtim Desku, Një moment tejet interesant është kur Sinani e pranon një letër nga një person. Përmbajtja e saj tejet emocionese saqë Sinani përlotet. Por befasinë më të madhe qëi është […]

Read more ›
on November 21, 2017 at 10:38 pm / in Kuriozitete

Ky është Shqiptari më i durueshëm: Gruaja e rrah, e vjedh, e tradhton e ky gjithnjë e fal!(VIDEO)

Cili denoncon bashkëshorten e tij jo vetëm për dhunë fizike, por edhe për braktisje të tri vajzave të tyre të mitura dhe tradhti bashkëshortore për disa herë.Niko Trimi, banor në fshatin Stan të Lushnjës, rrëfen për News24 se ka mbetur prej disa ditësh i vetëm me vajzat e tij të mitura: 7, 5 dhe 3 vjeçe. E kam kapur me […]

Read more ›
on November 21, 2017 at 10:33 pm / in ShowBiz

Armina nuk fle natën me Shkëlzenin, ja kush e zëvendëson (foto)

Ata janë çifti më i komentuar i momentit dhe gjithçka rreth tyre bëhet virale. Është e pashmangshme, kur flitet për djalin e ish-kryeministrit të Shqipërisë, Shkëlzen Berishës dhe blogeres së njohur edhe ndërkombëtarisht, Armina Mevlanit. Çifti prej vitesh jetojnë sëbashku, e hërë pas here është Armina që i hedh “benzinë” rrjetit me postimet që bën në rrjete sociale. Teksa ndjekësit […]

Read more ›
on November 21, 2017 at 7:40 pm / in ShowBiz

Del foto e Bleona Qeretit e shumë viteve më parë, po mashkulli në krah kush është? (FOTO)

Një yll i vërtetë! Kjo foto e rrallë e Bleona Qeretit, e shumë vite më parë po “çmend” internetin. Bleona Qereti duket aq e hijshme dhe e buzëqeshur, krejtësisht bio. Ndërkohë ajo shfaqet në krah të këngëtarit të shquar ngë Kosova, Ramadan Krasniqit, i cili po ashtu është shumë i ri në këtë imazh. Fansat kanë vërshuar në lumë komentesh […]

Read more ›
on November 21, 2017 at 7:35 pm / in Aktuale

Koha nesër? Ja ç’surpriza iu rezervon moti

Edhe gjatë ditës së nesërme, meteorologët parashikojnë një mot pa reshje në të gjithë territorin, ndërsa temperaturat do të jenë të ulta. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit: Sot (e martë, dt.21) dhe nesër (e mërkurë, dt.22) nuk priten reshje në të gjithë territorin. Nesër (e mërkurë, dt.22) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: – […]

Read more ›
on November 21, 2017 at 6:31 pm / in Kuriozitete

Fituesja e Nobelit në mjekësi tregon 2 përbërësit natyral që mund të shkatërrojnë qelizat e kancerit

Mjekja Johanna Budwig u nominua 6 herë për Çmimin Nobel në Mjekësi. Ajo arriti suksesin e trajtimit të pacientëve që vuajnë nga kanceri. Besoni apo jo, Dr. Budwig nuk ka përdorur toksina apo kimikate. Nëse trupi juaj është tepër acid, qelizat tuaja nuk mund të marrin oksigjen të mjaftueshëm. Përveç kësaj, niveli i oksigjenit të gjakut në njerëz të shëndetshëm […]

Read more ›