Aktuale

on March 29, 2017 at 11:46 am / in Aktuale

80-vjeçari rrëfen live: Kam 1.5 mln euro pasuri. Gruaja që u shit: Unë të dua me shpirt

Bashkime Sulejmani, 40-vjeçarja e cila u shit nga familja tek një shqiptar nga Kosova, 40 vjet më i madh në moshë për 6 mijë euro, ka ardhur sërish në emisionin “Me zemër të hapur” në News24 për t’u përballur me bashkëshortin e saj Ahmet Goxhaliu. 80-vjeçari kërkon që të kujdeset për djalin e tyre 8 vjeçar, dhe çështjen e ka […]

Read more ›
on March 28, 2017 at 11:50 pm / in Aktuale

Histori prekëse, nëna dëgjon për herë të parë djalin e saj tetë vjeç (Video)

Që prej 15 vitesh e kishte humbur aft;sin; e d;gjimit. Ajo nuk kishte shpres; se do t; d;gjonte nj; dit;, derisa n; nj; kontroll, mjekët i thanë se ka mundësi shërimi, Ajo kishte 30 vjet, kurse djalin më të vogël të saj, që kishte tetë vjet, nuk e kishte dëgjuar asnjëherë. Ajo komunikonte me njerëzit duke i lexuar lëvizjet e […]

Read more ›
on March 28, 2017 at 11:22 pm / in Aktuale

Moment i ligë: Rrufeja godet makinën duke lëvizur, por ja çfarë ndodh më pas (Video)

Pamjet të pabesueshme janë publikuar në internet, që tregojnë momentin kur një makinë e cila ishte duke lëvizur në rrugë goditet nga një rrufeja. Videoja tregon një situatë që rrallë mund të shihet në mënyrë të tillë, Pas goditjes nga rrufeja shoferi arrin të kontrolloi automjetin cili më pas del dhe rrethohet nga kalimtarët të cilët vrapojnë për ta ndihmuar. […]

Read more ›
on March 28, 2017 at 11:08 pm / in Aktuale

Abuzohet seksualisht nga profesori, shikoni reagimin e klasës (Video)

Një profesor i IT erdhi në klasë dhe kërkoi nga nxënësit që të prezantohen. Kur filluan, profesori u ndal tek një vajzë, të cilën e shtyri të përsëris disa herë prezantimin. Pastaj, u afrua pranë saj, dhe filloi ta ledhatojë në duar e në flokë, Vajza e ngriti zërin, pastaj edhe një vajzë tjetër, mirëpo gjithë pjesa tjetër e klasës […]

Read more ›
on March 28, 2017 at 10:40 pm / in Aktuale

Shqiptarja shtatzënë pa asnjë shpresë për të jetuar, amaneti i fundit që përloti mjekët italianë

Një histori shumë e dhimbshme, por me një mesazh aq të fortë që të bëjnë të reflektosh mirë për atë se çfarë është dashuria e pakusht e një nëne. Një vajzë 25-vjeçare shqiptare ka përlotur mjekët në Itali, teksa shtatzënë në muajin e gjashtë të shtatzënisë, e në gjendje shëndetësore pa asnjë shpresë për të jetuar, ka lënë amanetin e […]

Read more ›
on March 28, 2017 at 10:38 pm / in Aktuale

Shokuese/ Prostitucion në qendër të Prishtinës (Video)

Në mes të Prishtinës ushtrohet prostitucion. ExpressStory sjellë një video të realizuar në lagjen Ulpiana, që dëshmon se në një lokal të kësaj lagje po ushtrohet prostitucion. Kjo pjesë e kryeqytetit njihet për disa kafiteri, ku ofrohen edhe shërbime seksuale

Read more ›
on March 28, 2017 at 10:25 pm / in Aktuale

Shqiptarja shtatzënë, para se të bjerë në koma: Më mbani të gjallë sa ta lind fëmijën

Një vajzë shqiptare në Itali ka përlotur mjekët dhe të gjithë njerëzit që njohin historinë e saj Ajo është vetëm 25 vjeç dhe është në muajin e gjashtë të shtatzënisë. Gjendja e saj shëndetësore u rëndua shumë dhe mjekët hoqën çdo shpresë që ajo do të jetonte. Por para se të binte në koma dhe e vetëdijshme për fatin që […]

Read more ›
on March 28, 2017 at 6:26 pm / in Aktuale

Momenti kur shpëtohet foshnja që ishte varrosur për së gjalli (Video, +16)

Banorët e një fshati në Indi, kanë arritur të shpëtojnë një foshnje që ishte varrosur për së gjalli. Vajza e vogël e cila pas gjashtë orëve pasi kishte ardhur në jetë ishte lënë nën rërë në mes të një fushe që të vdesë, kur një vajzë e re pa këmbët e saj, Kjo bebe ishte gjetur në Jajpur në shtetin […]

Read more ›
on March 28, 2017 at 5:56 pm / in Aktuale

Pastori i çoi në shtëpi një të pastrehë, por gruaja e tij e futi në shtrat dhe…

Njerëz të thjeshtë dhe të pastrehe pothuajse takojmë çdo ditë. Ndihma që mund tu jepet nga persona të ndryshëm jo gjithmonë vlerësohet drejt nga personi në nevojë. Një ngjarje e tillë është dhe kjo që do të lexoni më poshtë, ku mirësinë njerëzit ta vlerësojnë me tradhti dhe dhimbje. Kjo ka ndodhur me këtë pastor, i cili ka ndihmuar një […]

Read more ›
on March 28, 2017 at 5:54 pm / in Aktuale

Burrat shqiptarë të frikësuar nga tradhtitë e grave, dedektivi: Ju tregoj sa raste ndjek çdo ditë

Numri i rasteve të divorcit në çift për shkak të tradhtisë nga njëri partner apo nga të dy, sipas ekspertëve dhe shifrave, duket se po vjen gjithmonë e më në rritje. Në Shqipëri meshkujt janë më të trembur nga tradhtia e partneres së tyre, ndaj kanë nisur të paguajnë dedektivë për të ndjekur nga pas bashkëshortet e tyre. Detektivi privat […]

Read more ›