Aktuale

on January 18, 2017 at 12:08 am / in Aktuale

Vdes në aksident drejtori i burgut ku u torturua Ilia Kareli

Drejtori i burgut të Malandrinos ka humbur jetën ditën e sotme në një aksident. Mësohet se automjeti i tij ka dalë nga rruga dhe për pasojë, ai ka gjetur vdekjen. Vasilis Gorzias ishter 53 vjeç. Ai ishte drejtor i burgut ku u torturua për vdekje i burgosuri shqiptar Kudret Kume, ose siç njihej, Ilia Kareli.

Read more ›
on January 17, 2017 at 11:50 pm / in Aktuale

I therën djalin, nëna e viktimës ulërima dhe lot: Më vranë dritën e syve (VIDEO)

Armando Rrapaj, 32 vjeç u vra sot me thikë pas një sherri me dy vëllezër. Policia arrestoi menjëherë pas ngjarjes një prej vëllezërve Klevis Merkaj, ndërsa është në kërkim të vëllait tjetër Novruz Merkaj. Ngjarja ndodhi rreth 13:40 pasditen e sotme afër spitalit në lagjen “Partizani”. Në videon e sjellë për “BalkanWeb” duket momenti i parë kur familjarët e viktimës […]

Read more ›
on January 16, 2017 at 10:51 pm / in Aktuale

Publikohen pamjet e para të arrestimit të terroristit të Stambollit (Foto/Video)

Mediat turke kanë publikuar pamjet e para të arrestimit të Abdulkadir Masharipov, terroristit i cili në natën e Vitit të Ri vrau 39 persona në Stamboll. Mediat turke raportojnë se ai është arrestuar së bashku me një mik të tij nga Kirgistani dhe dy femra. Në momentin e arrestimit terroristi kishte afër edhe djalin e tij. Masharipov më 31 dhjetor […]

Read more ›
on January 16, 2017 at 10:28 pm / in Aktuale

Treni i Kralevës hyn në Mitrovicë pa leje të autoriteteve të Kosovës (Video)

Treni që u nis nga Beogradi drejt veriut të Mitrovicës nuk ishte as i pari e as i fundit që mori rrugë drejt Kosovës nga shteti serb. Edhe para të shtunës por edhe dy ditëve të fundit, dy herë në ditë, një tren lëvizë nga Kraleva e Serbisë për në Mitrovicën e Veriut, njofton Klan Kosova. Linja e rregullt Kralevë […]

Read more ›
on January 16, 2017 at 10:22 pm / in Aktuale

Ramush Haradinaj ka një mesazh shumë të rëndësishëm për të gjithë shqiptarët (Video)

Nga një takim me shqiptarët në Francë Kreu i AAK-së Ramush Haradinaj ka folur rreth situatës së arrestimit të tij dhe Kosovës. Haradinaj ka falenderuar gjithë të pranishmit për mbështetjen dhe ka thënë që “kjo punë do kryhet se s’ka ku shkon dhe na priftë e mbara.” Nuk ka qendruar dot dhe pa pranuar faktin se është larg Kosovës në […]

Read more ›
on January 16, 2017 at 10:11 pm / in Aktuale

Mediat kroate i sulen Vuçiçit: Je me prejardhje shqiptare, ja kush është babai yt!

Në kulmin e tensioneve mes Kosovës dhe Serbisë, mes morisë së reagimeve nga ndërkombëtarët, mediat kroate kanë gjetur një tjetër formë për t’ju kundërvënë kryeministrit serb, Vuçiç. Ato kujtojnë se Kryeministri i Serbisë ka prejardhje shqiptare nga babai. Kështu shkruan një portal kroat, i cili thekson se babai biologjik i shefit të qeverisë serbe, është gazetari shqiptar Fahri Musliu. Portali […]

Read more ›
on January 16, 2017 at 10:08 pm / in Aktuale

Mister/ Një fshat i tërë fshihet brenda kësaj shpelle (Foto)

Për të arritur në fshatin Zhongdong të Kinës, duhen më shumë se një orë ngjitje në mal. E ndodhur rreth 1,500m mbi nivelin e detit, një shpellë në Kinë është shtëpia e rreth 100 njerëzve. Në fakt, brenda kësaj shpelle ndodhet një fshat i tërë, i cili besohet se është vendbanimi më i vjetër në vend, brenda një shpelle natyrale, […]

Read more ›
on January 16, 2017 at 10:07 pm / in Aktuale

Gjenerali serb: Si e vramë Adem Jasharin. Atë e shiten tek ne spiunët shqiptarë

Gjatë një interviste në emisionin “Vo Centar” të televizionit Alsat-M, ish gjenerali serb, Stevan Gjurovic, tregoi se sa spiunë kishin dhe sa herë ata kishin mundur ta vrisnin Adem Jasharin. Gjenerali serb në intervistën për emisionin “Vo Centar” të Alsat-M, ka folur gjerë e gjatë për luftën e forcave serbe në Kosovë dhe prapaskenat. Ai thotë se ka qenë në […]

Read more ›
on January 16, 2017 at 10:05 pm / in Aktuale

“Bukuroshja e Gjirokastrës i refuzoi dashurinë Enverit”, ja hakmarrja mizore e diktatorit

Krimet e komunizmit në Shqipëri përbëjnë një kapitull të pahapur, ndonëse për to është folur në 25 vjet pas rënies së diktaturës, kryesisht nëpërmjet kujtimeve fragmentare të atyre që kanë mbijetuar nga pesha e dhunës. Është folur në mediume të ndryshme në mënyra të ndryshme, me tone minimizuese e përkeqësuese, por gjithmonë, duke ndjekur sipërfaqen e sheshtë të gazetave dhe […]

Read more ›
on January 16, 2017 at 10:04 pm / in Aktuale

‘Çudia’ në Shkodër! Ky është italiani që mori vendimin e rallë për gruan e tij shqiptare. Ja ç’bëri ai (Video)

Davide dhe Luiza janë një çift italo-shqiptar të cilët kanë braktisur Italinë duke u zhvendosur në Shkodër, të bindur se mund ta kenë më të lehtë jetën. Ata kurorëzuan dashurinë e tyre 8 vite më parë dhe siç zakonisht ndodh me vajzat shqiptare, Luiza Kolndreu u zhvendos ne Genova pranë bashkëshortit. Vështirësitë duket se e bënë të pamundur të vijonin […]

Read more ›