Aktuale

on January 15, 2017 at 11:47 pm / in Aktuale

Shkodrani ka një hall të madh: E dashura më tha se do shkonte të pastronte të shtëpia e pronarit, por..

Rastet e tradhtisë në çift po shtohen dita-ditës e përballë këtij fakti çdokush fillon e ndjehet i dorëzuar. Nuk ka rëndësi në çfarë vendi je apo nga je, dashuria që kemi ndaj partnerit ndonjëherë nuk mjafton që ta pengojë atë të na tradhtojë. Një rast tipik i ka ndodhur një të riu nga Shkodra i cili jeton prej disa kohësh […]

Read more ›
on January 15, 2017 at 11:38 pm / in Aktuale

Aktivistja serbe lëshon studion gjatë debatit me Vuçiqin (Video)

Jelena Miliq, drejtoresha e Qendrës për Studime Euroatlantike ka lëshuar studion gjatë debatit me kryeministrin serb, Aleksandar Vuçiq që po mbahej në televizionin “Pink”. Miliq, e ka lëshuar studion pasi që kryeministri serb, Vuçiq, i ka thënë se ajo po flet kundër interesave të Serbisë. Ky reagim i kryeministrit Vuçiq, ka ardhur pasi që Miliq, në një emision tjetër i […]

Read more ›
on January 15, 2017 at 10:18 pm / in Aktuale

Mediat kroate i kujtojnë sërish Aleksander Vuçiçit: “Ja dashnori shqiptar i nënës tënde” (Foto)

Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç, ka prejardhje shqiptare nga babai. Kështu shkruan një portal kroat, i cili thekson se babai biologjik i shefit të qeverisë serbe, është gazetari shqiptar Fahri Musliu. Portali Dnevno.Hr ka postuar edhe fotografi të Musliut dhe Vucic, për të potencuar ngjashmëritë ndërmjet tyre. Ndërkaq në librin “Haske muke” , “Vuajtje e Hagës” të autorit Ljubisa Petkoviç, […]

Read more ›
on January 15, 2017 at 10:16 pm / in Aktuale

Tensionohet situata në kufirin Kosovë-Serbi

Janë vërejtur lëvizje të forcave të armatosura përgjatë kufirit mes Serbisë dhe Kosovës, të dielën pasdite, që kanë alarmuar banorët e asaj ane. Bëhet fjalë për lëvizje me mjete të motorrizuara që raportohet se kanë lëvizur nga qyteti i Kragujevcit, drejt rrugës për Kraljevë, ku kalimtarët e rastit kanë vërejtur katër automjete të blinduara, përpolotë me njerëz të armatosur të […]

Read more ›
on January 15, 2017 at 11:46 am / in Aktuale

Treni është kthyer, por 2 mije forca serbe zbarkojnë në kufi me makineri të rëndë luftarake

Treni është kthyer, por duket se janë kthyer edhe forcat serbe, por kah Kosova. Sipas “Presheva Jonë” këto 48 orët e fundit mbi 2 mije forca serbe kanë zbarkuar në brezin kufitar me një makineri të rëndë luftarake. Gjate 48 orëve të fundit mbi 2 mijë forca serbe kanë zbarkuar në brezin kufitar me një makineri të rëndë luftarake Burime […]

Read more ›
on January 15, 2017 at 11:43 am / in Aktuale

Gjenerali Demiraj pas aksionit të ROSU: Shqiptarët janë 8 milion në Ballkan dhe nuk mund të shpërfillen më!

Ish gjenerali i ushtrisë shqiptare, Dritan Demiraj, i cili ka mbi vete mbi 10 misione ne Afganistan, disa libra te shkruara nga ana e tij, tashmë në detyrë të trajnuesit kundër terrorizmit në Amerikë, është ndjerë i lumtur pas veprimit të forcave “ROSU” për të ndalur trenin ilegal serb të hyjë në Kosovë. Demiraj ka kujtuar se shqiptaret janë 8 […]

Read more ›
on January 15, 2017 at 11:01 am / in Aktuale

Mediat e Sanxhakut: Beogradi po harron që Kosova s’është Bosnje që të luajë me të

Kosova për herë të dytë ia uli rampën Serbisë. Herën e parë kur në fillim të këtij muaji ia ndaloj hyrjen në Kosovë presidentit serb, Tomisllav Nikolliqit, për festat e Krishtlindjes ortodokse, shkruajnë mediat boshnjake. “Sot rampa u ul sërish, kur u ndalua hyrja e trenit me mesazhe nacionaliste, me të cilin Serbia donte të provokonte konflikt në Kosovës”, shkruan […]

Read more ›
on January 15, 2017 at 12:05 am / in Aktuale

Foshnja bëri vaksinën e meningjitit, më pas reagimet e tij tronditëse (Video)

Një çifti i zemëruar në Britaninë e Madhe thanë se djali i tyre ka pësuar një goditje pasi bëri vaksinën kundër meningjitit. Imazhet tronditëse janë publikuar në internet dhe tregojnë sjelljen e pazakontë të vogëlushit 10 muajsh. Luke Maguire, 26-vjeç, dhe Louise McKever, 22-vjeç, thonë se kanë realizuar mbi 55 vizita në spital për shkak të komplikacioneve të shumta që […]

Read more ›
on January 14, 2017 at 11:49 pm / in Aktuale

Shqiptarja ndihmon të pastrehun, por çfarë i bën ai të fut frikën! (Video)

Ditën e sotme mediat e huaja kishin trajtuar një histori të bukur me një çift që kishin ndihmuar një të pastrehë, pasi ky i fundit u dha atyre ndihmën e tij. Duke marrë shkak nga kjo histori, një shqiptare që jeton në Francë ka treguar rastin e saj me një të pastrehë. Ajo e shikonte çdo ditë që rrinte tek […]

Read more ›
on January 14, 2017 at 11:48 pm / in Aktuale

Reagojnë serbet për Trenin: “Cili hajvan e mendoi këtë?“Si shteti, si treni. Cirk në hekurudhë.” TURP!!!

Nuk janë të pakët ata serb që kanë shprehur mllefin, turpin dhe ironinë me politikanët e vet, duke komentuar në media të ndryshme nisjen e këtij treni, si një manastir në hekurudhë, transmeton Persikopi. Reagime të shumta ka pasur edhe nga vetë Kosova duke quajtur një provokim nga ana e Serbisë, pasi në të mbishkruante “ Kosova është Serbi” në […]

Read more ›