Aktuale

on January 14, 2017 at 11:48 pm / in Aktuale

Ja disa nga shenjat e fundit të botës sipas profetit Muhamed

Ja disa nga shenjat e fundit të botës sipas profetit Muhamed Kijameti do të vijë kur: • Kur do të konsiderohet për turp të vepruarit sipas urdhrave Kuranore. • Kur njerëzit e pabesë (jo të besueshëm) do të konsiderohen si të besueshëm dhe të besueshmit do të konsiderohen të pabesueshëm (të pabesë). • Kur të jetë (të bëhet) nxehtë në […]

Read more ›
on January 14, 2017 at 11:46 pm / in Aktuale

13-vjeçari vret veten dhe lë një letër, babai i mbytur nga dhimbja përlot botën me këto fjalë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në New York, por që ka prekur shumë njerëz në mbarë botën. Një djalë i vogël ka vrarë veten pas talljeve të shokëve, duke u vetëvarur në dhomën e tij me një rrip pantallonash. Ai është gjetur i pajetë nga motra e tij, ndërsa para se të kryente aktin e rëndë ka lënë një […]

Read more ›
on January 14, 2017 at 11:46 pm / in Aktuale

Jepet alarmi i radhës:Furtuna e të ftohtit siberian prek Shqipërinë të…

Situata atmosferike në rajonin e Ballkanit dhe veçanërisht në Shqipëri, vijon të mbetet ajo e temperaturave nën zero gradë. Por ndonëse meteorologët shqiptarë kanë parashikuar një rritje të temperaturave duke nisur nga java e ardhshme, për sinoptikanët në Itali situate paraqitet krejt ndryshe. Sipas asaj që bën të ditur ilmeteo.it, era të forta polare do të përfshijnë Evropën Juglindore në […]

Read more ›
on January 14, 2017 at 11:43 pm / in Aktuale

Ndodh edhe kjo, familjes nga Kosova i refuzohet viza në Zvicër pasi vishnin trenerka

Një familje nga Kosova të cilët kishin disa vite që jetonin në Zvicër, iu është refuzuar viza për shkak të zakonit të tyre të çuditshëm, veshjes së trenerkave të poshtme. Sipas gazetës gjermane “Basellandschaftliche Zeitung”, në vitin 2005 familja Halili ka marrë një mbështetje të madhe nga fshati ku jetonin në Bubendorf, në kantonin e Bazelit kur autoritetet zvicerane konsideronin […]

Read more ›
on January 14, 2017 at 11:38 pm / in Aktuale

U përdhunua te Kthesa e Kamzës, dëshmia e vajzës: Më la takim në lokal dhe…

Një 32­vjeçar është shpallur në kërkim nga Policia e Tiranës, pasi ndaj tij është bërë një denoncim për përdhunim nga një vajzë, me të cilën ishte njohur në rrjetin social “Facebook”, raporton “Panorama”. Burime nga Policia thanë se i riu, shtetasi me inicialet G.Gj., ka abuzuar seksualisht me vajzën 29­vjeçare, pasi e kishin lënë të takoheshin në një lokal. Ngjarja […]

Read more ›
on January 14, 2017 at 8:53 pm / in Aktuale

Video e rrallë/ Presidenti Historik dhe Komandanti Legjendar në përurimin e shtatores së Azem Galicës

Një video e rrallë po qarkullon në rrjetet sociale, ku shihen presidenti historik, Ibrahim Rugova dhe komandanti legjendar i UÇK-së, Adem Jashari. Për shumë vite janë shpalosur fotografi kur Adem Jashari merrte pjesë në mbledhjet e LDK-së të udhëhequra nga Presidenti Rugova, por kjo video është një tjetër dëshmi se Rugova dhe Jashari ishin bashkëmendimtar të çështjeve madhore të kombit […]

Read more ›
on January 14, 2017 at 12:07 pm / in Aktuale

VIDEO në Facebook: “Minohen shinat e trenit Beograd-Mitrovicë?”

Një video e dyshimtë është duke qarkulluar në të cilën shihen disa persona duke minirate hekurudhën që e lidh Mitrovicën Veriore me Serbinë. Kjo video është publikuar nga një faqe në FB, “Një Komb”, në të cilën shkruan se kjo video është huazuar nga faqja “Prishtinacity”. Ende nuk dihet nëse kjo video është e vërtetë apo është vetëm një veprim […]

Read more ›
on January 13, 2017 at 11:38 pm / in Aktuale

“Nuk më vjen djali 5-vjeçar brenda, më thotë s’ke bukë të më japësh”, historia tronditëse e gruas së varfër

Vera Huqi, 45 vjeç dhe banuese në Tiranë, ka kërkuar ndihmën e emisionit “Fiks Fare”. Ajo është në një gjendje të vështirë ekonomike dhe shëndetësore. Fëmijët e saj, 1 dhe 5 vjeç, nuk frekuentojnë as çerdhe dhe as kopësht, sepse nuk kanë mundësi ekonomike. Vera është trajtuar me kemp deri para dy vitesh, pasi duart e saj janë të paralizuara. […]

Read more ›
on January 13, 2017 at 11:08 pm / in Aktuale

Për fajde, dëshmitari i plagosur: I morra 2 mijë, i ktheva 85 mijë Euro (Video)

Do të duhej të jepte dëshminë sot në gjyqin për fajde, ku është palë e dëmtuar. Por, Ibrahim Kazazit ia pamundësuan dëshminë dy persona, të cilët në lokalin e tij e plagosën dje me sëpatë e revole. Ibrahim Kazazi sot do të duhej të dëshmonte në gjykimin e 10 të akuzuarve për fajde. Por, ai nuk mundi të shkonte në […]

Read more ›
on January 13, 2017 at 10:48 pm / in Aktuale

12-vjeçarja vret veten live në Facebook, policia jep alarmin: Ju lutem mjaft e shpërndatë videon (VIDEO)

Etmerrshme është videoja e një 12-vjeçareje, e cila ka filmuar veten teksa varej me litar përpara oborrit të banesës së saj. Katelyn Nicole Davis, banuese në Cedartiën Georgia, vrau veten dhe gjithçka e bëri live në Facebook më 30 dhjetor, pasi tha se ishte abuzuar seksualisht nga një pjesëtar i familjes. Vetëvrasja e tmerrshme e një 12-vjeçareje po shpërndahet kudo […]

Read more ›