Aktuale

on February 19, 2017 at 10:53 pm / in Aktuale

Tragjedia në Pogradec/ Si i gjeta vëllain me nusen të vdekur, ja sms-ja që më dërgoi

I tronditur nga ngjarja e rëndë, Aurest Torra ka treguar momentin kur ai është njoftuar nëpërmjet një mesazhi nga i vëllai, Erzeni, që të shkonte ta merrte te tokat e tyre. Edhe pse ka shkuar atje (rreth 2 orë larg banesës), nuk e ka gjetur. Pasi është kthyer në banesën e përbashkët, ai ka gjetur vetëm foshnjën 9-muajshe në gjumë. […]

Read more ›
on February 19, 2017 at 11:03 am / in Aktuale

Illuminati: Del një listë, ja kush nga shqiptarët, janë në lsitë

Prej shekujsh njerëzit janë apasionuar pas teorive konspirative. Gjithmonë kanë menduar se disa shoqëri sekrete e drejtojnë botën në hije. Historitë me Kalorësit Templarë, masonët dhe Illuminati-n kanë dominuar në fantazinë e njerëzve. Disa thonë se mund të kenë të drejtë, duke ditur se disa ‘vëllazëri’ në universitetet më të mira në botë kanë arritur të ‘prodhojnë’ liderët më të […]

Read more ›
on February 19, 2017 at 12:11 am / in Aktuale

Sëmundja që po vret me shpejtësi shqiptarët, Ekspertët: Masa urgjente, do shkaktojë katastrofë

Popullsia e Shqipërisë, e përfshirë tashmë në procesin e plakjes dhe rënies së lindshmërisë, po përjeton edhe një barrë sëmundjesh në rritje. Diagnozat kardiovaskulare, tumorale dhe ato kronike e kanë renditur Shqipërinë vendin me barrën më të lartë të sëmundshmërisë në rajon për 2015, sipas të dhënave globale “health data”. Prevalenca për të sëmurët me tumor është rritur nga viti […]

Read more ›
on February 19, 2017 at 12:10 am / in Aktuale

Gazetarja ulet për të intervistuar Bashën, por u tregon tangat protestuesve

Kreu i PD-së Lulzim Basha bashkë me Fatmir Mediun, Sali Berishën dhe protestues të tjerë janë ulur në tokë dhe po presin ndërtimin e çadrës gjigante që po ngrihet para kryeministrisë. Megjithatë, ulja në mënyrë të tillë ka bërë që të ndodhë një incident. Kështu, teksa një gazetare është afruar dhe i ka zgjatur mikrofonin Lulzim Bashës për ta intervistuar, […]

Read more ›
on February 19, 2017 at 12:09 am / in Aktuale

VIDEO /Punëtorët e gomisterisë në Krujë, ‘bëjnë seks’ me njëri-tjetrin

Dy punëtorë gomisterie në Krujë janë filmuar nga shokët e tyre rreth 3 ditë më parë duke imituar një akt seksual me njëri-tjetrin. Njëri është shtrirë sipër disa gomave duke u vendosur në pozicionin e femrës, ndërsa punëtori tjetër i ka hipur sipër duke imituar aktin seksual. Video është mjaft qesharake sidomos kur dëgjon edhe pasthirrmat e tyre. Për arsye […]

Read more ›
on February 19, 2017 at 12:05 am / in Aktuale

Histori e egër: Drejtoresha më detyron ti bëj ll… gjatë orarit të punës

Një djalë 19 vjeçar ka rrëfyer për The Sun se ai bën seks me drejtoreshën e tij në spital ku dhe punon, e cila është 32 vjeçare, e martuar dhe ka një djalë. Kjo është letra e tij: Kam bërë seks me shefen time, pasi unë e përfundova lidhjen time. Ajo është më e vjetër dhe apetit të madh seksual […]

Read more ›
on February 18, 2017 at 10:24 pm / in Aktuale

Shpresa vdes e fundit: Lufta e Marwa me mjekët që e duan të vdekur (VIDEO)

Marwa është vetëm një vjeçe e gjysmë dhe po lufton me vdekjen që nga 25 shtatori i vitit të shkuar, pasi në sistemin nervor të saj u vunë re dëmtime serioze të shkaktuara nga depërtimi i një bakteri të rrallë.Për shkak të këtij diagnostikimi vajza e vogël ra në gjendje koma. Kanë kaluar disa muaj që nga shtatori dhe mjekët […]

Read more ›
on February 17, 2017 at 10:01 am / in Aktuale

Prifti kapet “mat”, kërcen me striptiste në klube nate (VIDEO)

Një prift është kapur mat në dy klube nate nën shoqërinë e dy striptisteve. Imazhin e njeriut që predikon moralin fetar e ka dëmtuar më shumë edhe përgjigja që i ka dhënë gazetarit kur është pyetur nëse e sheh dikush në këtë lloj ambienti. “I kërcënoj, ata që vijnë këtu janë të gjithë të fejuar ose të martuar”- ka qenë […]

Read more ›
on February 17, 2017 at 12:49 am / in Aktuale

Flet mes lotëve nëna e Ermirës: Të vërtetën e mori me vete në varr, s’e meritonte të ikte kaq e re

vajza ime nuk e meritonte të ikte kaq e re.” nëna e Ermira Arapit e ka të vështirë ta përballojë tragjedinë që ka ndodhur në familjen e saj. ‘Jemi pa fjalë. Nuk e meritonte të vdiste kaq e re. Kërkojmë të na zbardhet ngjarja. Se çfarë e lidhte vajzën time dhe personin që ishte me të në makinë, ata e […]

Read more ›
on February 16, 2017 at 11:22 pm / in Aktuale

Kështu dukej Meka në kohën e Profetit Muhamed (FOTO)

Në një muze në Mekë të Arabisë Saudite, gjendet planvendosja e Mekës gjatë kohës që jetonte Profeti Muhamed (s.a.a.w.). Maketa e vendosur në muze, pasqyron planvendosjen e Mekës në vitin 610, ku në mes shihet Qabeja, ndërsa afër saj burimi i Zemzemit si dhe shtëpia ku ka lindur Profeti Muhamed (s.a.a.w.). Në këtë maketë shihen edhe shtëpitë e kalifëve Ebu […]

Read more ›