Aktuale

on May 29, 2015 at 12:01 am / in Aktuale

Kumanova ishte tradhti, 4 veta nga grupi e dinin se ishte inskenim

Grupi i kosovarëve dhe i shtetasve të Maqedonisë ishte vendosur në Kumanovë në pesë shtëpi të marra me qira. Ishin hapur kanale që lidhnin këto pesë shtëpi njëra me tjetrën. Popullata e zonës e dinte për këtë grup. Natën e aksionit mbi 70 për qind e popullatës ishte evakuuar. Pavarësisht dëmeve materiale dhe shkatërrimit të shtëpive, asnjë civil nuk është […]

Read more ›
on May 29, 2015 at 12:00 am / in Aktuale

Vendi ku puna e fshatarit paguhet 3100 euro në muaj

Të jesh fshatar? Përse jo, duke parë se papunësia ka arritur kulmin e saj në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni dhe në një pjesë të madhe të shteteve, e në Zvicër, duke bërë punët e zakonshme të një njeriu që jeton në fshat mund të fitosh deri në 3 mijë euro në muaj. Agjencitë agrokulturore në këtë vend janë të gatshme të […]

Read more ›
on May 28, 2015 at 11:58 pm / in Aktuale

Vogëlushet e sëmura të përqafuara, fotoja që po prek zemrat e njerëzve [FOTO]

Nuk është vetëm një foto prekëse, është edhe një mesazh i shpresës dhe dashurisë. Dy vajza të vogla të vogla, që të dyja të prekura nga sëmundje të rënda, përqafohen dhe i shikojnë botën që gjendet përtej mureve të ftohta të spitalit të Pittsburgut. Imazhi i publikuar në internet, po bën xhiron e botës shumë shpejt dhe ka prekur zemrat […]

Read more ›
on May 28, 2015 at 11:55 pm / in Aktuale

Nikoliq falënderon Vatikanin për mosnjohje të Kosovës

Kryetari i Serbisë Tomislav Nikoliq gjatë bisedës me të deleguarin e Papës Kurt Koch e ka falënderuar r Vatikanin për qëndrimin e tij ndaj Kosovës Siç ka njoftuar kumtesa nga zyra e kryetarit serb, të cilën e transmeton “Blic” i Beogradit, Nikoliq e ka falënderuar Vatikanin për mosnjohje të pavarësisë së Kosovës. “Kjo përkrahje do të thotë shumë për ruajtjen […]

Read more ›
on May 28, 2015 at 11:47 pm / in Aktuale

Bënte seks me dashnoren, e kap e dashura e fshehur poshtë shtratit

  Një djalë i cili po bënte seks në dysheme me dashnoren sekrete, është kapur mata nga e dashura e tij. Por çudia më e madhe është se kjo e fundit ishte futur poshtë krevatit dhe po e filmonte. Ka shumë pyetje që ngrihen me këtë rast. Së pari ç’donte ajo poshtë shtratit? A bëri ndonjë zhurmë ajo poshtë krevatit […]

Read more ›
on May 28, 2015 at 11:43 pm / in Aktuale

A do ta godas tërmeti shkatërrues Amerikën? (Video)

Një tërmet i fortë do ta godas shtetin e Kaliforninë të SHBA-së nesër në ora 16:00 sipas kohës tonë lokale, në bazë të një parashikim të çuditshëm të studiuesit holandez, Frank Hugerbitsa. Videoja që dëshmon një provë të mahnitshme “shkencore”, është parë më shumë se një milion herë. Megjithatë, shkencëtarët në mbarë botën besojnë se kjo nuk është e vërtetë […]

Read more ›
on May 28, 2015 at 11:40 pm / in Aktuale

Shqiptari mori gjysmë milioni franga duke aktruar 23 vite si invalid në Zvicër

  Një gjykatë në kantonin Schwyz të Zvicrës qendrore ka dënuar një shqiptar për shkak të mashtrimit të sigurimit invalidor me një vit burg dhe 50 mijë franga gjobë. Mund t’ju duket e pabesueshme, por një shqiptar merr pension invalidor në Zvicër gjatë 23 viteve dhe në fund rezulton se ai këtë e ka arritur duke mashtruar. Nga sigurimi invalidor […]

Read more ›
on May 28, 2015 at 11:30 pm / in Aktuale

Brenda burgut më famëkeq të ISIS-it (Foto)

Militantët e grupit terrorist ISIS kanë publikuar fotografi të kushteve në burgun famëkeq Tadmor në Siri Xhihadistët ISIS ka burgosur me qindra në burgun e lashtë i cili është i famshëm për torturat dhe ekzekutim Fotot e burgut janë bosh pa njerëz, po shihet se është një objekt pa dritare ku të akuzuarit për kryerjen e krimeve mbahen ne errësirë […]

Read more ›
on May 28, 2015 at 11:25 pm / in Aktuale

Letra prekëse e 11-vjeçares: Mos hajdeni në Itali, në det ka vetëm vdekje

    “Vij nga Gambia dhe kam kaluar detin për të mbërritur në Itali. Shumë persona kanë ndërruar jetë. Miqtë e mi më të mirë, motra, vëllai im, familjarët, të gjithë lanë jetën në dallgët e Mesdheut për të mbërritur në Itali. Ju lutem, iu them të gjithë personave që duan të vijnë në këtë shtet të quajtur Itali se […]

Read more ›
on May 28, 2015 at 11:22 pm / in Aktuale

Çifti që u bë milioner duke shitur sheqerka të akullta (VIDEO)

Kjo është një histori mahnitëse e çiftit Rudolfo dhe Rosiell de Leon nga qyteti Antipolo, Filipine. Në moshën 17 vjeçare, Rosiell ishte shtatzëne, derisa të dy ishin në kolegj atë kohë. Si një baba, Rudolfo bëri gjithçka për t’i përmbushur nevojat e fëmijës së ardhshëm, duke punuar punë të ndryshme gjatë asaj kohe. Por gjithçka u keqësua kur ai humbi […]

Read more ›