Aktuale

on May 24, 2015 at 12:38 am / in Aktuale

Qëllon veten në kokë me pistoletë duke bërë selfie

Një e re nga Moska ka plagosur veten shumë rëndë pasi po përpiqej të bënte selfie me pistoletë. 21-vjeçarja ndodhej në zyrë kur mori një pistoletë me kalibër 9 milimetër për të bërë selfie. Ndërsa po shkrepte telefonin, ajo aksidentalisht ka tërhequr këmzën e pistoletës, raporton “Interfax”. “Veronika i kërkojë rojes t’i jepte pistoletën për të bërë një foto dhe […]

Read more ›
on May 24, 2015 at 12:22 am / in Aktuale

Rrëfim interesant: Binjakët nga Ulqini, para shqipes e mësuan gjermanishten nga televizori (Video)

20 05 femiet ne ulqin ARIONA from Koha.net on Vimeo. Në Kollomzë, një fshat që gjendet pak kilometra larg Ulqinit, jetojnë dy vëllezër binjakë, nxënës të klasës së katërt të shkollës fillore.

Read more ›
on May 24, 2015 at 12:19 am / in Aktuale

E pabesueshme: Humbi 15 miliardë dollarë… për një orë! (Video)

Li Hejun – presidenti i kompanisë kineze të prodhimit të paneleve diellore, “Hanergy” – ka humbur 15 miliardë dollarë për vetëm një orë!

Read more ›
on May 23, 2015 at 11:51 pm / in Aktuale

Mos e ndani Begun nga shokët e tij të rënë në Kumanovë!

Varrimi i heroit të Betejës së Kumanovës, Beg Rizaj në Kompleksin Memorial të Dëshmorëve të Kombit në Gllogjan të Deçanit, është konfirmuar edhe nga Këshilli Organizativ për organizimin e ceremonisë së varrimit të eprorit Rizaj. Kjo u bë e ditur pas një takimi që Këshilli Organizativ ka mbajtur sot. Sipas njoftimit, varrimi i Rizajt në Gllogjan bëhet nesër (e diel) […]

Read more ›
on May 23, 2015 at 11:48 pm / in Aktuale

Familjarët hapin të pame, Deçani “vishet” kuqezi në nderim të Beg Rizajt (Video)

Deçani ka marrë ngjyrë të kuqe nga flamujt e vendosur në qendër të qytetit. Kjo është bërë për të nderuar Beg Rizajn, i cili u vra në Kumanovë.Njëjtë me flamuj është mbushur edhe fshati i lindjes së tij, Prekulluk, aty ku familjarët po presin për ngushëllime. Varrimi i Beg Rizajt do të bëhet në Glloxhan në kompleksin memorial. E ky […]

Read more ›
on May 23, 2015 at 11:37 pm / in Aktuale

Studenti kosovar në Britani, e hedh veten në ajër për Shtetin Islamik

Një sulmues vetëvrasës me bombë ka ndihmuar Shtetin Islamik të përparojë në qytetin Ramadi të Irakut. I njohur si Abu Musa al-Britani, studenti i mirë 20-vjeçar, shqiptari Fatlum Shalaku, ishte në mesin e gjashtë militantëve që e hodhën veten në ajër, raportin ITV. Në mars, po ashtu në Irak, kishte vdekur vëllai i Fatlumit, Flamuri 23-vjeçar. Një shok i tij […]

Read more ›
on May 23, 2015 at 10:41 pm / in Aktuale

Reagon Riza Jonuzi: Lexoni se çarë thotë ai që po akuzohet si tradhtari i Grupit të Kumanovës

Riza Junuzi, i përfolur se ka tradhtuar luftëtarët shqiptarë dy javë më parë në Kumanovë, ka shkruar një reagim në profilin e tij në Facebook. Ai tregon rrethanat se si e ka njohur Mirsad Ndrecajn, ndërsa mohon se ka gisht në ndonjë tradhti. Reagimi i plotë i Riza Junuzit: Tè nderuar vèllezer dhe motra kudo qè jeni dhe kudo qè […]

Read more ›
on May 23, 2015 at 2:11 pm / in Aktuale

Beg Rizaj: Nuk kam lindur të plakem, por të kryej mision (Foto)

Ish luftëtari i UÇK-së, Beg Rizaj-Begu, i vrarë në përleshjet me forcat në një postim në Facebook në vitin 2013 kishte shkruar se nuk ka lindur që të plakej, por të kryej mision dhe të ik. Ky është postimi po e publikojmë postimin e Beg Rizajt në facebook të bërë më 04.07. 2013: Ndryshe, Beg Rizaj ka qenë epror i […]

Read more ›
on May 23, 2015 at 11:15 am / in Aktuale

Kështu luftuan Mirsad Ndrecaj e Beg Rizaj në 2001 kur shpartalluan ushtrinë maqedonase (VIDEO)

Mirsad Ndrecaj e Beg Rizaj në vitin 2001 duke luftuar në Maqedoni. Video është xhiruar nga Beg Rizaj. Këtu shihen se ata kishin thyer një posbllok, dhe kanë djegur një tanke të forcave Maqedone në vitin 2001. Beg Rizaj është duke gjiruar me kamerë.

Read more ›
on May 23, 2015 at 11:09 am / in Aktuale

Ja deshmia pse Arlind Gashi e quajti tradhetar Riza Jonuzin nga Kumanova (FOTO)

Kjo eshte deshmia ku Arlind Gashi e quajti tradhetar Riza Jonuzin, me te vertet ai kete e beri per vetmbrojtje ku sipas deshmitarit Kujtim Kurti tregon qart se Ai tradhetoi shoket e vet duke dhen informata ne polici per rastin Goshinca dhe per ti arrestuar. Ne vazhdim e keni fjalimin e plot te Kujtim Kurtit postuar ne FB.

Read more ›