Kuriozitete

on March 28, 2017 at 11:39 pm / in Kuriozitete

I vdiq gruaja, e sheh live në TV dy vjet pasi e varrosi

Një grua e cila u shfaq në TV dy vjet pasi burri i saj e varrosi atë, duket se e kishte humbur kujtesën dhe kishte qenë gjatë gjithë kohës gjallë. Abgragh Muhamed kishte mbajtur funeralin e gruas së tij të supozuar më 2014, pasi ajo u mendua se kishte vdekur pas lëndimeve serioze në një aksident me veturë në Maroku. […]

Read more ›
on March 28, 2017 at 11:27 pm / in Kuriozitete

Ja si reagojnë meshkujt shqiptarë kur mësojnë se e dashura është shtatzënë (Foto)

Ka mënyra të ndryshme se si reagojnë njerëzit kur marrin vesh se e dashura e tyre është shtatazënën. Ka nga ata që mezi e presin dhe ndihen të lumtur nga kjo gjë, por ka edhe nga ata meshkuj të cilët sapo marrin vesh këtë gjë, ose zhduken menjëherë nga qarkullimi, ose kërkojnë nga të dashurat e tyre që të heqin […]

Read more ›
on March 28, 2017 at 10:44 pm / in Kuriozitete

Ja pse lindin binjakët

Kur një femër pret të bëhet nënë, jo me një, por me dy fëmijë, gjëja e parë që e pyet mjeku është nëse ka historik binjakësh në familje. Sipas ekspertëve, edhe trashëgimia është deri në një farë mase përgjegjëse nëse një mami shtatzënë që do të lindë…me një gur dy zogj. Nëse vezoret e një gruaje në të njëjtën kohë […]

Read more ›
on March 28, 2017 at 10:39 pm / in Kuriozitete

Prindërit vunë re që fëmija i tyre kishte një puçërr në njërën anë të fytyrës, mbetën të shokuar nga diagnoza e mjekut!!

Aaron dhe Emma Washington, vunë re që fëmija i tyre kishte një puçërr në njërën anë të fytyrës. Mirëpo, si shumica e prindërve të rinj, nuk i kushtuan shumë rëndësi duke menduar që do ti kalojë në mënyrë natyrale pa pasur nevojë për vizitë të mjekut. Por çdo ditë e më shumë puçrra rritej derisa një ditë arriti formën e […]

Read more ›
on March 28, 2017 at 10:39 pm / in Kuriozitete

Pastroni edhe njollat më të vështira me këtë produkt që të gjithë e kemi në shtëpi

Përdorimi i uthullës së bardhë të distiluar është një mënyrë e shkëlqyer për t’i mbajtur rrobat të pastra dhe për të ruajtur ngjyrën e tyre. Uthulla shërben gjithashtu si zbutës rrobash dhe shmang alergjitë nëse shtohet në makinën larëse gjatë procesit të larjes së rrobave. Lexoni udhëzimet e mëposhtme për të mësuar disa mënyra praktike të larjes së rrobave me […]

Read more ›
on March 28, 2017 at 10:38 pm / in Kuriozitete

Provokon shokun e ngushtë, ia jep të dashurën – fundi është shokues (Video)

E keni menduar ndonjëherë se si do të reagonit nëse do të gjenit të dashurën tuaj duke flirtuar me shokun tuaj më të ngushtë? Normalisht që do të çmendeshit, do të ndiheshit shumë i ofenduar dhe do të bënit veprime të pakontrolluara. Ky djalë, i cili është një përdorues i “YouTube”, ka vendosur të vejë në provë shokun e tij, […]

Read more ›
on March 28, 2017 at 10:37 pm / in Kuriozitete

Rrëfimi i shkodranes: Lashë shkollën për të, ai më përdhunoi e më la tek shokët….

Sa vajza kanë rënë “viktima” për një dashuri? Kanë sakrifikuar gjithçka dhe si përfundim kanë marrë ofendime, dhunë dhe kërcënime. Një histori mjaft prekëse ka mbërritur pranë redaksisë së Jetaoshqef.al. Një histori ku besimi tek dashuria e saj, bëri që ajo të humbë shumë gjëra. 20-vjeçarja shkruan me frikë historinë e saj. Ajo është një vajzë pa shpresa, pa ëndrra […]

Read more ›
on March 28, 2017 at 10:37 pm / in Kuriozitete

Rrëfimi tronditës: Dy herë në javë i marr shoqes burrin për ….

Ishte nje dite e qe ne krahasim me zhurmen e perditshme nga gumezhimet e patrollave te Kforit qe me jane bere sikurse nje muzike e merzitshme qe ta grryejn mendjen ne thellesi… Desha te shtrihem ashtu si thote Mbreti per se gjati edhe pse sa isha ngritur nga shtrati I gruas dhe ende ndjeja aromen e trupit te saj te […]

Read more ›
on March 28, 2017 at 10:36 pm / in Kuriozitete

Rrëfehet 36 vjeçarja: Si e tradhtova burrin pas 10 vitesh martesë, me një djalë 15 vjet më të ri se unë, por tani ai…

Një grua 36 vjeçare ka rrëfyer për The Sun se e ka tradhtuar burrin e saj pas 10 vitesh martesë, pasi ka bërë seks me një djalë 15 vjet më të ri, përcjell Bota sot. Ajo thotë se ka dy fëmijë ndërsa që i dashuri i saj i ri është në lidhje. Ky është rrëfimi i saj: Kam qenë duke […]

Read more ›
on March 28, 2017 at 10:35 pm / in Kuriozitete

Elbasan/ “Gruaja iku me të dashurin, ja çfarë më bënë pastaj”

Një 37 vjeçar nga Elbasani, i quajtur Petrit Carciu tregon se ndihet i kërcënuar nga njerëzit e ish gruas së dytë, megjithëse ka braktisur Shqipërinë dhe ndodhet në Gjermani bashkë me djalin që kishte nga martesa e parë. Carciu thotë se nuk kthehet dot në Shqipëri pasi është shpallur person në kërkim, megjithëse ish gruaja e dytë i ka mbajtur […]

Read more ›