Kuriozitete

on March 28, 2017 at 10:35 pm / in Kuriozitete

I kërkon kushërirës para, shokohet nga oferta e saj

Gjithmonë kur kemi nevojë për diçka, kryesisht para, në mendje na shkon që t’ua kërkojmë personave tanë më të afërt si, familjarë, miq apo të kushërinj. Ky është rasti i një 17-vjeçareje nga Trowbridge, Angli, e cila i ka kërkuar para kushërirës së saj, që jetonte në kryeqytet dhe të gjithë e dinin se ajo bënte punë zyre.Mirëpo, kur vajza […]

Read more ›
on March 28, 2017 at 10:28 pm / in Kuriozitete

Si t’i largoni erërat e këqija nga vagina

Çfarë ere duhet të mbajë një vaginë e shëndetshme dhe çfarë mund të bëni për t’i reduktuar aromat e ndryshme? Dr. Narendra Pisal nga ‘London Gynecology’ është shprehur për “metro.co.uk” se është normale që vagina të ketë pak erë. Era e keqe, sipas tij, shkaktohet nga kombinimi i materieve organike dhe përderisa organet e meshkujve gjenden në pjesën e jashtme […]

Read more ›
on March 28, 2017 at 9:56 pm / in Kuriozitete

Si u dashurova në shikim të parë në kolegen e zyrës…….

Ky rrëfim dashurie të cilën po e tregoj, më ndodhi për herë të parë në jetën time dhe më bindi në thëniet e të parëve që thoshin “Njëherë të vjen vera kah dera”, vërtet ishte ashtu se po nuk e shfrytëzove këtë thënie do mbetesh i dëshpëruar gjithë jetën dhe në këtë rast fati ishte në anën time arrita qe […]

Read more ›
on March 28, 2017 at 5:45 pm / in Kuriozitete

Po pastronte shtëpinë e gjyshërve kur gjeti diçka në dysheme, kur e hapi u shokua nga ajo që pa

Një përdorues i rrjetit social Reddit njohur si Evilenglish, bëri një zbulim në shtëpinë e gjyshërve të tij, ndërsa po e pastronte. Nën dysheme dukej e fshehur një kasafortë, e cila për t’u hapur kërkonte një kod. Djali provoi të gjitha metodat e mundshme, duke shkruar emrin, mbiemrin, datën e lindjes, por pa sukses. Pasi u lodh ai vendosi që […]

Read more ›
on March 27, 2017 at 11:06 pm / in Kuriozitete

E pazakontë/ Dëshironi të dini të ardhmen tuaj: Këtë tregim patjetër duhet ta lexoni!

Kujdesu për gjërat e vogla, ndërsa gjërat e mëdha do të kujdesen për vetveten. Dikur moti, ka jetuar një njeri i cili ka besuar që mund ta parashikojë fatin duke shikuar yjet. E ka quajtur veten astrolog dhe i ka kaluar netët duke i shikuar yjet. Një natë ecte përgjatë një rruge të hapur, jashtë fshati. Shikimin gjatë gjithë kohës […]

Read more ›
on March 27, 2017 at 10:13 pm / in Kuriozitete

Këmbët e ënjtura, ja ilaçi natyral për t’i kuruar

Nëse jeni një nga njerëzit të cilët vuajnë nga ënjtjet në këmbë, me siguri e dini se kjo gjendje mund të jetë mjaft të pakëndshme dhe gjithashtu mund të pengojë aktivitetet e përditshme. Ënjtja e këmbëve mund të jetë rezultat i faktorëve të shumtë, duke përfshirë shtimin në peshë, qarkullimin e dobët të gjakut, dietën e varfër, ciklin menstrual dhe […]

Read more ›
on March 27, 2017 at 10:11 pm / in Kuriozitete

Harroni radiatorët norvegjezë, tjegullat suedeze janë e ardhme dhe kursim për shtëpinë tuaj

Kompania suedeze “Solar Tech” ka zhvilluar një sistem unik për ngrohjen e shtëpisë i cili përbëhet nga tjegullat e pullazeve të punuara nga xhami i zakonshëm transparent. Pllakat fenomenale i japin kulmit pamje shumë të bukur, Ajo që i bën aq të veçantë dhe i veçon në treg janë tjegullat e punuara nga xhami i zakonshëm dhe kanë përafërsisht peshë […]

Read more ›
on March 27, 2017 at 10:11 pm / in Kuriozitete

Shkon pa jelekë në shkollë, drejtori e çon në shtëpi (Foto)

Të shkosh në shkollë pa jelekë është e ndaluar. Ose më mirë, në “Helena High School” në shtetin e Montanës në SHBA, nuk është e mundur. Drejtori i shkollës, ka kritikuar ashpër një nxënëse, Katlyn Juvik dhe e ka dërguar në shtëpi, sepse nuk mbante veshur asgjë poshtë bluzës. Një sjellje e papërshtatshme, që shkel kodin e veshjes në shkollë […]

Read more ›
on March 27, 2017 at 10:10 pm / in Kuriozitete

Po pastronte dhomën e të dashurit, 19-vjeçarja zbulon diçka të tmerrshme që i ndryshoi jetën

Një 19-vjeçarje është habitur kur ka pastruar dhomën e të dashurit të saj, pasi ka zbuluar se ai ishte një pedofil. Lorna-May Anslow, nga Portsmouth, ishte vetëm 16 vjeçe kur ajo u takua me Joseph Johnson, 21 vjeç, në Facebook, në maj të vitit 2014. Pas ngeli shtatzënë, Lorna Lorna-May, e cila tani 19 vjeçe, u zhvendos në shtëpinë e […]

Read more ›
on March 27, 2017 at 10:10 pm / in Kuriozitete

15-vjeçarja: Kunati më vinte fshehurazi, më futej në krevat dhe…

Unë që po u shkruaj jam Meri, kam disa kohë e martuar. Të tregosh histori dashurie është kënaqësi si për atë që e përjeton atë moment, por edhe për atë që i lexon, por historinë që po tregoj unë po e shkruaj me lot e dhimbje për faktin se ajo më tmerron, ma trazon jetën time dhe seriozisht, më mundon […]

Read more ›