ShowBiz

on November 8, 2015 at 11:35 pm / in ShowBiz

Afrim Muçiqi e zhduku Emine Tosken

  Ajo ishte aktore e njohur, këngëtare e afirmuar, imazh publicitar dhe pjesë e shumë kopertinave, por ku është sot pyet “Kosovarja”. Ajo u martua me Afrim Muçiqin, ishte gruaja e dytë e tij dhe që nga ajo kohë u zhduk. Pse? Ku gjendet sot Emina Toska derisa Afrim Muçiqi tashmë e ka gruan e tij të tretë?

Read more ›
on November 8, 2015 at 10:48 pm / in ShowBiz

Andrra shtatazënë, Sinani së shpejti baba

  Këngëtari Sinan Hoxha dhe gruaja e tij Andrra Destani do të bëhen prindër. Lajmin e ka bërë të ditur Arkiva Shqip, faqja që menaxhon klipet e Sinan Hoxhës. Pak kohë më parë ai i ka mohuar zërat për një shtatzëni të mundshme të bashkëshortes së tij. Burime afër çiftit thonë se Andrra është rreth 3 muajshe dhe se gjinia […]

Read more ›
on November 8, 2015 at 10:22 pm / in ShowBiz

Gratë e Haradinajve, kunatat më të bukura në Kosovë (Foto)

  Thonë dy kunata nuk mund t’i bësh bashkë. Por kështu nuk qëndron edhe më gratë e vëllezërve Haradinaj. Madje, jo vetëm dy, por të katër kunatat çdo herë shfaqen në harmoni me njëra tjetrën, Një fotografi e postuar në “Facebook” tregon më së miri për raportin mes tyre, Në këtë fotografi shihen së bashku: Anita, bashkëshortja e Ramushit, Lola […]

Read more ›
on November 8, 2015 at 12:36 am / in ShowBiz

Kush e kërkon Shkëndijën ta ketë vetëm njëherë në shtrat

  Shkëndije Mujaj apo Dyana Dya, sic njihet në botën e shoubiozit , është kthyer në ikonën e rrjeteve sociale . Edhe pse ajo prezantohet si këngëtare , duket sikur më të rëndësishme janë të pasmet e saj , që e bënë të famshme, Bukuroshja super seksi e ka një mendim për meshkujt , të cilët siç e thotë edhe […]

Read more ›
on November 7, 2015 at 7:19 pm / in ShowBiz

Ja arsyeja pse Shkurte Fejza nuk është ftuar në projektin e ”Bilbilave të Mushtishtit’

  A ka filluar vetë Shkurte Fejza ‘sherrin’ mes ‘Bilbilave të Mushtishtit’? Në gjithë emisionin për 40 vjetorin e karrierës së Shkurte Fejzës, në asnjë moment nuk janë shfaqur Bilbilat tjerë të Mushtishtit si Shyhrete Behluli, Remzije Osmani dhe Motrat Mustafa, të cilat së bashku kanë krijuar karrierën, Këngëtarja Shkurte Fejza i ka ftuar disa këngëtarë në skenë për të […]

Read more ›
on November 7, 2015 at 1:13 am / in ShowBiz

Ja çka i bëri Naimi Mihrijes

  Naim Abazi pa dyshim që është figurë potente e ekranit, një njeri me hiper energji dhe shumë i dashur për publikun e gjerë Naimi e Mihrija u njohëm në skenën muzikore, rrugëtimin e tyre e vazhduan suksesshëm edhe në jetë, skenë, etj… Naimi padyshim që i ka dhënë mbështetje të fuqishme bashkëshortes, duke i dhënë kurajo për këngë hite, […]

Read more ›
on November 7, 2015 at 1:11 am / in ShowBiz

Blero pranon se kënga e re flet për tradhtinë që i është bërë

  Këngëtari Blero Muharremi së shpejti do të vijë me projektin e tij më të ri. “Pse” titullohet kënga, e cila në vete përmban zhgënjim, tradhti por edhe porosi. Në fakt është historia e ndarjes së Bleros me Teuten që përmblidhet në këtë baladë. Këngëtari, në një intervistë për Magazina.al, ka pranuar se kënga ka të bëjë me përvojën e […]

Read more ›
on November 7, 2015 at 12:29 am / in ShowBiz

A u ‘tradhtua’ Shkurte Fejza nga Shyhretja, Remiza dhe Motrat Mustafa?

  Bilbilat e Mushtisht’ në të cilin bëjnë pjesë, Shyhrete Behluli, Motrat Mustafa dhe Remzie Osmani po e sjellin një projekt të ri. Por, në këtë mes, pjesë e tyre nuk është Shkurte Fejza, e cila gjithashtu është nga Mushtishti dhe që njihet për duetet me to, Pas lajmit se kjo katërshe po sjell duet të ri, ngrihet si pikëpyetje […]

Read more ›
on November 5, 2015 at 11:36 pm / in ShowBiz

Kosovari 2 vjeçar që po çmend Zvicrën, ai punon top model (FOTO)

  Ndoshta nuk do ta besoni që ky djalë ka vetëm 2 vjet e gjysmë ndërsa që nuk e ka aspak problem të përballet me aparatin kur është fjala për fotografi. Ardi Klimentaj është nga Peja ndërsa ka lindur në Bern të Zvicrës dhe për vetëm pak kohë ka arritur që të nënshkruaj 2 kontrata të modës në të cilat […]

Read more ›
on November 5, 2015 at 10:21 pm / in ShowBiz

Kjo valltare kroate i bën konkurrencë Kallashit (Video/Foto)

  Kallashi e dimë se është një prej valltareve më seksi në Ballkan, por ajo ka konkurrencë mjaft të madhe. Ajo quhet Ana dhe vjen nga Zagrebi. Ndryshe është një specialiste e “twerkut” jo vetëm në Kroaci, por në mbarë Ballkanin. Videot e saj po bënë xhiro nëpër mediat kroate, teksa ajo thuhet se ka edhe një shkollë të saj […]

Read more ›