Sport

on March 28, 2017 at 5:21 pm / in Sport

Sadiku: Femrat ‘vdesin’ për këtë futbollist të Kombëtares shqiptare (FOTO)

Një tjetër video nga ambientet ku qëndron e grumbulluar Kombëtarja shqiptare. Këtë herë është Armando Sadiku që bën batuta në një komunikim direkt me fansat e tij të “Intagram”-it, por edhe me lojtarët e njohur si Roland Peqini dhe Endri Vrapi. Sadiku nuk harron të lexojë edhe ato më pikantet, të cilat thonë se Xhakën e la autobusi prandaj humbi […]

Read more ›
on March 27, 2017 at 11:11 pm / in Sport

Tronditet Anglia, aksident i rëndë i David Beckam

David Beckham ka pësuar një aksident automobilistik ndërsa drejtonte makinën dhe po udhëtonte me djalin e tij Brooklyn. Incidenti ka ndodhur pas ndeshjes së Arsenalit, në të cilën të dy ishin të pranishëm. Dëmtimin më të rëndë e ka marr David Beckham, pasi goditja e makinës tjetër ishte pikërisht në derën e shoferit. Megjithatë, dëshmitarët shpjeguan për The Sun se […]

Read more ›
on March 25, 2017 at 11:54 am / in Sport

Video tallëse për priftërinjtë, greket duan “kokën” e Andi Lilës

Një video e nisur me humor, por që po prodhon një skandal të vërtetë. Protagonistë, Andi Lila, Armando Sadiku dhe Imami Ahmed Kalaja. Dy futbollistët e Kombëtares së Shqipërisë, të cilët pritet të zbresin në fushë kundër Italisë, nisin një bashkëbisedim miqësor dhe satirik mes tyre, por të dokumentuar edhe me pamje, ku mbrojtësi kavajas nis të tregojë disa nga […]

Read more ›
on March 24, 2017 at 10:35 pm / in Sport

Ndeshja/ Italianët, gjest të turpshëm ndaj himnit shqiptar

Ashtu si edhe në shumë herë të tjera, fansat italianë në ndeshjen Itali-Shqipëri të luajtur mbrëmjen e sotme në Palermo, fishkëllyen në mënyrë përulëse gjatë kohës kur në sfond jepej himni shqiptar. Para fillimit të ndeshjes, gjatë ritualit të himneve, u dëgjuan fishkëllima të shumta ndaj himnit shqiptar në stadiumin e “Renzo Barbera-s”, ky gjest është konsideruar i turpshëm edhe […]

Read more ›
on March 24, 2017 at 10:32 pm / in Sport

Filmimi nga tribunat, ja kush e ndërpreu ndeshjen Shqipëri-Itali (VIDEO)

Tymueset në fushën e stadiumit të Palermos u hodhën nga Plisat, tifo-grupi që është treguar i papërmbajtshëm gjatë ndeshjes me Italinë. Në minutat e para të pjesës së dytë të ndeshjes me Italinë, kur rezultati ishte 1-0 në favor të vendasve, vazhdimi i lojës u bë i pamundur për shkak të tymit. Pas ankesave të lojtarëve italianë, arbitri ka marrë […]

Read more ›
on March 24, 2017 at 7:07 pm / in Sport

FOTO/ Itali-Shqipëri, ja formacionet zyrtare

Janë zbardhur dhe formacionet zyrtare të dy skuadrave, Italisë dhe Shqipërisë që do të përballen mbrëmjen e sotme në stadiumin e Palermos. Mezi po presim te filloje ndeshja qe do startoje ne 20:45. Shikoni formacionin

Read more ›
on March 23, 2017 at 7:30 pm / in Sport

“Nëse fitojmë me Italinë, do të fle me Linda Morinën”

Pas premtimit te De Biazit se do përshkonte 800 km më këmbë nëse Shqipëria fiton ndaj Italise, edhe një tifoz kuqezi ka bërë një tjetër premtim te çmendur. Gjatë komentit te faqja “Superliga Shqiptare” ai ka premtuar se nëse Shqipëria fiton ndaj Italisë, do flejë një natë me këngëtaren Linda Morina. Të shohim sa do e mbajë fjalën, nëse Shqipëria […]

Read more ›
on March 23, 2017 at 6:35 pm / in Sport

Prag ndeshja e Kombëtares, arbëreshët mbushin Siçilinë me flamuj kuqezi (Video)

Ka mbetur diçka më shumë se 24 orë para fillimit të takimit dhe tifozët arbëresh që ndodhën në Itali po presin me padurim të jenë dëshmitarë në këtë ngjarje të madhe futbolli. Zemra e tyre që rreh në mbështetje të kombit të tyre, i ka detyruar të dalin hapur kundër “axurrëve”. Televizioni italian “TGR” ka bërë një reportazh në një […]

Read more ›
on March 19, 2017 at 11:40 pm / in Sport

Kur Muhammad Ali humb ndaj gruas së vjetër (Video)

Aksioni gjerman është zhvilluar në meç kundër Muhammad Alisë, Gruaja ka fituar ndaj Alisë, bashkë me një burrë të moshuar, ndërsa i treti më i riu ka humbur në luftë ndaj tij. Shikoni videon për të parë aksionet qesharake të tyre.

Read more ›
on March 11, 2017 at 10:12 am / in Sport

Tronditet Meksika, trajneri i njohur vdes në fushën e lojës (VIDEO)

Futbolli meksikan është në zi. Trajneri i skuadrës meksikane, Puebla ka ndërruar jetë, në stadiumin Luis “Pirata” Fuente, gjatë ndeshjes ndaj Veracruz. Ruiz, i cili ka qenë edhe trajner i ekipeve të njohura si River Plate e Atlético Nacional, ka ndërruar jetë në mposhtën 74 vjeçare pas një ataku në zemër.

Read more ›