Sport

on June 4, 2015 at 11:37 am / in Sport

Dy Djelmoshat Kumanovarë synojnë Europianin (VIDEO)

Garat europiane ne badibillding dhe fitnes kete vit do te mbahen ne Holande ne qytetin e Bredes, me date 05-07 qershor. Perndryshe ky eshte europiani i 6 me rradhe qe organizohet nga federata EBPF (Federata e badibildingut dhe fitnesit europian). Ne ne kete kampionat do te marrim pjese si reprezentacion i maqedonise i perbere prej tre antareve edhe ate: dy […]

Read more ›
on June 2, 2015 at 11:59 pm / in Sport

E jashtëzakonshme: Luan Krasniqi i kthehet ringut, e sfidon Mike Tyson?!

Luan Krasniqi do t’i rikthehet edhe njëherë ringut të boksit. Boksieri shqiptar, Luan Krasniqi, do t’i rikthehet edhe njëherë ringut të boksit, përkundër se tani është 44-vjeҫar. Krasniqi ka njoftuar se me 7 nëntor do të jetë sërish në ring, por kësaj radhe jo kundër Uwe Huck, shkruan Gazeta Express. Ai nuk ka dashur ta zbulojë emrin e kundërshtarit, por […]

Read more ›
on June 2, 2015 at 11:59 pm / in Sport

Ndodh edhe kjo: Një shqiptar shënon gol në Malajzi

Liridon Krasniqi ka shënuar gol në elitën e futbollit të Malajzisë. Ish-futbollisti i Kombëtares shqiptare U21, Liridon Krasniqi, ka arritur të shënojë gol në Malajzi. Liridoni shënoi gol në fitoren 3:0 që skuadra e tij Kedah e realizoi në sfidën e fundit. Ndryshe, Krasniqi më parë ishte pjesë e skuadrës Mlada Boleslav në Republikën e Çekisë.

Read more ›
on May 30, 2015 at 11:37 pm / in Sport

E varrosin “federatën” në mes të fushës (Video)

Mbështetësit e Pecs në Hungari, të mbështetur nga Sindikata e futbollit, kanë kryer një akt të plotë të varrimit, duke shprehur pakënaqësi të mëdha ndaj federatës së futbollit të këtij vendi. Federata e Futbollit në Hungari, nuk iu ka dhënë licencat pesë skuadrave të elitës së futbollit në këtë vend, ndërsa më e keqja është se këto skuadra, nuk kanë […]

Read more ›
on May 30, 2015 at 11:35 pm / in Sport

Xavi iu puthi të dashurat të gjithë bashkëlojtarëve (Video)

Mesfushorit të Barcelonës, Xavi Hernandez, javën e kaluar iu dha lamtumira në Camp Nou, ku e fitoi edhe titullin e La Ligas.

Read more ›
on May 29, 2015 at 11:51 pm / in Sport

​Tmerrohen serbët: Ja ku do ta lëshojnë shqiptarët dronin e radhës

Mediat serbe po i frikohen edhe një tjetër droni, i cili sipas tyre do të lëshohet në ndeshjen ndër Danimarkës dhe Serbisë. Droni me hartën e Shqipërisë Etnike i lëshuar më 14 tetor në ndeshjen Serbi-Shqipëri, duket se i ka lënë me halucinacione serbët. Janë këta të fundit që tashmë kanë nxjerrë tituj “bombastik” nëpër mediat e tyre se kinse […]

Read more ›
on May 28, 2015 at 12:08 am / in Sport

Pamje të zakonshme në Kosovë: Kacafytje mes lojtarëve, trajneri futet në fushë (VIDEO)

Sfida mes Prishtinës dhe Besës ka sjell kacafytje mes futbollistëve të të dyja skuadrave. Ndeshja e sotme mes Prishtinës dhe Besës ka sjell telashe në fushën e lojës. Futbollistët e të dyja skuadrave u përfshin në një kacafytje, e cila solli në fushë edhe trajnerin e pejanëve, Arbnor Morina.

Read more ›
on May 27, 2015 at 11:18 pm / in Sport

Momenti kur i arrestuari i FIFA-s, vodhi medaljen para medieve (Video)

Në mesin e zyrtarëve të FIFA-s, të arrestuar sot në Cyrih, nën akuzat për korrupsion, është edhe ish presidenti i Federatës së futbollit në Brazilit, Jose Maria Marin.

Read more ›
on May 26, 2015 at 11:40 pm / in Sport

Humb bastin: Detyrohet të bëjë striptizëm zv.presidenti i klubit gjerman (Video)

Skuadra e Darmstadit festoi ngjitjen në Bundesligë. Ndërsa zv.presidenti i tyre, Volker Harr, është çmendur duke u zhveshur gjatë festës në mbrëmje.

Read more ›
on May 25, 2015 at 11:12 pm / in Sport

Kumanovarët Nedret Jakupi dhe Besim Rushiti prezantojnë Shqiptarët në garën europiane të badinilldingut dhe fitnesit në Holandë (Foto)

Nedret Jakupi dhe Besim Rushiti nën udhëheqjen e trajnerit të tyre, Astrit Iseni nga Kumanova do të përfaqësojnë Maqedoninë në kampionatin e gjashtë europian në badinillding dhe fitnes që organizohet nga federata e EBPF në qytetin holandez Breda, nga 5-7 qershor të këtij viti. Jakupi do të garoj në dy kategori (nëse i lejohet), atlet fizik dhe fitnes fizik, kurse […]

Read more ›