Sport

on October 29, 2016 at 11:09 pm / in Sport

Cana bëhet trajner i ekipit të njohur shqiptar?

Lorik Cana është kandidat për postin e trajnerit te Shkëndija e Tetovës. Shkëndija e Tetovës ka shkarkuar Bruno Akrapoviç dhe tashmë ata janë në kërkim të një tjetër trajneri. Mirel Josa është një nga kandidatët favoritë, ndërkohë që tifozët e kanë bërë të ditur se duan një trajner shqiptar. Me Josën bisedimet janë të konfirmuara, por së fundmi kanë dalë […]

Read more ›
on October 23, 2016 at 10:23 pm / in Sport

Çfarë ndodh në ring kur një 74 kilogramësh sfidon një 272 kilogramësh? (VIDEO)

Një luftëtar me vetëm 74 kilogramë ka arritur të mposht kundërshtarin e tij që peshonte hiq më pak se 272 kilogramë. Ky është eksperimenti i fundit që është provuar në ‘MMA’. Se si rrodhi ky meç që nuk zgjati shumë, shikojeni videon e mëposhtme.

Read more ›
on October 19, 2016 at 4:45 pm / in Sport

Bota e futbollit krenohet me atë që ka bërë Ronaldo (VIDEO)

Cristiano Ronaldo ka dhënë një shembull të mirë për komplet botën e futbollit. Ai ka takuar ish yllin e Rangers, Fernando Ricksen, i cili lufton me sëmundjen ALS. Ai realizoi një fotografi dhe i bëri një dhuratë derisa ishte i shoqëruar nga menaxheri i tij, Jorge Mendes dhe presidenti i Real Madridit, Florentino Perez. https://youtu.be/rH1hFWWqX-Q

Read more ›
on October 10, 2016 at 8:58 pm / in Sport

Shqiptari “masakron” serbin në Athinë, feston duke puthur flamurin kuqezi (VIDEO)

Shqipëria është me fat që ka njerëz që e duan shumë flamurin kuqezi. Kickboksieri shqiptar, Florian Marku ka fituar me “nockout” ndeshjen e zhvilluar dje me kundërshtarin e tij serb. Takimi është mbyllur që në raundin e parë ndaj serbit Matiç, teksa ai përfundoi në tokë duke mos mundur që të ngrihet më. Ndeshja u zhvillua në kryeqytetin e Greqisë, […]

Read more ›
on October 6, 2016 at 11:28 pm / in Sport

Videoja seksuale që po trondit futbollin, dy futbollistë të La Liga filmohen duke bërë orgji

Antonio Luna dhe Sergi Enrish janë bërë pjesë e një skandali seksual për shkak të një videoje të postuar në ditën e djeshme në rrjetet sociale. Këtyre dy futbollistëve të Eibarit u është publikuar një video ndërkohë që ata njëherësh po kryenin marrëdhënie seksuale me një femër. Pas publikimit të kësaj videoje në rrjetet sociale, dy futbollistët thanë: “Kërkojmë ndjesë […]

Read more ›
on October 5, 2016 at 9:55 pm / in Sport

Shikoni çfarë kënge popullore ka lëshuar Mavraj sot në konferencë (VIDEO)

Në pritje për të dhënë konferencën zyrtare për shtyp para ndeshjes me Lihtershtejin, Mërgim Mavraj ka zgjedhur një mënyrë origjinale për të argëtuar gazetarët në pritje. Mavraj ka vendosur në mikronin telefonin e tij më këngën “E kam emrin Kosovar” të këngëtares Shkurte Fejza. Gazetarët dhe të pranishmit e kanë përcjell me humor dhe të qeshura këto momente që kanë […]

Read more ›
on October 5, 2016 at 9:43 pm / in Sport

​Futbollistët e Kosovës e harrojnë Kroacinë, argëtohen me Vedatin e Stupcave (Video)

Futbollistët e Kombëtare së Kosovës janë në disponim të mirë para ndeshjes kundër Kroacisë në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës. Krejt kjo falë atmosferës që po krijon aktori i mirënjohur Vedat Bajrami. Ai po arrin që të gjithë t’i mbaj në humor të mirë, në mënyrë që të jenë sa më të disponueshëm për ndeshjen e nesërme. http://dai.ly/x4w7629

Read more ›
on September 17, 2016 at 11:17 pm / in Sport

Shikoni përleshjen e tifozëve të Partizanit dhe Crvena Zvezdas (VIDEO)

Nuk kanë munguar incidentet në derbin e skuadrave serbe Partiza – Crvena. Pak orë para fillimit të derbit 152, mediet serbe kanë regjistruar përleshje mes dy tifozërive. Përndryshe derbin e 152 e fitoi Partizani, me një gol të shënuar në fund të ndeshjes. https://youtu.be/BuJmtEx65TE

Read more ›
on September 17, 2016 at 11:06 pm / in Sport

Luan Krasniqi flet për humbjen e Nuri Seferit

Nuri Seferi e ka humbur luftën ndaj Firat Arslan, në kategorinë WBO në peshën ‘crusier’. Ndërsa Luan Krasniqi për televizorin gjerman ‘Run’ ka thënë se ishte një luftë e mirë dhe se në fund fitoi ai që e meritoi. “Ishte një meç i bukur, gjithçka shkoi perfekt”, ka thënë Krasniqi. “A provokoi Nuri Seferi gjate meçi dhe a duhet dënuar? […]

Read more ›
on September 17, 2016 at 10:24 pm / in Sport

E mposhti Seferin, pastaj festoi me shqiponjë dhe flamurin Kuq e Zi (Foto)

Fillimisht e rrahu, pastaj bëri shqiponjën dhe festoi me flamurin Kuq e Zi Manuel Charr ka bërë shqiponjën dhe ka festuar me flamurin Kuq e Zi pasi e rrahu boksierin shqiptar, Sefer Seferi, ndeshje kjo që ishte e vlefshme për titullin vakant në WBA-Intercontinental. Seferi pati një përkrahje shumë të madhe nga fansat shqiptarë, të cilët gjatë gjithë kohës në […]

Read more ›