Other News

on January 18, 2017 at 12:08 am / in Aktuale

Vdes në aksident drejtori i burgut ku u torturua Ilia Kareli

Drejtori i burgut të Malandrinos ka humbur jetën ditën e sotme në një aksident. Mësohet se automjeti i tij ka dalë nga rruga dhe për pasojë, ai ka gjetur vdekjen. Vasilis Gorzias ishter 53 vjeç. Ai ishte drejtor i burgut ku u torturua për vdekje i burgosuri shqiptar Kudret Kume, ose siç njihej, Ilia Kareli.

Read more ›
on January 18, 2017 at 12:06 am / in Fun

Kjo nënë zbulon një mënyrë unike për të ikur nga dhoma e fëmijëve (Video)

Të vësh fëmijët në gjumë është një vështirësi në vete, sidomos për disa fëmijë që vështirë flenë Derisa ajo vë fëmijën është e shtrirë në dysheme dhe për mos të bërë zhurma ajo largohet në shpinë në një mënyrë shumë interesante, Për më shumë shikojeni videon dhe do të befasoheni.

Read more ›
on January 18, 2017 at 12:04 am / in Fun

“Të q… robt, ja i fort ti?”, plas grushti tek “21 Dhjetori”, polici bën spektatorin (VIDEO)

Një incident banal që ka ndodhur mes dy të rinjve mbrëmjen e djeshme në zonën e “21 Dhjetorit” në kryeqytet, ka përfunduar në dhunë me shqelma e grushte mes tyre. Një pjesë e ngjarjes është filmuar nga kalimtarët, të cilët kanë sjellë pamjet në redaksinë e JOQ. Sipas dëshmitarit bëhet me dije se dy automjete janë fërkuar mes tyre. Në […]

Read more ›
on January 18, 2017 at 12:02 am / in ShowBiz

Arabët “mbulojnë me flori” Gylserenin e “Fate të Kryqëzuara”

Arabët, të cilët njihen për luksin në të cilin jetojnë dhe harxhimet marramendëse kanë “mbuluar me flori” edhe aktoren turke, Nurgul Yesilcay. Yesilcay, e cila për publikun shqiptar njihet si Gylsereni e “Fate të Kryqëzuara”, ka udhëtuar drejt Dubait në Janar për të marrë çmimin “Aktorja më e mirë e vitit” nga “Distinctive International Arab Festivals Awards”. Organizatorët e festivalit, […]

Read more ›
on January 18, 2017 at 12:00 am / in Fun

Këto janë 10 parfumet më të shtrenjtë në botë! Nuk do të besoni sa kushtojnë (Video)

Read more ›
on January 17, 2017 at 11:55 pm / in Fun

Shokuese, arinjtë kockë e lëkurë u ‘luten’ vizitorëve për ushqim (VIDEO)

Video shqetësuese e arinjve super të dobët, të cilëve u numërohen edhe brinjët, në një kopsht zoologjik indonezian, ka shkaktuar zemërimin online. Vizitorët në kopshtin zoologjik në Bandung në ishullin Java, janë filmuar duke hedhur karamele dhe biskota brenda kafazit të arinjve, në përpjekje për t’i ushqyer sado pak kafshët e uritura. Pas publikimit të videos e cila ka bërë […]

Read more ›
on January 17, 2017 at 11:50 pm / in Aktuale

I therën djalin, nëna e viktimës ulërima dhe lot: Më vranë dritën e syve (VIDEO)

Armando Rrapaj, 32 vjeç u vra sot me thikë pas një sherri me dy vëllezër. Policia arrestoi menjëherë pas ngjarjes një prej vëllezërve Klevis Merkaj, ndërsa është në kërkim të vëllait tjetër Novruz Merkaj. Ngjarja ndodhi rreth 13:40 pasditen e sotme afër spitalit në lagjen “Partizani”. Në videon e sjellë për “BalkanWeb” duket momenti i parë kur familjarët e viktimës […]

Read more ›
on January 16, 2017 at 11:55 pm / in Fun

E fut tërë mollën në gojë dhe e ha përnjëherë (VIDEO)

Përpjekja e një burri për ta futur tërë mollën në gojë, duke e ngrënë përnjëherësh ka rezultuar me sukses Në vend që të hajë një hamburger të madh apo një pjatë me hot dog, Myles Scott nga Londra, i ka vënë vetes detyrë që të hajë një mollë të tërë, vetëm me një kafshatë. 26 vjeçari e ka filmuar veten […]

Read more ›
on January 16, 2017 at 11:46 pm / in Fun

Nënëlokja shqiptare që përjetoi tri luftëra (Video)

Zela Rexhepi, nga fshati Svircë e Medvegjës,ditë më parë festoi 100 vjetorin e lindjes. Mësoni më shumë për këtë zonjë e cila i kaloi tri luftëra dhe peripecitë jetësore që i ka kaluar gjatë 100 vjetëve. Ndiqeni kronikën e plotë në linkun më poshtë:

Read more ›
on January 16, 2017 at 11:36 pm / in Fun

Zbulohet një merimangë misterioze në Singapor (Video)

Shkencëtarët kanë mbetur të befasuar nga një merimangë misterioze në Sinagapor, të cilës mund t’ja shohësh se si ajo pulson Kjo video e jashtëzakonshme tregon se si kjo merimangë e tmerrshme dhe misterioze pulson, e që ka bërë që shkencëtarët të kruajnë kokën e tyre pa ditur se për çfarë është fjala, Aq është e çuditshme saqë organet e merimangës […]

Read more ›