Other News

on June 30, 2015 at 12:22 am / in Fun

A mund t’i shihni femrat e zhveshura në këto fotografi? (Foto)

Në pamje të parë, duken si fotografi të zakonshme të peizazheve tërheqëse. Por, në shikim të dytë, do të shihni edhe një modele të zhveshur dhe të lyer. Zvicerani Filipo Ioco, ka shfrytëzuar ngjyra me bazë uji, pigmente të papërpunuara, argjilë, baltë dhe ushqim për të lyer modelët e tij që të duken njëjtë si prapavija. Fotografi 47-vjeçar udhëton në […]

Read more ›
on June 29, 2015 at 11:55 pm / in Aktuale

Xhirim i paparë: Punëtorët e hotelit e ndjekin terroristin dhe e gjuajnë me shishe (Video)

  Punëtorët e hotelit “Imperial Mahrabe” pas masakrës e cila ndodhi të premten e kaluar në njërën nga plazhet e tyre private kanë tentuar ta kapin terroristin Seiffedin Rezguinin. Një xhirim prej 11 minutash është publikuar në YouTube dhe ai tregon një numër të madh të punësuarve të hotelit të cilët të organizuar janë nisur drejt terroristit i cili la […]

Read more ›
on June 29, 2015 at 11:54 pm / in Fun

6 ­vjeçari shqiptar drejton një Bentley superluksoz (Video)

  Shqiptarët dihet që janë pasionantë pas makinave dhe këtë shpesh ua transmetojnë edhe fëmijëve të tyre. Por, një prind i ka besuar djalit të tij vetëm 6 vjeçar, një Bentley superluksoz.

Read more ›
on June 29, 2015 at 11:50 pm / in Kuriozitete

Si të eliminojmë erën e keqe nga këpucët?

  Era e keqe qe vjen nga këpucët tuaj, veçanërisht prej atyre qe preferoni dhe dëshironi te mbani me shume, ne radhe te para atletet, apo te tjera tipe këpucësh, është me te vërtetë një gje sa e bezdisur dhe e pakëndshme, por po aq edhe e vështirë për tu larguar. Por kjo ndodh ne fakt se jo te gjithë […]

Read more ›
on June 29, 2015 at 11:46 pm / in Aktuale

Mysafir të paftuar në ditëlindje, e kthyen ahengun në një kaos të vërtetë (VIDEO)

  Një festë ditëlindjesh u kthye në një kaos të vërtetë në provincën australiane Queensland. Një vajzë 14 vjeçare festonte ditëlindjen e saj, kur duke ju ‘falënderuar’ rrjeteve social nga miq më të afër, numri I mysafirëve në ditëlindje shkoi në 50, të gjithë të paftuar. “Nuk e dimë kush janë. Ato janë disa idiot të cilët nuk i njohim”, […]

Read more ›
on June 29, 2015 at 11:40 pm / in Kuriozitete

Uthulla e mollës maska ideale për puçrat në fytyrë

  Uthulla e mollës është një produkt ideal që mund të përdoret për të kuruar një fytyrë me puçra. Uthulla e mollës balancon nivelin e pehashit (pH) të lëkurës dhe shmang vetitë antibakteriale dhe antiseptike për puçrrat e shkaktuara nga faktorët e sipër përmendur. Gjithashtu përmban acid laktik dhe acid malik, të cilët ndikojnë në pastrimin dhe zbutjen e lëkurës. […]

Read more ›
on June 29, 2015 at 11:37 pm / in Kuriozitete

Soda e bukës apo pluhuri për pjekje? Cila është më e mirë?

  Nëse jeni zbavitur duke përgatitur ëmbëlsira, sigurisht keni përdorur edhe pluhur për pjekje dhe sodë buke. Edhe pse kanë efekt të ngjashëm, bëhet fjalë për dy përbërës krejtësisht të ndryshëm. Soda e bukës është bikarbonat natriumi dhe kur ajo kombinohet me përbërës acidik si dhallë apo lëngu i limonit, formohet dyoksid karboni. Për këtë arsye ëmbëlsira në furrë fiton […]

Read more ›
on June 29, 2015 at 11:35 pm / in Kuriozitete

Receta magjike për dhëmbë të shëndetshëm

  Mënyra më e thjeshtë për të mbrojtur dhëmbët nga kavitetet dhe njollat është të mbash një gotë ujë pranë vetes gjithmonë. Një gllënjkë ose një sprucim nga shishja mund të shpëlajë të gjitha sheqernat, të largojë mbetjet e ushqimit dhe të hollojë gjurmët nga pijet me ngjyrë të errët.

Read more ›
on June 29, 2015 at 10:15 pm / in Kuriozitete

Në shtrat me djalin e axhës, krejt rastësisht apo instiktivisht…

A është i pranishëm edhe te shqiptarët incesti, apo marrëdhënja seksuale në mes të njerëzve të një gjaku: vëllaut me motrën, babait me vajzën, nënës me djalin etj?! Legjendat shqiptare mbi incestin Dashuria nuk njeh kufij, kurse seksi nuk ka masë. Kështu përafërsisht thonë teoricienët e erotikës e të seksologjisë. Një teori e tillë mbase është ndërtuar në bazë të […]

Read more ›
on June 29, 2015 at 10:11 pm / in ShowBiz

Sa herë në ditë kanë marrëdhënie seksuale Nora me Robertin? (Video)

Këngëtarja Nora Istrefi mbrëmë ka qenë e ftuar në emisionin e Shukit. Episodi i mbrëmshëm ka qenë mjaft argëtues dhe spontan. Tavolinës pastaj i’u bashkangjit edhe bashkëshorti i Norës, Roberti të cilët kanë shpalosur edhe detaje nga jeta private. https://youtu.be/oKrRr8bYpDM

Read more ›