Other News

on November 14, 2015 at 11:22 pm / in Fun

I keni dëgjuar cicërimat e zogjve, por tash shikoni se si duken! (Video)

I inspiruar nga natyra dhe teknologjia në të njëjtën kohë, ai i ka kombinuar këto të dyja, për një krijim që e ka quajtur “digjitalo-organik”.

Read more ›
on November 14, 2015 at 11:12 pm / in Aktuale

Në Kosovë burrat në kazino, gratë bëjnë prostitucion për t’i mbajtur fëmijët

Lojërat e fatit, bastoret dhe kazinot mbeten një problem serioze në vend. Ato veprojnë edhe më tej ilegalisht në vende ku janë të ndaluara, si afër objekteve shkollore. Dhe kjo ndikon që edhe fëmijët t’i frekuentojnë ato jo rrallëherë. Pasuria e humbur e familjes që pastaj gjenerojnë konflikte, e deri te detyrimi i grave për t’u merr me prostitucion, janë […]

Read more ›
on November 14, 2015 at 11:12 pm / in Aktuale

Kujdes nga “Hajneshat Bullgare” që po operojnë në Kosovë (Video)

Read more ›
on November 14, 2015 at 10:35 pm / in Aktuale

Rrëfehet shqiptarja që i shpëtoi sulmeve në Paris

Drejtorja e njësisë së hulumtimit dhe komunikimit në kryeministri Falma Fshazi, është një prej shqiptareve që gjendej në Paris gjatë sulmeve terroriste. Shefja e komunikimit në kryeministri thotë se këto sulme goditën një prej qyteteve simbol të lirisë e demokracisë, siç është Parisi. “Padyshim që po goditet Europa, po goditen vlerat demokratike, kurajoja për të bashkëjetuar në harmoni me të […]

Read more ›
on November 14, 2015 at 10:23 pm / in Aktuale

Ish-drejtori i CIA-së e akuzon Bushin për 11 shtatorin

Ish-drejtori i CIA-së ka akuzuar Bushin për dështimin për të parandaluar sulmet e 11 shtatorit. Në intervistën e tij të parë pas tetë viteve, ish-drejtori i CIA-së George Tenet zbuloi paralajmërimet e shumta që ai dhe stafi i tij ia dhanë administratës së Bushit disa muaj para sulmeve terroriste të 11 shtatorit. Cofer Black, shefi i kundërterrorizmit në kohën kur […]

Read more ›
on November 14, 2015 at 4:31 pm / in Aktuale

Filmohet para sulmit një prej atentatorëve të Parisit (Video)

Lily -Rose Depp bën të ditur në Instagram se miqtë e saj “ishin bllokuar” në një festë pas sulmeve terroriste të Parisit, teksa pranon se “nuk kam parë kurrë panik më të madh në jetën time”.

Read more ›
on November 14, 2015 at 1:06 am / in ShowBiz

Leonorë, pse po e vret Pafajësinë…? (Video)

E madhja Leonora Jakupi ka kohë që për fansat e saj nuk ka afruar këngë të re, ani pse aktiviteti i saj nuk ka munguar në rrjete sociale, tek ka publikuar foto të shumta,

Read more ›
on November 14, 2015 at 1:04 am / in Fun

Milaim Zeka:Kallashin e njoh nga b… jo nga fytyra (Video)

Read more ›
on November 14, 2015 at 1:00 am / in Aktuale

Shokuese: Mëson fëmijën të përleshet me thika (Video)

Djali, jo më shumë se 2-3 vjeç, duket i terrorizuar.  

Read more ›
on November 14, 2015 at 12:54 am / in ShowBiz

Seks-skandali, ky është reagimi i Cecës (Foto+18)

Këngëtarja e njohur serbe, Svetlana Raznatovic, e njohur si Ceca, nuk i ka komentuar disa foto që po qarkullon kohëve të fundit nëpër rrjetet sociale, e ku shihet ajo duke bërë seks me një person të panjohur. Siç raprotojnë mediat serbe, Ceca ka zgjedhur rrugën e heshtes përball këtij skandali seksual. Një ditë me parë mediat kanë publikuar disa foto […]

Read more ›