Other News

on May 24, 2015 at 12:18 am / in Fun

Kujdes, krokodilit mos iu afroni as me veturë (Video)

Në videon që besohet të jetë regjistruar në SHBA, shihet vetëm pjesa e përparme e veturës gri, që i afrohet reptilit të rrezikshëm.

Read more ›
on May 24, 2015 at 12:11 am / in ShowBiz

Korab Shaqiri-Petrit Selimit: Mallkue qofsh oj farë e fëlliqur (Foto)

Ditën e djeshme zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Petrit Selimi, kishte postuar një foto në rrjetet e tij sociale, ku shihej së bashku me homologun e tij nga Serbia, Ivica Daçiq. Këtë nuk e ka lënë pa e komentuar këngëtari nga Kosova, Korab Shaqiri, i cili në mënyrë të vrazhdë e ka ofenduar Selimin, Ai e ka quajtur atë farë […]

Read more ›
on May 24, 2015 at 12:09 am / in Fun

Deshtimet qe i kerkuan vet – VIDEO

Read more ›
on May 23, 2015 at 11:54 pm / in ShowBiz

“Droni” i ri: Çarten serbët Flamuri i Kosovës dhe i Shqipërisë gjatë prezantimit të Serbisë (VIDEO)

Në sheshin e Vjenës në Austri, ku ishte organizuar ngjarja me moton “Ndërtimi i urave”, për t’u ndjekur gara e Eurovisionit, para se të fillonte prezantimin këngëtarja serbe, një person është ngjitur në skenë ku ka valëvitur flamujt e Shqipërisë, Kosovës dhe atë të Shqipërisë së Madhe, i njëjtë me atë që ishte lëshuar me dron mbi stadiumin e Partizanit […]

Read more ›
on May 23, 2015 at 11:52 pm / in ShowBiz

TURP… Shqipëria i jep 2 pikë Serbisë, Serbia 0 pikë Shqipërisë!

Shqiptarët i kanë dhënë dy pikë Serbisë në kontestin më të madh të këngës në Evropë, por fqinjët e Kosovës nuk kanë vendosur që njëjtë të votojë në për përfaqësuesen shqiptare në “Eursong”. Asnjë pikë nuk e ka marrë nga ky shtet Elhaida Dani, që po përfaqëson Shqipërinë në edicionin e 60-të të Festivalit. Deri tani Mali i zi ka […]

Read more ›
on May 23, 2015 at 11:51 pm / in Aktuale

Mos e ndani Begun nga shokët e tij të rënë në Kumanovë!

Varrimi i heroit të Betejës së Kumanovës, Beg Rizaj në Kompleksin Memorial të Dëshmorëve të Kombit në Gllogjan të Deçanit, është konfirmuar edhe nga Këshilli Organizativ për organizimin e ceremonisë së varrimit të eprorit Rizaj. Kjo u bë e ditur pas një takimi që Këshilli Organizativ ka mbajtur sot. Sipas njoftimit, varrimi i Rizajt në Gllogjan bëhet nesër (e diel) […]

Read more ›
on May 23, 2015 at 11:48 pm / in Aktuale

Familjarët hapin të pame, Deçani “vishet” kuqezi në nderim të Beg Rizajt (Video)

Deçani ka marrë ngjyrë të kuqe nga flamujt e vendosur në qendër të qytetit. Kjo është bërë për të nderuar Beg Rizajn, i cili u vra në Kumanovë.Njëjtë me flamuj është mbushur edhe fshati i lindjes së tij, Prekulluk, aty ku familjarët po presin për ngushëllime. Varrimi i Beg Rizajt do të bëhet në Glloxhan në kompleksin memorial. E ky […]

Read more ›
on May 23, 2015 at 11:37 pm / in Aktuale

Studenti kosovar në Britani, e hedh veten në ajër për Shtetin Islamik

Një sulmues vetëvrasës me bombë ka ndihmuar Shtetin Islamik të përparojë në qytetin Ramadi të Irakut. I njohur si Abu Musa al-Britani, studenti i mirë 20-vjeçar, shqiptari Fatlum Shalaku, ishte në mesin e gjashtë militantëve që e hodhën veten në ajër, raportin ITV. Në mars, po ashtu në Irak, kishte vdekur vëllai i Fatlumit, Flamuri 23-vjeçar. Një shok i tij […]

Read more ›
on May 23, 2015 at 10:41 pm / in Aktuale

Reagon Riza Jonuzi: Lexoni se çarë thotë ai që po akuzohet si tradhtari i Grupit të Kumanovës

Riza Junuzi, i përfolur se ka tradhtuar luftëtarët shqiptarë dy javë më parë në Kumanovë, ka shkruar një reagim në profilin e tij në Facebook. Ai tregon rrethanat se si e ka njohur Mirsad Ndrecajn, ndërsa mohon se ka gisht në ndonjë tradhti. Reagimi i plotë i Riza Junuzit: Tè nderuar vèllezer dhe motra kudo qè jeni dhe kudo qè […]

Read more ›
on May 23, 2015 at 2:27 pm / in Fun

VIDEO+18: Reklama që ju nxit të mendoni më shpesh për seks!

Meshkujt mendojnë për seks çdo gjashtë sekonda. Pas shikimit të kësaj reklame fillojnë të mendojnë më shpesh. Kjo është reklamë për linjën e veshjeve të brendshme “Coco de Mer” …

Read more ›