Other News

on June 28, 2015 at 1:32 am / in Kuriozitete

67% e femrave shqiptare nuk kalojnë dot në orgazëm

  Orgazma është momenti i kënaqësisë maksimale dhe pavarësisht kësaj, për femrat shpesh është e vështirë të arrihet. Ka nga ato që e shijojnë këtë moment vetëm kur janë vërtetë të dashuruara, ashtu sikurse ka të tjerë që preferojnë një sërë eksperiencash për ta përjetuar. Por përtej çdo tabuje, ekzistojnë 6 të vërteta për orgazmën e femrave për të cilat […]

Read more ›
on June 28, 2015 at 1:31 am / in ShowBiz

Adelina Ismaili poston foto intime me bashkëshortin (FOTO)

  Këngëtarja kosovare, Adelina Ismaili e cila tash jeton më bashkëshortin e saj në Zvicër, ka postuar disa foto intime në rrjetin social “Facebook”. Në këtë fotografi këngëtarja ka shkruar:  Adelina dhe Vali, fotografi intime, po politikë, pa thashetheme.

Read more ›
on June 28, 2015 at 12:55 am / in ShowBiz

Shkëndija lexon Kuran dhe agjëron (Foto)

  Shkëndije Mujaj u bë e njohur për format e saja trupore falë fotografive të nxehta që poston në rrjetet sociale. Njëherësh ajo ka realizuar edhe disa këngë për ta gjetur rrugën drejt famës. Megjithatë, ajo vazhdimisht ka thënë se është një besimtare dhe se i kryen obligimet fetare, edhe pse bien ndesh me atë që bën. Sido që të […]

Read more ›
on June 28, 2015 at 12:51 am / in Kuriozitete

Në një valixhe për 50 vite rrinte e fshehur kjo pikturë: Sa mendoni që mund të kushtojë!? (Foto)

  Në valixhen që ka qenë e mbyllur për 50 vite, është gjetur një pikturë e piktorit të famshëm Pablo Picasso. Dominic Currie nga Skocia, derisa po pastronte në shtëpinë e nënës së tij, gjeti edhe një valixhe brenda së cilës kishte shumë gjëra. Burri 50-vjeçar është befasuar kur e ka gjetur këtë pikturë, që mban nënshkrimin e gjeniut të […]

Read more ›
on June 28, 2015 at 12:46 am / in Kuriozitete

Shtoni këtë përbërës në kafenë tuaj dhe humbni peshë

  Lajm i madh për ju është se vaji i kokosit është i duhuri për humbjen e peshës dhe mund të përdoret me pothuajse çdo lloj të ushqimit. Mëso se si. Pse është kaq i shëndetshëm? Vaj kokosit përmban trigliceride të cilat janë të ndryshme nga ato nga dietën tonë të zakonshme dhe ata treten në mënyrë të ndryshme në […]

Read more ›
on June 28, 2015 at 12:43 am / in Kuriozitete

Bëni presion në këtë pikë në trupin tuaj, ja çka do të ndodhë

Ndoshta ju keni qenë në situatë ku ju ndjeni neveri, por ju nuk keni ndonjë ilaç për të lehtësuar parehatine. Lajm i mirë është se ju nuk keni nevojë për ndonjë ilaç.. Në qoftë se ju ndiheni keq për shkak të ftohtit ose dhimbjes se kokes, shtypni kete pikë në doren tuaj . Gjeni këtë vend dhe shtypni atë me […]

Read more ›
on June 28, 2015 at 12:41 am / in Kuriozitete

7 këshilla se si ta parandaloni djersitjen e tepërt gjatë kësaj vere

  Djersitja është mënyra e trupit që t`ju mbajë të freskët gjatë periudhave të ngrohta. – Por se djersitja është edhe e tepërt? Vera është e pavlerë nëse e kaloni atë duke ndenjur brenda. Këtu pra janë disa këshilla që të qëndroni të freskët, të thatë dhe pa djersë këtë verë. 1. Reduktoni Kafeinën Kafeina stimulon sistemin nervorë qendror i […]

Read more ›
on June 28, 2015 at 12:38 am / in ShowBiz

Ja se cfar skandali disa te rinje nga Prishtina te gjithe po qeshin me kengen e tyre haha!!

Read more ›
on June 28, 2015 at 12:33 am / in Kuriozitete

Këto 4 gjëra të duhen me vete kur udhëton në fundjavë

  Kur bëhet fjalë për një udhëtim të shkurtër, paketimi i valixhes është art më vete, ndonëse femrat vdesin të marrin më shumë se duhet. Por në rast se bëhet fjalë për dy apo tri ditë, gjithmonë duhet të kesh parasysh për të pasur me vete gjërat më të domosdoshme. Nuk ka rëndësi nëse është fundjavë e gjatë apo e […]

Read more ›
on June 28, 2015 at 12:30 am / in ShowBiz

​Kështu festoi ditëlindjen Kallashi (Video)

E njohur për vallëzimet e saj speciale, ajo tashmë është bërë e njohur në mbarë trojet shqiptare. Donjeta Kosumi-Kallashi ka festuar ditëlindjen dhe disa nga momentet e festës shikoni në vazhdim.

Read more ›