Other News

on January 16, 2017 at 11:34 pm / in Fun

Skandali në mes të Bllokut/ Ja si shkelet hapur ligji për Linda Ramën (Video)

Një qytetar i indinjuar me padrejtësitë që ndodhin në këtë vend të quajtur Shqipëri, ka kontaktuar pranë redaksisë së JOQ duke denoncuar një fakt mjaft absurd që ndodh në zemër të Tiranës, në zonen e ish-Bllokut. Ai shprehet se janë disa roje pallati që ruajne disa vende makinash përditë dhe përnatë, me turne. Ja si shprehet qytetari: Kur shkon për […]

Read more ›
on January 16, 2017 at 11:02 pm / in Fun

Kris kënga për Thaçin: Ku po shkon o tren i zi, në Kosovë nuk të la me hi (Video)

Rapsodit Nuredin Gashi, nuk i janë dashur më shumë se disa orë për ta nxjerr një këngë për zhvillimet e fundit politike në vend. Ai i ka kënduar presidentit Thaçi dhe ndaljes së trenit propagandues serb. Për këtë këngë ai ka njoftuar përmes profilit të tij në Facebook, duke thënë se i thura shpejt e shpejt disa vargje për presidentin […]

Read more ›
on January 16, 2017 at 10:51 pm / in Aktuale

Publikohen pamjet e para të arrestimit të terroristit të Stambollit (Foto/Video)

Mediat turke kanë publikuar pamjet e para të arrestimit të Abdulkadir Masharipov, terroristit i cili në natën e Vitit të Ri vrau 39 persona në Stamboll. Mediat turke raportojnë se ai është arrestuar së bashku me një mik të tij nga Kirgistani dhe dy femra. Në momentin e arrestimit terroristi kishte afër edhe djalin e tij. Masharipov më 31 dhjetor […]

Read more ›
on January 16, 2017 at 10:28 pm / in Aktuale

Treni i Kralevës hyn në Mitrovicë pa leje të autoriteteve të Kosovës (Video)

Treni që u nis nga Beogradi drejt veriut të Mitrovicës nuk ishte as i pari e as i fundit që mori rrugë drejt Kosovës nga shteti serb. Edhe para të shtunës por edhe dy ditëve të fundit, dy herë në ditë, një tren lëvizë nga Kraleva e Serbisë për në Mitrovicën e Veriut, njofton Klan Kosova. Linja e rregullt Kralevë […]

Read more ›
on January 16, 2017 at 10:22 pm / in Aktuale

Ramush Haradinaj ka një mesazh shumë të rëndësishëm për të gjithë shqiptarët (Video)

Nga një takim me shqiptarët në Francë Kreu i AAK-së Ramush Haradinaj ka folur rreth situatës së arrestimit të tij dhe Kosovës. Haradinaj ka falenderuar gjithë të pranishmit për mbështetjen dhe ka thënë që “kjo punë do kryhet se s’ka ku shkon dhe na priftë e mbara.” Nuk ka qendruar dot dhe pa pranuar faktin se është larg Kosovës në […]

Read more ›
on January 16, 2017 at 10:11 pm / in Aktuale

Mediat kroate i sulen Vuçiçit: Je me prejardhje shqiptare, ja kush është babai yt!

Në kulmin e tensioneve mes Kosovës dhe Serbisë, mes morisë së reagimeve nga ndërkombëtarët, mediat kroate kanë gjetur një tjetër formë për t’ju kundërvënë kryeministrit serb, Vuçiç. Ato kujtojnë se Kryeministri i Serbisë ka prejardhje shqiptare nga babai. Kështu shkruan një portal kroat, i cili thekson se babai biologjik i shefit të qeverisë serbe, është gazetari shqiptar Fahri Musliu. Portali […]

Read more ›
on January 16, 2017 at 10:09 pm / in Kuriozitete

Ja si ta zbulosh kush po të telefonon me numër privat

Të gjithë ne jemi ndjerë të bezdisur të paktën një herë nga një telefonatë pa numër. Dikush, i cili nuk ka as emër dhe as figurë, por që i bie telefonit tuaj dhe ju jeni në dilemë ta hapni apo të mos e hapni. Jeni i/e interesuar për t’i dhënë fund kësaj situate? Nëse po, atëherë kjo është mundësia juaj. […]

Read more ›
on January 16, 2017 at 10:08 pm / in Aktuale

Mister/ Një fshat i tërë fshihet brenda kësaj shpelle (Foto)

Për të arritur në fshatin Zhongdong të Kinës, duhen më shumë se një orë ngjitje në mal. E ndodhur rreth 1,500m mbi nivelin e detit, një shpellë në Kinë është shtëpia e rreth 100 njerëzve. Në fakt, brenda kësaj shpelle ndodhet një fshat i tërë, i cili besohet se është vendbanimi më i vjetër në vend, brenda një shpelle natyrale, […]

Read more ›
on January 16, 2017 at 10:07 pm / in Aktuale

Gjenerali serb: Si e vramë Adem Jasharin. Atë e shiten tek ne spiunët shqiptarë

Gjatë një interviste në emisionin “Vo Centar” të televizionit Alsat-M, ish gjenerali serb, Stevan Gjurovic, tregoi se sa spiunë kishin dhe sa herë ata kishin mundur ta vrisnin Adem Jasharin. Gjenerali serb në intervistën për emisionin “Vo Centar” të Alsat-M, ka folur gjerë e gjatë për luftën e forcave serbe në Kosovë dhe prapaskenat. Ai thotë se ka qenë në […]

Read more ›
on January 16, 2017 at 10:06 pm / in Kuriozitete

E vërteta e celularit 800 vjeçar që u gjet në Austri

Fotografia e një celulari që cilësohet të jetë 800 vjeçar ishte bërë hit në internet prej kur ishte “zbuluar nga arkeologët” në Austri. Storje të ndryshme pushtuan internetin me spekulime se celulari mund të jetë dëshmi e “udhëtimit në kohë”. Por, Express.co.uk thotë se e ka përgjigjen prej nga doli kjo foto dhe si u përdor për të shpërndarë storje […]

Read more ›