Other News

on January 19, 2017 at 10:14 pm / in Fun

“Profeti” nga Hasi, pretendon se ka parë dhe përjetuar gjëra të mbinatyrshme (VIDEO)

Nuk kalon ditë që nuk lexojmë ose bisedojmë në lidhje me gjërat e mbinatyrshme, por rrëfimi i këtij burri nga Hasi është ndryshe. Ai në emisionin “Zonë e Lirë”, ka rrëfyer për shikuesit një përjetim tejet interesant dhe mistik, duke pretenduar se është profet. Ai shpjegon gjithçka në lidhje me këtë temë dhe mund ta shikoni në videon më poshtë:

Read more ›
on January 19, 2017 at 9:55 pm / in ShowBiz

Meda me familje mysafirë të Barack Obamës! (Foto)

Këngëtari Meda këto ditë si duket është duke qëndruar jashtë Kosovës me familjen e tij, shkruan Kosovarja. Pasi që ai na ofron imazhe të ndryshme të vendeve ku i viziton me familjen e tij. E tillë është edhe një foto e fundit që Meda e ka nda me ndjekësit e tij në rrjetet sociale. Ku ai dhe familja e tij […]

Read more ›
on January 19, 2017 at 9:54 pm / in ShowBiz

UPPS! Ja si i del gjoksi në koncert këngëtares serbe! (Video)

Këngëtarja serbe Milica Pavlovic është përballur me një moment jo fort të mirë. Deri sa ishte në skenë në një koncert, asaj i ka dalur gjoksi dhe nuk e ka vërejtur këtë gjë por ka vazhduar interpretimin, shkruan DailyMail, Shkak për këtë dalje u bë një korsetë e ngushtë ngjyrë ari që ajo e kishte veshur. Ishte një fans i […]

Read more ›
on January 19, 2017 at 10:30 am / in Aktuale

Zbulohet agjentja ruse në Kosovë, pjesë e një rrjeti të gjerë spiunësh (FOTO LAJM)

Agjencia e Kosovës për Inteligjencë ka siguruar të dhëna, të cilat ishin bërë publike në fund të vitit 2016, se në Kosovë ka një rrjet të bashkëpunëtorëve të shërbimeve të inteligjencës së Federatës Ruse, të cilët udhëhiqen nga Dragana Trifkoviçi, e cila dyshohet se është agjente e nivelit të lartë. DT është është drejtore e Qendrës për Studime Gjeostrategjike dhe […]

Read more ›
on January 18, 2017 at 11:59 pm / in Fun

Dy qen “masakrojnë” hajnin (Video)

Dy qen të llojit “Bull Terriers” sulmojnë një hajn i cili tenton të vjedhë një shtëpi Ngjarja ka ndodhur në Afrikën e Jugut kur hajni shihet duke hyrë në shtëpi pasi ngjitet në një mur. Por, me t’u ngjitur, dy qen të llojit “Bull Terrier” e sulmojnë atë derisa shihet që hajni nuk di se nga të ikë. Për më […]

Read more ›
on January 18, 2017 at 11:57 pm / in Aktuale

Rishfaqet pas 90 vitesh anija e mbytur në Trekëndëshin e Bermudës (VIDEO)

World News Daily Report ka botuar një artikull ku tregon se roja bregdetare kishte parë një anije e cila u zhduk në të ashtuquajturin “trekëndëshi i Bermudës”. Ata njoftuan se anija ishte pa ekuipazh dhe supozohej se mund të ishte një transportuese mallrash e cila ishte zhdukur në Trekëndëshin e Bermudës në dhjetor të vitit 1925″ Ata bënë shumë përpjekje […]

Read more ›
on January 18, 2017 at 11:41 pm / in Kuriozitete

Shoqja në Tiranë më futi në shtëpi, por unë dhe burri i saj……

Unë që po ju shkruaj jam një vajzë 21 vjeçe, jam në një udhëkryq e nuk di cilën rrugë të zgjedh. E di se isha unë ajo që gabova, por besoj se në fund, pasi të lexoni këtë histori, do ta kuptoni se nuk ishte i gjithi faji im… Jam në vitin e tretë të shkollës së lartë. Jam nga […]

Read more ›
on January 18, 2017 at 11:40 pm / in Fun

Babai i thotë vajzës 2-vjeçare se s’mund të ketë të dashur, reagimi i saj do t’ju befasojë (VIDEO)

Të gjithë baballarët duhet ta përgatisin veten për ditën që vajza e tyre do të vjen në shtëpi dhe të thotë se ka gjetur të dashur. Por babai që do ta shihni në video nuk mund t’u besojë veshëve të tij kur vajza dy vjeçare i thotë se e ka gjetur dashurinë e parë, transmeton lajmi.net. Menjëherë, babai i tha […]

Read more ›
on January 18, 2017 at 11:40 pm / in Kuriozitete

Ka vetëm disa orë jetë, mesazhi i fundit i saj për të fejuarin të këput shpirtin [Foto]

jë 25-vjeçare australiane ka ndarë një mesazh të trishtë në internet me miqtë dhe familjen e saj, pasi mori vesh se kishte vetëm disa orë për të jetuar. Pas një transplanti mushkrie të dështuar, Nardya Miller merr vesh se ka vetëm pak orë për të jetuar, pasi trupi i saj i refuzon organet që ajo dikur shpresonte se do t’i […]

Read more ›
on January 18, 2017 at 11:39 pm / in Aktuale

Panik në Durrës! Krijesa misterioze dhe të frikshme dalin në bregdet (FOTO)

Një i ri teksa ishte duke shëtitur ka parë këto krijesa, të cilat ishin të shumta në numër. Në pamje të parë duken si gjarpër deti, por nuk dihet saktësisht se për çfarë bëhet fjalë. Një peshkatar që ka qenë aty pranë, ka bërë me dije se nuk janë gjarpër deti dhe nuk ka parë asnjëherë të tilla krijesa në […]

Read more ›