Other News

on January 18, 2017 at 11:39 pm / in Aktuale

Ja sa paguhet presidenti Thaçi dhe ja sa paguhen presidentët nëpër botë?

Menjëherë pas zgjedhjes president, Donald Trump njoftoi se për punën në këtë post do të merrte vetëm shifrën simbolike prej 1 dollari në vit. Për një miliarder si ai, heqja dorë nga paga nuk duhet të jetë një sakrificë e madhe. Por sa fusin në xhep udhëheqësit kryesorë në botë? Presidentët amerikanë gëzojnë një pagë prej 400 mijë dollarësh në […]

Read more ›
on January 18, 2017 at 11:38 pm / in Aktuale

Italia kërkon 17 mijë punëtorë, rregullat dhe kriteret për shqiptarët

Italia kërkon 17 mijë punonjës të huaj sezonalë gjatë këtij viti kryesisht në sektorin e bujqësisë dhe atë të turizmit-hotelerisë. Hyrjet e reja do të autorizohen nga një dekret fluksesh që do të përmbajë edhe kuota hyrjesh josezonale (sipas disa kritereve strikte si për shembull që punonjësi të ketë marrë pjesë në kurse të veçanta formimi në atdhe) si edhe […]

Read more ›
on January 18, 2017 at 11:37 pm / in Kuriozitete

Gruri i zakonshëm shëron ARTRITIN dhe REUMËN: Pini këtë dhe do të harroni dhembjet e eshtrave!

Ata që kujdesen për shëndetin e vet kohë pas kohe do t’ia përgatisin vetes çajin nga gruri, i cili është jashtëzakonisht i efektshëm në shërimin e artritit. Veç kësaj, ai shëron edhe reumën, andaj mund t’i harroni edhe dhembjet e eshtrave dhe të nyjave të shkaktuara nga këto gjendje, ndërkaq shumica e njerëzve thonë që çaji nga gruri mund të […]

Read more ›
on January 18, 2017 at 11:37 pm / in Kuriozitete

Keni nishane në një nga këto 7 pjesë të trupit? Lexoni fatin tuaj

Çdo njeri ka nishane në pjesë të ndryshme të trupit. Disa janë të vogla, disa të mëdha, megjithatë pozicioni i tyre në trup ka një kuptim të veçantë. Ka nishane që lidhen me shëndetin e një personi, të tjerat lidhen me pasurinë, fatin etj. Nishani në pjesët anësore të ballit Nëse keni nishan në këtë pjesë të trupit, tregon se […]

Read more ›
on January 18, 2017 at 11:36 pm / in Kuriozitete

Në mjaltë shtoni hudhrën dhe këtë përbërës, do të pëlcisni nga shëndeti gjithë dimrin

Kur t’i kombinoni, këta tre përbërës ofrojnë rezultate të pabesueshme! Mjalti ka efekte antibakteriale dhe është i pasur me enzimia, vitamina dhe minerale, hudhra përmban alicinë, antioksidues që ndihmon në parandalimin e kancerit dhe ngadalëson plakjen, derisa uthulla e mollës ndihmon në shërimin e diabetit, mbipeshës dhe tretjes së keqe, trasmeton gazeta Kosova Sot PËRBËRËSIT: 1 gotë uthull molle, 1 […]

Read more ›
on January 18, 2017 at 11:36 pm / in Kuriozitete

Realizon kamerë të fshehur për t’u bindur se i dashuri nuk e tradhton, shikoni reagimin e tij karshi “profesoreshës” së bukur (Video)

Një video interesante është postuar në YouTube, në të cilën një vajzë dëshiron të testojë besnikërinë e të dashurit të saj. Ajo kishte organizuar një kamerë të fshehur, ku një aktore në rolin e profesoreshës do ta sfidojë “tundimin” e partnerit të saj i cili po qëndronte pranë shkollës, transmeton Telegrafi. Fillimisht ajo informohet nga ekipi që kishin realizuar kamerën […]

Read more ›
on January 18, 2017 at 11:36 pm / in Fun

Fieraku pi 3 litra birrë me fund, por ja se çfarë i ndodh! (Video)

Një djalë nga Fieri i quajtur Gentian, vuri një bast me shokët e tij se do të arrinte të pinte tre litra birrë me fund. Ngjarja ka ndodhur gjatë verës së vitit të kaluar, por vetëm tani djemtë menduan ta publikonin. Askush nga shokët e Gentianit nuk e mendonte se ai mund t’ia arrinte kësaj. Por me sa duket u […]

Read more ›
on January 18, 2017 at 11:36 pm / in ShowBiz

E kemi parë vetëm në tatuazh, a e dini kush është ish gruaja dhe mamaja e vajzës së Noizyt

Mamanë e Leandrës dhe ish gruan e Noizyt të gjithë jemi mësuar ta shohim në vetëm në tatuazh në njërin krah të këngëtarit derisa ky i fundit vendosi që ta hiqte. Mirëpo ajo është femra e parë që Noizy e ka dashur aq shumë sa për vite me radhë mbajti fytyrën e saj si tatuazh. Ajo tani jeton bashkë me […]

Read more ›
on January 18, 2017 at 11:35 pm / in Kuriozitete

Historia Prekëse e Deborës që babai e braktisi vetëm ngaqë ishte vajzë..!!

Ishim duke vallëzuar e duke kënduar, për disa momente u ula se u lodha, doja të pija një gotë ujë dhe nipi i burrit më tha lërë se shkoj dhe e mbush unë, kështu fillon rrëfimin A.L 26-vjeçare nga Kosova. Kur shkova për të pirë ujin ishim vetëm të dy në dhomë, dhe ai filloi të më prekë me duart […]

Read more ›
on January 18, 2017 at 11:15 pm / in Fun

Kalimtarët vjedhin paratë dhe gjësendet e viktimave të aksidentit (Video)

Në një autostradë të Venezuelës ka ndodhur një aksident trafiku dhe shoferët kanë dalë nga veturat, por jo për të ndihmuar viktimat. Derisa këta të fundit ishin të shtrirë pa jetë në asfalt, ata mblidhnin paratë që ishin shpërndarë si pasojë e përplasjes, Siç shihet në videon e censuruar, të hollat që kanë mbuluar rrugën janë gjëja kryesore e këtyre […]

Read more ›