Aktuale

on December 14, 2017 at 6:51 pm / in Aktuale

Vendimi i Trump shokoi botën, pasoja…anulohen Krishtlindjet!

Presidenti i SHBA Donald Trump është fajtor për “anulimin e festës së Krishtlindjeve” në Nazaret, qyteti ku Jezusi mendohet se ishte rritur. Nazaret, qyteti më i madh arab në Izrael me një popullsi myslimane dhe të krishterë prej 76,000, është një nga pikat ku festohet më shumë festa e Krishtlindjeve. Qyteti arab izraelit tha se kishte anulluar festimet pët Krishtlindje […]

Read more ›
on December 14, 2017 at 6:48 pm / in Aktuale

Përdhunimi i së miturës nga 49-vjeçari, habit gjyshi: Vajza s’më dëgjonte, s’ishte e hajrit (Video)

Dëshmi që të lënë pa fjalë vijnë nga Kuçova, aty ku një 13-vjeçare ka denoncuar në polici se është përdhunuar nga një 49-vjeçar. Gazetarja Eneida Petova ka siguruar për “BalkanWeb” dëshminë e nënës dhe gjyshit të vajzës së mitur. Ndërsa e ëma shfaqet mjaft e shqetësuar, pasi vajza nuk i ka treguar asgjë për atë që ka ndodhur, ajo tregon […]

Read more ›
on December 14, 2017 at 6:47 pm / in Aktuale

Kjo është Shpresa, tutorja e prostitutave që u arrestua sot në Durrës

Shpresa Pisha kishte rolin e organizatores dhe ndërmjetëses duke marrë me qira një lokal në qytetin e Durrësit për të zhvilluar aktivitetin e prostitucionit. 47-vjeçarja fliste me klientët që frekuentonin lokalin e saj duke siguruar lidhjen e tyre më pas me shtetasen Y. R. Kjo e fundit gjente vajzat dhe gratë që kundrejt shumës prej 50 mijë lekë (të vjetra) […]

Read more ›
on December 14, 2017 at 6:46 pm / in Aktuale

Surprizon moti, çfarë na pret nga nata e sotme e në vijim?

Disa ditë me mot të ngrohtë dhe me diell mundëm të shijonim të gjithë ne që jetojmë në Shqipëri gjatë ditëve të para të kësaj jave, ndërsa tani, në disa prej qyteteve kryesore të vendit ka nisur shiu. Sipas Meteoalb vranësirat fuqizohen në orët e vona të pasdites në të gjithë territorin duke gjeneruar shira me intensitet të ulët deri […]

Read more ›
on December 14, 2017 at 6:44 pm / in Aktuale

E shpërfytyruan me acid, vajza shqiptare tregon transformimin pas 4 vitesh (Foto)

Vilma, e cila tre vite me parë (2013) ishte menaxhere e burimeve njerëzore pranë një call center-i Italian në Tiranë, sot jep mesazhin e saj, duke treguar se nuk duhet të dorëzohemi asnjëherë. E ndërsa ajo e ka gjetur forcën për të dalë para të gjithëve dhe për të treguar se ajo nuk do të dorëzohet asnjëherë, së fundmi, Vilma […]

Read more ›
on December 14, 2017 at 6:12 pm / in Aktuale

‘Toka e premtuar’, puno ose jo Zvicra të dhuron 2200 euro në muaj që nga 1 Janari

Zvicra është padyshim një nga vendet më të preferuara nga të gjithë dhe kjo jo vetëm për shkak të pozitës gjeografike, por edhe për shkak të mirëqenies sociale. Dhe duket se nga data 1 janar i vitit 2018, ajo do të eksperimentojë projektin për të ardhurat bazë të pakushtëzuara. Kjo nismë do të thotë, sigurim për të gjithë qytetarët me […]

Read more ›
on December 14, 2017 at 6:00 pm / in Aktuale

Aksident i tmerrshëm, autobusi me nxënës përplaset me trenin. 4 të vdekur (Video)

Katër fëmijë kanë ndërruar jetë dhe të paktën 19 të tjerë janë plagosur dhe ndodhen n♪7 gjendje të rëndë në Francë, pasi furgoni i tyre i shkollës u copëtua më dysh pasi u përplas me një tren. Policia e Pyrenees-Orientales informoi në Twitter se përplasja ndodhi të enjten pasdite në një kalim hekurudhor në një qytet të vogël, rreth nëntë […]

Read more ›
on December 14, 2017 at 4:04 pm / in Aktuale

Surprizon moti, çfarë na pret nga nata e sotme e në vijim?

Disa ditë me mot të ngrohtë dhe me diell mundëm të shijonim të gjithë ne që jetojmë në Shqipëri gjatë ditëve të para të kësaj jave, ndërsa tani, në disa prej qyteteve kryesore të vendit ka nisur shiu. Sipas Meteoalb vranësirat fuqizohen në orët e vona të pasdites në të gjithë territorin duke gjeneruar shira me intensitet të ulët deri […]

Read more ›
on December 14, 2017 at 3:32 pm / in Aktuale

Alarmi nga ekspertët shqiptarë, mos i fusni në gojë këto produkte, rrezikoni shumë

Ekzisoton një nevojë urgjente vlerësimi Kombëtar i Riskut të Sigurisë Ushqimore, pasi ende nuk janë identifikuar produktet më risk. Nga analizimi qe i eshte bere 5 llojeve te ushqimeve, produkte vendi dhe importi, eshte konfirmuar cilësiaë e dobët dhe rrezikshmëria për konsumatorët. Alarmi vjen pas studimit të Shoqatës së Prodhuesve Ushqimorë në vend, sipas te cileve, problemet më të mëdha […]

Read more ›
on December 14, 2017 at 3:28 pm / in Aktuale

As prostitutat, as droga, ja trafiku që po bën milionerë kriminelat shqiptarë

Organizata Ndërkombëtare e Punës ka llogaritur se tregu i trafikut njerëzor qarkullon rreth 3 miliardë dollarë në vit vetëm për shfrytëzimin seksual dhe shfrytëzimi i punës ilegale nxjerr përfitime deri në 32 miliardë dollarë në vit. Sipas të dhënave të Europol, viktimat e trafikut vijnë kryesisht nga Shqipëria, Rusia, Ukraina, Gana, Nigeria, Kina, Vietnami e Brazili. Të dhënat evidentojnë një […]

Read more ›