Aktuale

on May 26, 2017 at 4:34 pm / in Aktuale

Nxehet situata në Drenicë: Shikojeni se çka i bënë 7 Vëllezërit Geci, Presidentit Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka planifikuar që në kuadër të vizitave nëpër shkollat e Kosovës, ta bëjë një ndalesë edhe në fshatin Llaushë. Por vizita e tij në shkollën që e mban emrin e mësuesit dëshmor “Halit Geci” është penguar. Magazina.al merr vesh se familjar të ish deputetetit Gani Geci kanë penguar aktivitetin e presidentit, për çka edhe eskorta […]

Read more ›
on May 26, 2017 at 1:04 am / in Aktuale

Përplasje e ashper mes Mialim Zekës dhe Adem Mikollovcit: Ademi Mialimt, hajt ti se…

Kandidati për deputeti i Vetëvendosjes, Adem Mikullovci ka argumentuar ashpër me kandidatin për deputet të koalicionit PDK-AAK-Nisma, Milaim Zeka. Në Televzionin Klan Kosova, Zeka ka akuzuar rëndë Vetëvendosjen, duke i quajtur anëtarët e saj “rrugaqë, anarkistë, njerëz që thyejnë xhama” e që shkaktojnë probleme të tjera, I ashpër ka qenë Mikullovci ndaj Zekës, duke thënë se nuk e lejon Zekën […]

Read more ›
on May 25, 2017 at 11:59 pm / in Aktuale

Kush është vajza që u hodh nga kati i pestë. Prej dy ditësh qëndronte te shtëpia e shoqes

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur vetëm pak çaste më parë në Tiranë, në zonën e Unazës së Re. Një vajzë 30-vjeçare është hedhur nga kati i pestë i një pallati dhe ka gjetur vdekjen. “Panorama” meson se vajza vuante nga depresioni. “Panorama” meson se viktima eshte Enkeda Mullahaj, 30 vjeçe. Ajo kishte dy dite qe qendronte ne shtepine e […]

Read more ›
on May 25, 2017 at 11:40 pm / in Aktuale

Humbi vajzën në sulmin terrorist në Angli, fotot e kësaj nëne po përlotin botën

Masakra në Manchester këtë marte që lamë pas rezultoi fatale për 22 adoleshentë të cilët po shijonin koncertin e këngëtares amerikane Ariana Grande, në “Manchester Arena”. Të gjithë adoleshentët kishin shkuar në koncert për parë idhullin e tyre, Ariana Grande-n. Por fatkeqësisht 22 të rinj nuk mundën që dalin gjallë nga ai koncert. Njëra prej viktimave, Olivia Campbell 15 vjeç […]

Read more ›
on May 25, 2017 at 9:29 am / in Aktuale

Vritet brutalisht një 19-vjeçar shqiptar në Gjermani, trupi i gjendet në liqen (Foto)

Personi që është gjetur i vdekur në një liqen të Erbach-ut, është një shqiptar 19 vjeç. Bëhet fjalë për një person me vendbanim në landin Nordrhein-Westfalen. Policia konsideron se ai është viktimë e dhunës, shkruan Agjencia Gjermane e Lajmeve, DPA. Dëshmitarët, në mbrëmjen e të hënës e kishin zbuluar kufomën në një liqen peshkimi në Erbach dhe e kishin alarmuar […]

Read more ›
on May 24, 2017 at 11:38 pm / in Aktuale

Gjimnazistët nga Lushnja përjashtohen nga resorti grek, kënduan këngën ‘Kuq e Zi’ (Video)

Gjimnazistët e shkollës ’18 Tetori’ në Lushnje, njërës prej shkollave më të mëdha në këtë qytet, kanë udhëtuar drejt një resorti në Korfuz për të festuar përfundimin e vitit shkollor.Mes festimit me njëri-tjetrin ata kanë kërcyer dhe kënduar edhe këngën ‘Kuq e Zi’ një nga këngën më të njohura patriotike. Por, kjo është bërë shkak që ata të shpallen ‘non […]

Read more ›
on May 24, 2017 at 11:27 pm / in Aktuale

Prekëse: Shtatëvjeçari shqiptar, humb shpresën për jetë! (Video)

Sëmundja dhe varfëria ia kanë humbur shpresat për jetë, shtatëvjeçarit Senad Bislimi nga Ferizaj. Ai jeton në kushte të vështira për jetës së bashku me babin dhe njerkën e tij. “Nuk besoj që kam me u ba mirë”, thotë ai kur pyet gazetarja të premtojë se do të shërohet. Vogëlushi mbeti jetim që kur ishte gjashtë muajsh, ndërsa vuan nga […]

Read more ›
on May 24, 2017 at 6:12 pm / in Aktuale

Skandaloze: “Adem Jashari ishte hajn vjedhte pula nëpër Drenicë. Ja kush e tha”

Adem Jashari ka qenë një bujk analfabet nga Drenica, ndërsa Ibrahim Rugova një rom nga Istogu. Kështu janë cilësuar dy figurat kryesore të shqiptarëve të Kosovës, në 20 vjetët e fundit, nga opinionisti Isa Mulaj, në një shkrim autorial, të publikuar në numrin e sotëm të gazetës “Kosova Sot”, transmeton Klan Kosova. Në fakt, ai ka zgjedhur këtë diskurs, teksa […]

Read more ›
on May 24, 2017 at 6:00 pm / in Aktuale

Del për shëtitje në plazhin e Durrësit, por gjen një valixhe që i ndryshon jetën

Që të gjedh shishe në det me ndonjë mesazh kishim parë, por të gjesh pako me hashash që del nga deti, kjo ndodh vetëm në Shqipëri. Në plazhin pranë pistës “Kosova”, Durrës, një qytetar ka gjetur një pako, sa një valixhe, të dyshimtë që vetëm ku e ka hapur ka zbuluar “thesarin”. Përshëndetje JOQ! Kur mëngjeset nisin me pako nga […]

Read more ›
on May 24, 2017 at 5:44 pm / in Aktuale

“Do të të djeg me benzinë por më vjen keq për gocat”, e pëson rëndë i fiksuari pas një gruaje në Tiranë

Ka përfunduar me arrestimin dhe dënimin me 1 vit burg makthi i një gruaje nga Tirana, e cila jo vetëm që përndiqej dhe kërcënohej me jetë nga një person i fiksuar keq pas saj, por është detyruar të lejë edhe punën, pasi “i fiksuari” i dilte para kudo që të shkonte. Gruaja ka treguar në polici kalvarin e saj të […]

Read more ›