Aktuale

on April 20, 2018 at 11:41 pm / in Aktuale

Në 2019 jo vetëm kuksianët, por të githë do ikim në Angli. Jepet mundësinë e lejeqëndrimit për të gjithë shqiptarët që plotësojnë…

Lajm i madh për të gjithë shqiptarët që dëshirojnë të jetojnë dhe punojnë në Britaninë e Madhe! Mësohet se çdo qytetar me shtetësi nga ndonjë vend i Bashkimit Europian, i cili mbërrin në Britani para se zyrtarisht ishulli të dalë nga BE, në mars të 2019-ës, do të gëzojë të drejtën për të jetuar në mënyrë të përhershme në Britani. […]

Read more ›
on April 20, 2018 at 11:39 pm / in Aktuale

Aksidenti me vdekje në Tropojë, viktima vëllai i kryebashkiakut Besnik Dushaj

Pas aksidentit të rëndë të ndodhur paraditen e sotme në Tropojë, policia ka zbardhur edhe emrin e 64-vjeçarit që humbi jetën. Sipas uniformave blu të komisariatit të Bajram Currit, ai i është Man Dushaj, vëllai i kryebashkiakut të Tropojës, Besnik Dushaj, përfaqësues i PD. Edhe dy personat e plagosur, shoferi i makinës ku udhëtonte 64-vjeçari dhe një fëmijë 7 vjeç […]

Read more ›
on April 20, 2018 at 11:39 pm / in Aktuale

Frika e një lufte mes SHBA dhe Rusisë, vjen takimi i pazakontë. Nuk pritej

Teksa janë në rritje tensionet dhe frika e një lufte nuk është venitur ende, pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me aleatet, Francën dhe Britaninë bombarduan Sirinë, në përpjekje për të sheshuar mosmarrëveshjet, të enjten është mbajtur edhe një takim i pazakontë mes Shefit të Shtabit të përgjithshëm rus dhe komandanti suprem i NATO-s. Gjenerali amerikan Curtis Scaparrotti dhe ai […]

Read more ›
on April 20, 2018 at 11:38 pm / in Aktuale

Gruaja vuan nga plagët e djegieve pasi një burrë i hedh supën e nxehtë në fytyrë! Nuk mund ta imagjinon dot arsyen e tij banale

Konsumatorët në një restorant në jug të Tajvanit u tronditën kur një njeri i tërbuar hodhi një tas me supë të nxehtë në fytyrën e një gruaje, pasi flokët e saj të gjata e kishin prekur ate. Incidenti ndodhi më 20 mars në qarkun Chiayi ku 57-vjeçari Huang shkoi për darkë me nje miken e tij, 33-vjeçaren Chen e cila […]

Read more ›
on April 20, 2018 at 11:37 pm / in Aktuale

FOTO/ Piloti i dehur ngre në ajër avionin me 300 pasagjerë, veprimi i stjuardesave shmang tragjedinë

Autoritetet britanike kanë arrestuar duke i vendosur prangat në avion një piloti 49 vjeçari, i cili nisi punën e saj duke qenë i dehur. Gjithçka u kuptua pasi avioni “Boeing 777” u ngrit nga aeroporti Gatëick për në Mauritani me 300 pasagjerë në bord dhe piloti bëri njoftimin rutinë, por nga e folura bëri që stjuardesat të dyshonin tek ai. […]

Read more ›
on April 20, 2018 at 11:37 pm / in Aktuale

Shpresë për shqiptarët, SHBA ngre ‘alarmin’ për Ballkanin Perëndimor: S’duhet të presim, Rusia dhe Turqia…

Shtetet e Bashkuara duhet të vazhdojnë angazhimin për të ndihmuar vendet e Ballkanit Perëndimor, u shprehën pjesëmarrësit në një seancë dëgjimore të zhvilluar se fundi në Nënkomisionin për Evropën të Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit amerikan. Pjesëmarrësit theksuan se njëzet e tre vjet pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Dejtonit, qëndrueshmëria e rajonit po kërcënohet nga ndikimi i dëmshëm nga faktorë […]

Read more ›
on April 20, 2018 at 11:36 pm / in Aktuale

Basha me tinzar se Berisha. ‘Vret’ Patozin, Bregun dhe Topallin brenda ditës. Zbulohet skema

Kryedemokrati Lulzim Basha, ndërkohë që del e bën protesta kundër qeverisë Rama, po i ikën partia nga duart. Duke parë situatën dhe krizën e thellë brenda PD-së, Basha ka vendosur të lëvizë fshehurazi dhe të godasë një herë e mirë grupin kundër tij. Nuk ka paqe mes Lulit dhe gardës së vjetër të PD-së. Përplasja dhe pika tjetër e betejës […]

Read more ›
on April 20, 2018 at 11:35 pm / in Aktuale

Zbulohet emaili “famëkeq” që ambasadori Lu i ka dërguar Llallës

Më 24 korrik 2015, ambasadori i SHBA-ve në Tiranë Donald Lu, i ka dërguar Prokurorit të Përgjithshëm të Shqipërisë Adriatik Llalla një e-mail kompromentues duke i sugjeruar kryeprokurorit që të ndryshonte akuzat ndaj koorporatës ‘Bankers Petroleum’. Kjo koorporatë asokohe ishte në epiqendër të hetimeve pasi disa shpërthime nëntokësore të zhvilluara në zonat hidrokarbure kishin shkatërruar shtëpitë dhe pronat në Patos-Marinzë. […]

Read more ›
on April 20, 2018 at 11:34 pm / in Aktuale

Histori makabër/ Pedofili përdhunues i nxjerr sytë vogëlushit 7-vjeçar (Foto)

Në Indi një ngjarje e rëndë ka tronditur banorët e zonës ku një fëmijë i vogël është gjetur i vdekur, duke i nxjerrë sytë dhe duke i prerë gjuhën. Një pedofil 21-vjeçar ka gënjyer me një çokollatë nëj vogëlush 7-vjeç dhe më pas e ka përdhunuar atë duke e lënë të vdekur në fund. Mamaja e tij rrëfen që ai […]

Read more ›
on April 20, 2018 at 11:33 pm / in Aktuale

Kush ishte pyetja e papritur e Çanit që vuri në siklet Saimir Tahirin?

Ish-ministri Saimir Taihiri gjatë realizimit të një lidhje telefonike live , në emisionin “360%” të Artur Zhejit, në Ora News është vënë në siklet nga pyetja e papritur gazetarit Arjan Çani, i cili ishte i ftuar në studio mbrëmjen e kësaj të enjteje. Teksa ka kërkuar të marrë fjalën për t’i drejtuar një pyetje z.Tahiri, gazetari Çani, në vend të […]

Read more ›