Aktuale

on March 2, 2016 at 5:35 pm / in Aktuale

Murat Jashari për përplasjet e Lladrovcit, Selimit dhe Gecit : Do të flasim pas 5 marsit

Akuzat dhe kundërakuzat në të cilat janë përfshirë Rexhep Selimi, deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Ramiz Lladrovci, ambasador i Kosovës në Shqipëri dhe Gani Geci, ish deputet dhe ish luftëtar i UÇK-së, në një formë a tjetër, kanë implikuar edhe familjen Jashari, njofton Klan Kosova. Në fjalën e tij para deputetëve të Kuvendit të Kosovës, në ditën kur Hashim Thaçi pritej […]

Read more ›
on March 2, 2016 at 5:06 pm / in Aktuale

Doktoron Lumnije Thaçi, Zonja e Parë e Kosovës

Lumnije Thaçi, gruaja e Hashim Thaçit presidentit të sapozgjedhur të Kosovës tani është doktorante, njofton Klan Kosova. Zonja e parë e Kosovës, e mbrojti temën e doktoraturës dhe mori titullin “Doktor Shkence” nga Universiteti i Tiranës. Në disa fotografi që Ganimete Musliu, deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës ka publikuar në Facebook, zonja Thaçi shihet në shoqëri të deputetes e […]

Read more ›
on March 2, 2016 at 10:46 am / in Aktuale

Gazetarja me lot në sy: Babi, jam nudo në internet (VIDEO)

Një gazetare sportive në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka shpërthyer në lot të hënën, teksa një gjykatë amerikane po dëgjonte dëshminë e saj kundër një burri. Erin Andrews, tregoi sesi një burrë filmoi në mënyrë sekrete teksa ishte nudo dhe më pas videon prej 5 minutash e postoi në internet. Sipas CNN-it, 37-vjeçarja tha se e pa për pak […]

Read more ›
on March 2, 2016 at 12:05 am / in Aktuale

“Zvicerani i vitit” do ndihmojë vogëlushen shqiptare për transplantimin e zemrës

Deri në 5000 operacione ndaj fëmijëve ka asistuar profesori i njohur i universitetit të Lozanës, Rene Pretre, ndërsa tani ndodhet para një akti tjetër tërësisht human: gjetjen e një zemre për vogëlushen shqiptare Ema Bytyçi, e cila nga nëntori 2015 pret për të transplantuar zemrën, shkruan blick.ch. Jo më kot, në vitin 2009 ai është zgjedhur edhe “zvicerani i vitit”, […]

Read more ›
on March 1, 2016 at 11:58 pm / in Aktuale

Mësuesi i Kuranit dhunon nxënësen e tij 5 vite me radhë

Një mësues i islamit kishte sulmuar seksualisht një vajzë të re, në një periudhë 5 vjeçare. Vajza mbeti shtatzënë dhe refuzoi të abortojë për shkak që ta bëjë të qartë se ai po e sulmon seksualisht. Pas kësaj, u zbulua rasti dhe ai u dënua me 19 vite burg për abuzim seksual ndaj të miturës, njofton DailyMail, transmeton Gazeta Express. […]

Read more ›
on March 1, 2016 at 11:32 pm / in Aktuale

Gruaja e kap burrin teksa ai po tentonte të bënte seks me shoqen e ngushtë të saj (VIDEO)

Ky është momenti i çuditshëm kur një ‘bashkëshort tradhtar’ kapet mat nga e shoqja, kur ai u shfaq tek shtëpia e mikeshës së ngushtë të saj për të bërë seks. Mesa duket burri ishte futur në kurth nga të dyja gratë, që kishin biseduar me të për të lënë takimin. Ndërsa burri i afrohet derës, gruaja e hap dhe menjëherë […]

Read more ›
on March 1, 2016 at 9:51 pm / in Aktuale

Katër taksistë rrihen me njëri-tjetrin në Tiranë (Video)

Një ngjarje aspak e këndshme ka ndodhur para pak minutash pranë rreth rrotullimi i Zogut të Zi në Tiranë, ku katër taksistë janë filmuar nga kalimtarët duke u rrahur me njëri-tjetrin. Nuk dihet shkaqet e këtij sherri masiv, por mund të mendohet që një nga shkaqet mund të jetë konkurrenca. https://youtu.be/3pbw2yeEj-4

Read more ›
on March 1, 2016 at 9:38 pm / in Aktuale

E tmerrshme: Krokodili ia këput këmbën një burri (Video, +18)

Një video e shokuese ka filluar të qarkullojë në internet, që tregon momentin e tmerrshëm kur një krokodil ia këput këmbën një burri, i cili më parë kishte arritur të dalë në breg të një liqeni. Në video dëgjohen britmat e njerëzve, derisa ekipet e shpëtimit nxitonin për në liqen për të shpëtuar burrin e pafat i cili ishte pothuajse […]

Read more ›
on March 1, 2016 at 7:27 pm / in Aktuale

Momenti kur ushtari i ISIS-it filmon vdekjen e tij (Video)

Ky është momenti shokues kur një ushtar i ISIS-it vret vetën me një armë zjarri. Militanti së bashku me disa xhihadistë të tjerë kishte vendosur një kamera në trupin e tij duke filmuar të gjithë ngjarjen, shkruan Dailymail. Pamjet e fundit tregojnë çastin kur i gjuan me armë kundërshtarët e tij të cilët gjendeshin afër një ndërtese tjetër. Të shtëna […]

Read more ›
on March 1, 2016 at 7:23 pm / in Aktuale

Ky shtet e ka përdorur himnin kombëtar shqiptar për 10 vjet (VIDEO)

Në tradita, në zakone dhe apo në gjerësi gjeografike, nuk ka asgjë të përbashkët dhe lidhje me Shqipërinë, por për një dekadë e gjysmë Republika e Molossia-s afër Nevadës, ka përdorur himnin e kombit shqiptar. Por himni i njëjtë me kërkesë të shqiptarëve është ndryshuar një vit më parë. Himni i ri, tani zyrtarisht është “Fair Molossia – shtëpia jonë”. […]

Read more ›