Aktuale

on November 26, 2015 at 11:34 pm / in Aktuale

Vandalizuan WC-në dhe zbuluan gjoksin – thonë se videoja ua shkatërroi jetën! (Video,+16)

Disa vajza nga Australia ishin kapur nga kamerat e një tualeti, duke hedhur mbeturina dhe letër – duke zbuluar edhe gjoksin.

Read more ›
on November 26, 2015 at 11:29 pm / in Aktuale

Statuja e Lirisë fillimisht ishte projektuar si një grua myslimane!

Statuja e Lirisë (Statue of Liberty) një nga simbolet më mbresëlënëse të Nju Jorkut, e cila u ndërtua duke u bazuar në idenë fillestare për ndërtimin e statujës së gruas myslimane të mbuluar, më saktësisht të një gruaje myslimane-egjiptiane fshatare, statuja e së cilës ishte paraparë të vendoset në hyrje të Kanalit të Suezit. Instituti Amerikan Smithsonian në numrin e […]

Read more ›
on November 26, 2015 at 11:24 pm / in Aktuale

Skandaloze: Serbia synon kontrollin e hapësirës ajrore të Kosovës, Qeveria e BE heshtin (Video)

Të izoluar krejtësisht për temën në fjalë, kanë qenë edhe në Qeverinë e Kosovës.

Read more ›
on November 26, 2015 at 11:13 pm / in Aktuale

Kameramani rrezikon jetën, duke filmuar shpërthimin e frikshëm në fabrikë (Video)

Ai ka qëndruar në një cep të rrethuar me tela, teksa flakët marrin vëllim dhe ngrihen sipër.

Read more ›
on November 26, 2015 at 11:10 pm / in Aktuale

Shqiptari i “çmendur” pas Abramovichit, mund të fitoi 5 milionë funte (Video)

Gëzim Hidri quhet artisti nga Librazhdi që i ka kushtuar një mozaik unik biznesmenit rus Roman Abramovich që njihet gjerësisht si pronar i ekipit anglez Chelsea. Mozaiku është një vepër e pabesueshme me gurë dhe ka përmasa 140 cm x 260 cm dhe që i ka marrë duarartit librazhdas plot nëntë vjet për tu realizuar. Vetë Hidri rrëfen se ka […]

Read more ›
on November 26, 2015 at 11:07 pm / in Aktuale

Trump tall gazetarin me aftësi të kufizuara (Video)

Duke folur në një tubim në Karolinën e Jugut, Trump imitoi gazetarin, i cili ka një gjendje kronike që quhet “arthrogryposis” e cila i ndikon në lëvizjen e krahëve të tij.

Read more ›
on November 26, 2015 at 11:04 pm / in Aktuale

Moska: Kemi shkatërruar terroristët në zonën ku ra SU-24 (Video)

“Menjëherë pasi që kemi kuptuar se piloti ynë është i sigurt, bombarduesit rusë dhe artileria e ushtrisë sirianë kanë ndërmarrë sulme në këto territore”, u ka thënë agjencive ruse zyrtari ushtarak rus Igor Konashenkov.

Read more ›
on November 26, 2015 at 11:04 pm / in Aktuale

Fëmijë shqiptarë që kanë mbetur jetimë në duar të ISIS-it

17 fëmijë shqiptarë kanë mbetur jetim në Siri, pasi baballarët e tyre janë vrarë gjatë luftimeve si pjesë e organizateve terroriste të ISIS-it. “ABC News” ka mësuar se besimtarët myslimanë shqiptarë, që i janë bashkuar luftëtarëve në Siri, nuk kanë sakrifikuar vetëm jetën e tyre, por edhe të fëmijëve të cilët i kanë marrë me vete. Sipas burimeve pranë Policisë […]

Read more ›
on November 26, 2015 at 7:46 pm / in Aktuale

Reja e zogjve në New York formon imazhin e Putin (VIDEO)

Mijëra zogj në qiejt e New York-ut kanë dhuruar një spektakël të vërtetë për mijëra spektatorë dhe banorë njujorkez, të cilët sa të ekzaltuar kanë mbetur po aq edhe të shokuar kur…, reja e zogjve për një moment ka formuar imazhin e fytyrës së presidentit rus, Vladimi Putin.

Read more ›
on November 26, 2015 at 7:38 pm / in Aktuale

Momenti kur Rifat Jashari injoron keq Kadri Veselin |VIDEO|

.

Read more ›