Aktuale

on October 4, 2016 at 11:47 am / in Aktuale

E frikshme, momenti kur ‘shpirti’ largohet nga trupi i viktimës (Video)

Një video e aksidentit në mes të një motoçiklisti dhe pasagjeri i cili përfundoi me fatalitet ka shokuar të gjithë pasi në ato pamje shihet shpirti e viktimës që largohet nga trupi. Përplasja e cila ndodhi në autostradë e la të vdekur motoçiklistin, shkruan TheMirror, Në këto pamje, menjëherë pas ngjarjes verëhet se si shpirti i viktimës largohet nga vendi. […]

Read more ›
on October 4, 2016 at 11:40 am / in Aktuale

Tornado në Dhërmi, fenomen i rrallë natyror në Shqipëri, Tremben banorët: Po afron këtej… (Video)

Një tornado e pazakontë ka ndodhur në Dhërmi dje, ku pas reshjeve të shumta të shiut në det është shfaqur diçka që i befasuar të gjithë. Kjo video është raportuar në portalin Jeta osh Qejf, ku pamje të tilla ndodhin shumë rrallë në vendin tonë. Ndërkohë që ky fenomen njihet me termin “Trombamarina”, e shkaktuar nga qelizë stuhie që bie […]

Read more ›
on October 4, 2016 at 9:23 am / in Aktuale

Kush është politikani shqiptar që pagoi prostitutën 3 000 për një natë? (VIDEO)

Prostitucioni është rikthyer në vëmendjen e shqiptarëve pas zërave për legalizimin e tij. Aktualisht, ai treg funksionon shumë mirë duke prodhuar gjithashtu edhe të ashtuquajturat “prostitutat e luksit”. Klodiana Laja, gazetare e “News 24” tregoi mbrëmë në emisionin “Opinion” se si nga një hetim për grabitjen e një banke të nivelit të dytë në Bllok, Prokuroria e Përgjithshme, nëpërmjet përgjimeve […]

Read more ›
on October 3, 2016 at 10:21 pm / in Aktuale

Tronditen banorët, ç’po ndodh në Kamëz? Çahet toka dhe përthith brenda makinën

NJË RAST SHUMË I ÇUDITSHËM KA NDODHUR PARA PAK MINUTASH NË KAMËZ, KONKRETISHT NË ZONËN E QUAJTUR “VALIASI I RI”. RRUGA E SHTRUAR ME ASFALT ËSHTË ÇARË DHE KA PËRTHITHUR BRENDA MAKINËN. NUK DIHEN ARSYET DHE RAPORTUESIT NUK JAPIN SHUMË DETAJE NË LIDHJE ME NGJARJEN. POR, PARAPRAKISHT MENDOHET SE RRUGA TË JETË ÇARË NË KËTË MËNYRË, SI PASOJË E MOTIT […]

Read more ›
on October 3, 2016 at 10:17 pm / in Aktuale

A është kjo dasma më e shtrenjtë në Evropë? (Foto)

NJË ÇIFT ME MBIPESHË NË SLLOVAKI ËSHTË BËRË HIT NË RRJETET SOCIALE, PASI FUSTANI QË NUSJA VESHI KUSHTON RRETH 200,000 EURO – DHE E CILA U MBULUA ME ARI GJATË FESTËS SË DASMËS. Fotografitë e Evka dhe Lukas në Sllovaki janë bërë hit në rrjetet sociale në Evropën Lindore dhe Rusi. Në dasmën e tyre, nusja mbulohet me ari dhe […]

Read more ›
on October 3, 2016 at 9:54 pm / in Aktuale

Dasma e Gjakovës ku u hodhën para me thasë (VIDEO)

Si duket sezona e dasmave ende nuk ka përfunuar. Vikendi i kaluar është karakterizuar me shumë dasma në gjithë Kosovën. Trendi i hedhjes së parave pa kontroll po vazhdon të rritët nëpër dasmat kosovare. Kujtojmë se dje nëpër të gjitha mediat qarkulloi video e martesës së djalit të Shyhrete Behlulit, aty shihej se si burri i Shyhretës mbuloi me para […]

Read more ›
on October 3, 2016 at 9:28 pm / in Aktuale

Çifti përlotë të gjithë në dasmë, ja pse (VIDEO)

Pamjet e mëposhtme tregojnë momentin emocionues kur një çift ngrihet të kërcejë në ceremoninë e dasmës së tyre. Dhëndëri për fat të keq qëndron në një karrocë me rrota, por kjo nuk e ka penguar atë që të ngrihet në kërcimin e jetës së tyre. Duke kërcyer ata kanë emocionuar dhe përlotur të gjithë të pranishmit në ceemoninë e martesës […]

Read more ›
on October 2, 2016 at 10:51 pm / in Aktuale

Flasin “punëtoret e seksit” në Shqipëri: Ja përse prostituojmë (Video)

Në kohën kur po debatohet nëse duhet legalizuar ose jo prostitucioni në Shqipëri, janë gratë të cilët ushtrojnë profesionin më të vjetër në botë, të cilat rrëfejnë arsyet që i kanë shtyrë të shesin trupin e tyre Xhoana, e cila njihet në Vlorë me nofkën “Miza”, tregon se u detyrua të hynte në rrugën e prostitucionit, në moshë fare të […]

Read more ›
on October 2, 2016 at 9:57 pm / in Aktuale

Momenti kur fundoset anija që transportonte 400 ton kimikale (Video)

Një anije që po transportonte lëndë kimike (sode kaustike) është fundosur në brigjet e Japonisë, derisa pamjet e filmuara nga ajri shfaqin momentin rrëqethës kur fillon anije të zhytet. Në anijen cisternë ishin katër anëtarë të ekuipazhit që po transportonin 400 ton hidroksid natriumi, raportojnë mediat japoneze, Ndërkaq, rojet bregdetare japoneze kanë arritur t’i shpëtojnë katër anëtarët e ekuipazhit, derisa anije […]

Read more ›
on October 2, 2016 at 9:24 pm / in Aktuale

Merr fëmijën nga shkolla, por zbulon diçka tronditëse nga çanta e tij (FOTO)

Një nënë ka denoncuar torturën që i bëhet fëmijës së saj çdo ditë në shkollë. Ajo ka peshuar çantën e djalit të saj, i cili është në klasë të gjashtë dhe siç e shihni në foton e mëposhtme, fëmija detyrohet të mbajë në shpinë çdo ditë nga 5.7 kg. Zonja e kishte peshuar çantën te marketi pasi mezi e mbante, […]

Read more ›