Aktuale

on February 3, 2016 at 8:43 pm / in Aktuale, Fun

Dentisti i jep anestezion pacientit dhe ja fut penisin në gojë (FOTO)

Një dentist akuzohet se ia ka futur në gojë penisin një pacienti gjatë një procedure në Universal Smiles ku ishte duke e mbajtur praktikën. Bilal Ahmed, 43 vjeçar nga SHBA është akuzuar për abuzim seksual të shkallës së parë të një pacienti. Besohet që ngjarja ka ndodhur gjatë vizitës së pacientët tek Ahmed me 22 maj të vitit 2014. Pacienti […]

Read more ›
on February 3, 2016 at 8:40 pm / in Aktuale

Kush e përgatiti planin italian për bashkimin e Shqipërisë me Kosovën e Çamërinë?

7 prilli 1939 e ndau disa pjesësh opinionin shqiptar e madje dhe mënyrën e paraqitjes së tij në historiografi. Është shkruar e folur shumë për këtë ngjarje ogurzezë, për pasojat që pati në historinë e Shqipërisë. Propaganda komuniste vazhdon edhe sot të shkruajë se Mbreti Zog ia shiti Shqipërinë Italisë, po ashtu sikurse akuzohet mërgata politike shqiptare për të njëjtin […]

Read more ›
on February 3, 2016 at 8:27 pm / in Aktuale, Kuriozitete

Flamuri ‘AUTOCHTHONOUS’ edhe në shkollat e Greqisë (FOTO)

Flamuri i Shqipërisë së Madhe, ‘AUTOCHTHONOUS’ që nxiti reagime të shumta pasi që u valëvit në zemrën e Beogradit gjatë ndeshjes Serbi – Shqipëri, ka mbërritur edhe në Greqi. Një grup studentësh shqiptarë në Greqi kanë realizuar një projekt shkollor duke e prezantuar flamurin me figurën e Ismail Qemalit e Isa Boletinit, transmeton lajmi.net. Në një fotografi të publikuar në […]

Read more ›
on February 3, 2016 at 8:23 pm / in Aktuale

Harta që tregon vendet e reja që ISIS planifikon t’i pushtojë (Foto)

Nga bombardimet në Xhakarta dhe Stamboll e deri te sulmet në caqet e naftës në Libi, Shteti Islamik me shpejtësi po zgjeron territorin e pushtuar. Presidenti amerikan Barack Obama, me të ardhur në krye të Shtëpisë së Bardhë kishte premtuar reduktimin e trupave amerikane në Lindjen e Mesme, por tani duhet dërguar më shumë trupa në Irak për ta luftuar […]

Read more ›
on February 3, 2016 at 8:20 pm / in Aktuale

Përgjimet: Politikanë të lartë shqiptarë të përfshirë në skandale seksuale

Mes materialeve të përgjimeve janë edhe qindra biseda dashurie dhe romance të qeveritarëve dhe politikanëve në Maqedoni. Këto materiale që cenojnë privatësinë e shumë personaliteteve, nuk dihet se a janë hapur apo ku do të përfundojnë, pasi ka dyshime se ato mund të shpërndahen në opinion dhe rrjetet sociale, por edhe mund të përdoren si dëshmi kushtëzuese ndaj viktimave që […]

Read more ›
on February 3, 2016 at 8:17 pm / in Aktuale

Vret 25 vjeçaren shqiptare sepse nuk i doli për kafe

Është një 25-vjeçare shqiptare, vajza që u vra me thikë mbrëmjen e së dielës në Islington, në periferi të Londrës. Viktima është Elidona Demiraj, e cila jetonte prej dy muajsh në bllokun e pallateve pranë “Graham Street”. Vajza 25-vjeçare u vra nga një tjetër shtetas shqiptar, Arben Rexha 31 vjeç. Mediet lokale raportojnë se, Rexha është arrestuar dhe akuzohet nga […]

Read more ›
on February 3, 2016 at 8:11 pm / in Aktuale, Kuriozitete

Sëmundja e rrallë, janë fëmijë por duken si pleq (FOTO)

Një vëlla dhe motër vuajnë nga një sëmundje e rrallë – e cila i bën ata që të duken shumë më të vjetër. Keshav Kumar, 18 muajsh, si dhe motra e tij Anjali Kumari, shtatë vjeçe, nga India, e kanë të rrudhur lëkurën, vuajnë dhimbje tek nyjet e tyre dhe kanë fytyrat e fryra, raporton Daily Mail. E shkaku i […]

Read more ›
on February 3, 2016 at 8:08 pm / in Aktuale

Kritiku amerikan: “Shok” ta kujton epokën e artë të filmave

Kritiku i të përditshmes ‘The Journal’ në versionin online ‘examiner.com’, Ty Bru, e ka vlerësuar lartë filmin kosovar të nominuar për Oscar, “Shok”. Pasi e bënë një përshkrim të shkurtër mbi rrëfimin e filmit, kritiku flet me fjalët më të mira për “Shok”-un. Ai thotë se rrëfimi i stories, aktrimi dhe paraqitja janë fascionante në kohën kur shoqëria ndërmjet Petritit […]

Read more ›
on February 3, 2016 at 8:05 pm / in Aktuale, Kuriozitete

Ja si i shpëton këtij aksidenti foshnja 4 muajshe (Video)

Pamje tmerruese shfaqin momentin kur një veturë aksidentohet për shkak të humbjes së kontrollit. Fatmirësisht foshnja 4 muajshe që gjendej aty nuk pati asnjë lëndim, pasi ishte i vendosur në ulësen e fëmijëve, shkruan Dailmyail, transmeton lajmi.net. Kjo ngjarje e filmuar nga një veturë tjetër ka ndodhur në një autostradë të  Uellsit. Pavarësisht pamjeve shokuese të gjithë pasagjerët i shpëtuan […]

Read more ›
on February 3, 2016 at 7:59 pm / in Aktuale, Kuriozitete

12 fshatërat më të bukura dhe më unike të botës (FOTO)

Nuk janë vetëm qytetet e mëdha bukuria e botës që ne e jetojmë, madje disa fshatëra e kalojnë çdo kufi me bukurinë e tyre. Lista që kemi pregaditur është lista e 12 fshatërave anë e mbanë botës që llogariten të jenë më të bukurat dhe më uniket./lajmi.net Fshati Popeye, Maltë Fshati në bregun e lumit Niger, Mali Fshati i fshehur, […]

Read more ›