Aktuale

on May 24, 2015 at 11:00 pm / in Aktuale

Dosja “top sekret” e komunizmit shqiptar (VIDEO)

Për një periudhë 25­vjeçare, Shqipëria komuniste e drejtuar nga Enver Hoxha, e më pas nga Ramiz Alia, ka financuar parti marksiste­leniniste dhe ka formuar grupe ushtarake revolucionare nga Europa dhe gjithë bota, me të vetmin qëllim, përgatitjen dhe përshpejtimin e revolucionit të proletariatit botëror. Që prej 10 qershorit të vitit 1964, moment kur Enver Hoxha vendosi krijimin e fondit të […]

Read more ›
on May 24, 2015 at 10:50 pm / in Aktuale

Gërxhaliu përgënjeshtron lajmin për mënyrën e vdekjes së 9 kosovarëve në Kumanovë

Drejtori i Departamentit të Mjekësisë Ligjore në Prishtinë, Arsim Gërxhaliu, e ka quajtur të pavërtetë lajmin se pas autopsisë është vërtetuar se disa nga të vrarët në Kumanovë janë ekzekutuar pasi që janë dorëzuar tek policia maqedonase. Ai ka porositur qytetarët që të mos bien pre e dezinformateve të disa portaleve, e këto të fundit i ka porositur që të […]

Read more ›
on May 24, 2015 at 9:12 pm / in Aktuale

​Rrëfehet 8 vjeçari që ishte kafshuar nga qeni në Rahovec (Video)

Një tetë vjeçar nga Rahoveci është kafshuar nga një qen, por që është jashtë rrezikut për jetë. Gjithçka ndodhi në një rrugë që thonë se është private edhe pse atypari frekuentojnë qytetarët. Policia e ka hapur rastin për mos aplikim të masave të sigurisë. Adriatik Shala i cili u kafshua nga qeni, ka rrëfyer ngjarjen për Klan Kosova.

Read more ›
on May 24, 2015 at 9:09 pm / in Aktuale

Tërbohet moti në Kumanovë pak minuta para varrimit të Beg Rizajt (FOTO-VIDEO)

Reshje të dendura breshëri kanë mbuluar para pak minutash qytetin e Kumanovës. Në fillim pati reshje shiu, që më pas u shndërruan në breshër të një madhësie jo të vogël. Siç mund ta shihni në fotot e mësipërme intensiteti i reshjeve ka qënë i lartë, por zgjati pak, Kujtojmë që në Kumanovë, më datat 9 dhe 10 maj, pati një […]

Read more ›
on May 24, 2015 at 9:02 pm / in Aktuale

Gjeli i shqiptarit ‘model’ i bankës zvicerane (Foto)

Banka më e madhe e Zvicrës, UBS ka zgjedhur gjelin e Ibrahim Zahirit, si model për të promovuar produktet bankare për klientët e saj.Pse pikërisht gjelin e shqiptarit, a nuk kishte gjela të tjerë në Zvicër? “Ky është gjel i veçantë. Ja, shikoje, sa elegant është dhe krenar. Është po ashtu racë e vjetër dhe shumë karakteristike. Gjelin e bën […]

Read more ›
on May 24, 2015 at 9:01 pm / in Aktuale

E sëmura transportohet në spital me kamionçinë (Video)

Videoja është xhiruar nga një automjet tjetër që ka qenë pas kamionçinës që ka transportuar të sëmurën për në spitalin e Traumës në Laprakë.

Read more ›
on May 24, 2015 at 8:55 pm / in Aktuale

Ish-bashkëluftëtar i Adem Jasharit – heq dorë nga lista e veteranëve (Video)

Duke kontestuar listat e nxjerra për veteranët e UÇK’së Ragip Jashari, bashkëluftëtar i komandantit legjendar Adem Jashari nuk dëshiron të jetë pjesë e tyre. Ai thotë se nuk dëshiron të jetë i barabartë me ata që nuk kanë kontribuar për këtë vend.

Read more ›
on May 24, 2015 at 8:53 pm / in Aktuale

Vëllai i Mirsad Ndrecajt: Tradhëtari është Ali Ahmeti, jo Riza Jonuzi

Ylber Ndrecaj, vëlla i Mirsad Ndrecajt, i rënë dy javë në parë në përplasjet e Kumanovës, ka deklaruar për gazetën “Zëri”, se ai, familja Ndrecaj dhe të gjithë bashkëluftëtarët e Mirsadit nuk e kanë asnjë pikë dyshimi në Riza Jonuzin, emri i të cilit është përfolur ditëve të fundit si personi që e ka tradhtuar grupin e luftëtarëve në Kumanovë. […]

Read more ›
on May 24, 2015 at 8:52 pm / in Aktuale

Autopsia: Luftëtarët e Kumanovës janë vrarë pas arrestimit (VIDEO)

Disa nga të vrarët në Kumanovë janë ekzekutuar pasi që janë dorëzuar tek policia maqedonase. Burimet e sigurta të Tribuna Channel brenda Departamentit të Mjekësisë Ligjore në Prishtinë kanë thënë se në trupat e disa nga nëntë të vrarëve në Kumanovë janë gjetur edhe plumba e gëzhoja granatash. “Në bazë të gjetjeve vërtetohet se disa nga të vrarët janë ekzekutuar […]

Read more ›
on May 24, 2015 at 8:51 pm / in Aktuale

Trimat nuk vdesin kurrë! Vjen në jetë Begu i vogël (FOTO)

Ende nuk i është dhënë lamtumira e fundit, por Beg Rizaj duket se nuk do të vdesë kurrë. Pinjolli më i ri i familjes Demaliaj, i lindur në Paris, ka marrë emrin e Komandant Begut. “KOMANDANT…!!! Ende pa tu dhënë lamtumira e fundit të njoftoj se emri yt sot është Përtrirë. Sikur të kisha ty bashkëluftëtarë,shokë,vëlla dhe nipin më të […]

Read more ›