Aktuale

on June 28, 2015 at 1:37 am / in Aktuale

Video e Ramush Haradinaj qe se keni pare deri tash…

Është folur shumë për negociatat e zhvilluara mes forcave të NATO’s dhe krerëve të UÇK’së për çmilitarizimin e kësaj të fundit. Ka edhe video të disa pjesëve të këtyre negociave; kryesorja ndoshta është ajo e gazetarit Blendi Fevziu. Por në Youtube ka dalë nj video e re, ndoshta më e plot e këtyre negociatave. Gazeta Express e sjell atë për […]

Read more ›
on June 27, 2015 at 11:34 pm / in Aktuale

Lë vjazën me aftësi të kufizuara të vdesë urie, fsheh kufomën në frigorifer për 6 muaj

  Lë të vdesë vajzën me aftësi të kufizuara dhe e fsheh trupin e saj në frigorifer për gjashtë muaj. Zbulimi tronditës u bë nga vëllai i vajzës së vrarë, i cili kishte shkuar në frigorifer për të marrë diçka për të ngrënë. Ambra Keyes nga grua nga Huston, SHBA u justifikua duke thënë se vajzën, e cila vuante nga […]

Read more ›
on June 27, 2015 at 1:47 pm / in Aktuale

Vritet shqiptari që luftonte përkrah kurdëve e kundër ISIS-it

  Rifat Horozi, 60-vjeç, u varros me nderime nga kurdët për shkak të ndihmës së madhe që u ka dhënë, duke ua falur edhe shtëpinë e tij refugjatëve kurdë, e duke marrë armët për të luftuar me ta. Vullnetar i njësive të mbrojtjes kurde, YPG, ai ishte shumë i njohur mes kurdëve, shkruan në Twitter, Hamza Kobane, që ndjek nga […]

Read more ›
on June 26, 2015 at 1:16 pm / in Aktuale

Ja sa do të bëhen cigaret nga 1 korriku

Duke u bazuar në kalendarin për rritjen e akcizave të cigareve, nga 1 korriku parashihet të rriten çmimet e cigareve për 3 denarë. Rritja e çmimit nga tre denarë për një kuti cigarë do të vazhdojë deri më 1 korrik të vitit 2016, pas çka në shtatë vitet e ardhshme ato do të rriten për 4 denarë. Ky trend i […]

Read more ›
on June 26, 2015 at 12:41 pm / in Aktuale

Kur dasma kthehet në mort (Kujdes, pamje të rënda)

Djali qëllon me armë një person gjatë festimit të ceremonisë së një dasme. Autori shtinë me armë,pjesë e traditës së dasmave egjiptiane.

Read more ›
on June 25, 2015 at 12:49 pm / in Aktuale

Po krijohet një shtet i ri në Ballkan: Përfshinë territor të Serbisë e Malit të Zi, këto janë qytetet

Disa OJQ boshnjake po kërkojnë pjesë të territorit të Serbisë dhe Malit të Zi për të formuar një rajon të veçantë ndërkufitar. Mijëra njerëz vetëm brenda disa orëve kanë nënshkruar një peticion drejtuar qeverive të këtyre dy vendeve me kërkesën për t’ua lejuar formimin siq thonë ata të rajonit ekonomik të Sanxhakut. Gazeta “Nase Novine” shkruan se në këtë rajon […]

Read more ›
on June 25, 2015 at 12:47 pm / in Aktuale

Përdhunon vajzën e vet, por e pëson keq nga fqinjët (Kujdes, Video me përmbajtje të rëndë)

Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur në Republikën Dominikane, ku një burrë kishte përdhunon bijën e tij, gjest ky që kishte çmendur fqinjët të cilët me çdo kusht e kanë shpëtuar vajzën e gjorë. Një video shokuese është shfaqur në internet, ku shihen disa njerëz duke u munduar me çdo kusht të futen me dhunë në shtëpinë e burrit që […]

Read more ›
on June 24, 2015 at 6:13 pm / in Aktuale

Fëmija lind plakë: Nëna kishte refuzuar ti jap gji, por më pas ndodhi diçka e mirë! (Video)

Nëna e vajzës së vogël, Mamata Dod (25), ka pranuar haptazi se kishte refuzuar ti jap gji për shkak të pamjes. Gjithashtu i ati i vogëlushes, Ajaj Dodd (25), nuk kishte dashur të kujdeset për vajzën. Një vajzë e cila ka lindur në Indi para një muaji, prindërit e kanë braktisur pasi fëmija ka një sëmundje të rrallë të lëkurës […]

Read more ›
on June 9, 2015 at 10:14 pm / in Aktuale

9 Maji ditë lufte, 10 deshmore, 9 qershori na shkuan 3 djelmosha adoleshent. Hmm athua 9 korriku çka do na bie?!

9 Maji ditë lufte, 10 deshmore, 9 qershori na shkuan 3 djelmosha adoleshent. Hmm athua 9 korriku çka do na bie?! Nuk po shihni se si po na ndodhin gjërat e kqija një pas një…?! Nuk po mendoni se athue vallë për ç’arsye po ndodh kështu, athua Allahu i madhëruar është hidhëruar me ne. A nuk ndalemi ne e të […]

Read more ›
on June 7, 2015 at 10:23 pm / in Aktuale

M’i vranë para syve burrin dhe djalin, m’i hodhën para këmbëve

“Po nipi i Franit a ka vdek?” Këtë pyetje bën vazhdimisht 66-vjeçarja Luçie Ceku, e cila pas mesnatës së të premtes u soll me urgjencë në Spitalin Ushtarak. Momentalisht e mbijetuara e vetme nga masakra e trefishtë në Thumanë të Krujës është jashtë rrezikut për jetën, ndonëse orët e para ishin tepër kritike. Siç bëjnë me dije pjesëtarët e stafit […]

Read more ›