Fun

on January 29, 2016 at 8:02 pm / in Fun

Dashuria e ndaluar që shokoi botën

Romanca e tyre shkaktoi një tërmet diplomatik dhe politik. Por historia e jashtëzakonshme e dashurisë mes presidentit të parë të Botsvanës me një angleze të bardhë të klasës së mesme, zgjati, pavarësisht pengesave dhe zemërimit. Sir Seretse Khama u dashurua me britaniken Ruth Williams. Tashmë kjo histori do të rrëfehet në ekranin e madh, transmeton MAPO shkrimin. Aktorët britanikë David […]

Read more ›
on January 29, 2016 at 7:23 pm / in Fun

Çifti lakuriq hap krahun, dalin nga makina dhe i fusin një të shpejtë(Video+18)

Një video e filmuar nga kamerat e policisë është publikuar së fundi në “Liveleak”. Një çift të cilët udhëtonin lakuriq me makinën e tyre kanë hapur krahun anës rrugës dhe siç shihen, ia fusin një të shpejtë. Ngjarja ka ndodhur në Rio De Janero, ndërsa çifti në fjalë janë ndaluar dhe rrezikojnë burgun me akuzën “veprime të turpshme në publik”.

Read more ›
on January 29, 2016 at 4:35 pm / in Fun

Shtëpia më e vjetër se 300 vjet, por s’mund ta besoni si duket brenda (FOTO)

Kjo shtëpi gjendet në Cornwall, Britani të Madhe, dhe është ndërtuar në vitin 1680. Mund të duket si e vogël nga jashtë, por përbrenda do të ju bëjë ta dashuroni. Kjo shtëpi ishte më e vjetër, por një çift i ri e kishin blerë atë dhe e kishin modernizuar, duke e bërë një shtëpi komforte ku kanë gjithçka çfarë duan. […]

Read more ›
on January 29, 2016 at 4:31 pm / in Fun

I humb unaza e martesës, e gjen atje ku nuk e priste (Foto)

Një grua ka humbur unazën e martesës, të cilën e ka kërkuar gjatë nëpër shtëpi, por pa sukses. Fatmirësisht, një ide e zgjuar e ka çuar atë drejt vendit ku ndodhej unaza: në aparatin tretës të fëmijës së saj. Në “Imgur” është postuar një foto e skanimit që i është bërë barkut të fëmijës, pas dyshimeve të prindërve se ai […]

Read more ›
on January 29, 2016 at 12:02 pm / in Fun

Babait të katër vajzave i bie të fikët kur mëson se do bëhet me djalë (Video)

Një baba nga New Yorku humbi ndjenjat kur mësoi se do bëhet me djalë pasi kishte lindur katër vajza. Julio Pena, 38 vjeç, e kishte humbur shpresën se e shoqja do bënte djalë. Por Kari, 35 vjeç, ia bëri surprizë gjininë e fëmijës së radhës. I shkreti nuk i përmbajti dot emocionet. https://youtu.be/-47S_IPwjYQ

Read more ›
on January 29, 2016 at 11:56 am / in Fun

A mund ta merrni me mend si përfundon kjo luftë në rrugë? S’është ashtu siç e prisni (Video)

Lufta mes këtyre meshkujve duket sikur ka shkallëzuar, ku njëri nga ata tërheq tjetrin dhe lufta e tyre me shuplaka kthehet në grushta. Këta dy meshkuj mund të shihen në tokë, përderisa dikush i xhiron nga furgoni mbrapa. Dhe mënyra se si përfundon kjo përleshje është krejtësisht e papritur. Një grua që kalon aty pari ndalet për ta shikuar këtë […]

Read more ›
on January 29, 2016 at 12:46 am / in Fun

Momenti i jashtëzakonshëm kur djali 4 muajsh flet (Video)

Ky është momenti i jashtëzakonshëm kur një djalë 4 muajsh ka thënë fjalët “oh jo” pasi ka teshtirë. Bebet zakonisht fillojnë të flasin kur janë 12 deri në 17 muajsh, por vogëlushi Judah Jones e ka hedhur poshtë këtë teori në vetëm 10 sekonda. Klipi i adhurueshëm është postuar në Youtube nga babai i tij Gabriel Jones dhe tregon se […]

Read more ›
on January 28, 2016 at 9:44 pm / in Aktuale, Fun, ShowBiz

Sërish godasin Stupcat, ky është skeçi më i ri (Video)

Stupcat Grupi humoristik Stupcat kanë goditur sërish me një skeç të ri. Në videon më poshtë Stupcat kanë satirizuar kësaj radhe me kolegjet private Sipas Stupcave, në këto institucione mësohet në dy sisteme, atë të Al Capones dhe Pablo Escobar. Nëse studenti është i aftë, atëherë do të bëhet kryeministër dhe tenderin e parë që e kap, 30 për qind […]

Read more ›
on January 28, 2016 at 11:04 am / in Fun, Kuriozitete

Çfarë tregon hunda për personalitetin e njeriut?

Thuhet se, forma e hundës nxjerr në pah karakterin e njeriut. Nëse doni të dini se çfarë lloj personi është dikush, vëzhgoje mirë hundën e tij dhe do të gjeni tiparet kryesore të karakterit. Por, sa janë në gjendje individë të ndryshëm të lexojnë personalitetin e njeriut, përmes formës së hundës? Forma e hundës ndryshon me rritjen e moshës dhe […]

Read more ›
on January 28, 2016 at 10:55 am / in Fun, Kuriozitete

Ja çka ju ndodh kur fleni me çorape

Në këtë botë ka dy lloje njerëzish, disa kur bëjnë gjumin veshin çorape e disa të tjerë nuk bëjnë dicka të tillë. Madje nëse ju i takoni kategorisë së atyre që nuk veshin çorape kur flenë, posa të mësoni për përfitimet e kësaj gjëje do të ndërroni mendjen. Dicka e tillë po pohohet nga sleep.org,  ku thuhet se mbathja e […]

Read more ›