Kuriozitete

on July 22, 2017 at 10:11 am / in Kuriozitete

Shqiptari donte të martohej për letra në Angli, kontrata që i jep vajza e ka shokuar (FOTO)

Të gjithë shqiptarët e dinë tashmë sagën e sakrificave të emigrantëve, sidomos në Angli, për të përfituar nënshtetësinë e huaj. Kjo është kopja e kontratës martesore ndërmjet një shqiptari dhe një shtetase polake në Angli dhe duhet thënë se kushtet janë shumë interesante. “Përshëndetje JOQ! Për të gjithë ata që kanë dëshirë të vijnë në Angli, shkoni se çfarë heqim […]

Read more ›
on July 22, 2017 at 10:08 am / in Kuriozitete

Një lajm për gratë që nuk mbesin shtatëzënë, zbulohet kura

Mosha na prek të gjithëve dhe sjell me vete pasoja, të cilat duket se përjetohen më shumë nga gratë që duan të bëhen nëna. Megjithatë, një trajtim i ri u jep mundësinë grave të sjellin në jetë një fëmijë edhe pasi kanë kaluar periudhën e menopauzës. Teksa vitet kalojnë, gratë përballen me një zvogëlim të shanseve për të ngelur shtatzënë, […]

Read more ›
on July 22, 2017 at 9:46 am / in Kuriozitete

Tronditëse/ Burri mbytet në liqen, adoleshentët e filmojnë dhe qeshin, por reagimi i policisë i habit të gjithë (Video)

Autoritet në Florida kanë njoftuar se një grup adoleshentësh nga mosha 14 deri në 16-vjeç, kanë filmuar me telefon mobil një burrë 32-vjeç duke u mbytur në liqen, duke mos ndërmarrë asgjë për ta shpëtuar. Pamjet e tmerrshme të filmuara gjatë 9 korrikut në Cocoa në Florida, shfaqin momentin kur Jamel Dunn kërkon ndihmë derisa adoleshentët vetëm e shikonin dhe […]

Read more ›
on July 21, 2017 at 11:23 pm / in Kuriozitete

Cilët janë fëmijët më të rrezikshëm në botë? Numri 3 do t’ju shokojë (Foto)

Fëmijët janë gjëja më e çiltër dhe bujare, por a e keni ditur se cilët janë fëmijët më të rrezikshëm në botë që kryen vrasje ndaj prindërve dhe vëllezërve apo motrave të tyre. Më poshtë keni disa nga fëmijët më të rrezikshëm në botë. 1. Cristian Fernandez, 12 vjeç, rrahu vëllain e tij të posalindur deri në vdekje, derisa nëna […]

Read more ›
on July 21, 2017 at 11:09 pm / in Kuriozitete

MBANI SHALQIRIN NË FRIGORIFER: As që mund t’ju shkojë mendja çfarë GABIMI bëni!

Doni të hani shalqi të ftohur? Nëse e fusni në frigorifer, bëni gabim të madh! Ministria Amerikane e bujqësisë ka konstatuar. Në të vërtetë, siç thonë ekspertët, shalqirin duhet mbajtur në temperaturë dhome, në mënyrë që të ruajë të gjithë përbërësit ushqyes me të cilët është i pasur. Kur është i ftohtë, shalqiri humb shumicën e vitaminave dhe të materieve […]

Read more ›
on July 21, 2017 at 11:05 pm / in Kuriozitete

“Unë besoj se viçi është burri im, i cili ka vdekur më parë” (Video)

74-vjeçarja kamboxhiane Khim Hang është e bindur se viçi i lindur shumë pranë shtëpisë së saj nuk është gjë tjetër veçse i shoqi i rimishëruar. Bashkëshorti i gruas ndërroi jetë papritur një vit më parë dhe Khim shikon tek kafsha që ka marrë në mbrojtje, disa shenja të cilat nuk i duken të rastësishme. “Unë besoj se viçi është im […]

Read more ›
on July 21, 2017 at 11:04 pm / in Kuriozitete

Historia e burrit që mposhti diabetin dhe humbi 11 kg për 25 ditë: Ja sekreti i tij!

Kjo është një histori e vërtetë e një burri, i cili ishte diagnostifikuar vite më parë me diabet. Deri më tani ai kishte përdorur vetëm pilula dhe medikamente të tjera të rekomanduara nga mjeku. Por në një moment ai zgjodhi të hante vetëm perime dhe fruta, duke qenë se kishte shumë etje. Ai ka rrëfyer se diagnostifikimi me diabet ka […]

Read more ›
on July 21, 2017 at 10:53 pm / in Kuriozitete

Po luante kur rrëshqiti dhe ra në një gropë, aty zbuloi një “pasuri” miliona vjecare (Video)

Një djalë 9-vjeç nga Nex Mexico ishte duke shëtitur me familjen në qytetin e Las Kruses, kur u rrëzua në një gropë dhe ra mbi një fosil të vjetër plot 1.2 milionë vite. Jud Sparsk dhe vëllai i tij kishin konstatuar se kishte rënë mbi pjesët e mbetura “të një lope të madhe”, kurse prindërit e tyre ishin të bindur […]

Read more ›
on July 21, 2017 at 10:30 pm / in Kuriozitete

Mendon se po flet me dashnorin, i dërgon gabimisht foto nudo të fejuarit

Rrjetet sociale shpesh bëhen edhe arsye konfliktesh mes çifteve ashtu siç ka ndodhur edhe në rastin konkret. Gjatë bisedës së bërë në Whatsapp një vajzë e cila tradhëton të fejuarin, këtë herë i del e genjeshtra ne shesh. Kjo pasi gabimisht i dërgon të fejuarit të saj, një foto nudo por në të vërtetë ajo mendoi se ia dërgoi dashnorit.

Read more ›
on July 21, 2017 at 10:28 pm / in Kuriozitete

A shërbejnë vërtetë hajmalitë?

  Po. Të paktën funksionon… besimi që funksionojnë. E pohojnë studime të ndryshme, midis të cilave njëri nga Universiteti i Këlnit (Gjermani). Të ekzaminuarve u dhurohej një top golfi: gjysmës së tyre u thuhej që bëhej fjalë për një objekt fatsjellës, ndërkohë që të tjerëve nuk u thuhej asgjë. “Fatlumët” fituan 35% më shumë goditje direkt në gropë. Në një […]

Read more ›