Kuriozitete

on January 14, 2016 at 12:57 am / in Kuriozitete

Për ty po derdhi lot

Nuk po të shkruaj për të të thënë se të dua shumë, as për të të thënë se për ty po derdhi lot në këto momente. Ajo që sot më shtyn të shkruaj është malli që kam për ty. Vërtet, në këto momente po ndjej mall. Edhe pse nuk kam ndjenjë dashurie, mallin e respektoj, respekti për ty është e […]

Read more ›
on January 14, 2016 at 12:06 am / in Kuriozitete

Katër shenja për të kuptuar se do lindni fëmijë binjakë

Momenti që çiftet e reja kuptojnë se do të bëhen prindër është momenti më i bukur, por bëhet edhe më i madh kur kuptojnë se do të sjellin në jetë binjakë. Ja disa nga shenjat për të kuptuar se do të sillni në jetë dy binjakë: 1. Shtimi i shpejtë në peshë Për shkak të rritjes së mitrës dhe sasisë […]

Read more ›
on January 13, 2016 at 6:57 pm / in Kuriozitete

Ja si e dëmton veshin pastrimi me shkopinj pambuku

Nëse mendoni se shkopinjtë e pambukut janë mënyra më e shpejtë dhe e dobishme për të pastruar veshët tuaj, e keni gabim. Sepse më shumë se sa zgjidhje po e përkeqësoni më keq gjëndjen e veshëve. Dylli i veshit është një gjë e mirë, ndonëse ne nuk na duket higjenik. “Ai gjendet aty për të mbajtur të pastër kanalin e […]

Read more ›
on January 13, 2016 at 1:26 am / in Kuriozitete

Dua të jem gruaja e dytë e tij

Së pari, dua t’u përshëndes nga zemra, ju! Kam lexuar shumë histori dashurie në faqet e portalit tuaj, por historia ime është ndryshe nga të tjerat… Jam një vajzë 27-vjeçare, jetoj në kurbet. Kam kushte e jetë shumë të mirë, sepse punoj dhe nga paga e majme që marr jetoj fort mirë. Por, kam një hall, një brengë që nuk […]

Read more ›
on January 13, 2016 at 1:18 am / in Kuriozitete

HIstori nga jeta-Ja si më tradhëtoi burri pas 30 viteve martesë

Nuk ma merrte mendja kurrë se mund të më ndodhte edhe mua ajo që shumë të tjerë e kanë kaluar përpara meje, por përjetimi i tradhtisë qenka shumë i tmerrshëm, sidomos kur je në njëfarë moshe. Gjithmonë kisha menduar se në moshën tonë marrëdhënia bazohej te respekti dhe ndjenja e përgjegjësisë ndaj familjes me shumë sesa te tërheqja fizike apo […]

Read more ›
on January 12, 2016 at 1:02 am / in Kuriozitete

Pastroni trupin nga sheqeri për tri ditë: Dieta që largon të gjithë efektet negative!

Simptomat nga marrja e tepruar e sasisë së sheqerit përfshijnë hiperaktivitet dhe lodhje, infeksione fungale, dhimbje koke, depresion, probleme me sinusin, letargji… Konsumi i sheqerit në përgjithësi është i dëmshëm për shëndetin. Megjithatë, shumica e kanë të vështirë ta kufizojnë futjen e sasisë së rekomanduar, dhe shpesh në mënyrë të pandërgjegjshme konsumojnë shumë sheqer. Ka shumë ushqime që përmbajnë sheqer, […]

Read more ›
on January 12, 2016 at 12:50 am / in Kuriozitete

Tradhëtova burrin se s’më jepte kënaqësi

Historia që do u shkruaj daton shumë kohë më parë. Bëhet fjalë për vitin 2002. Unë në atë kohë isha adoleshente. Njëri nga djemtë e shkollës më ngacmonte dhe unë nuk arrita t’u rezistoj gjatë ngacmimeve të tij dhe pranova të lidhem me të… Nga ana ime kjo lidhje nisi si lojë, por, në fakt, për të nuk ishte njësoj. […]

Read more ›
on January 12, 2016 at 12:36 am / in Kuriozitete

Seksi me 22 vjeçarin më shpëtoi martesën

Nëna e katër fëmijëve duket se ka mbetur në udhëkryq dhe në një dilemë të cilën nuk mund ta zgjidh dot. Kjo për arsyen se 39­vjeçarja ka nisur një romance me një djalë shumë herë më të vogël se veten,vetëm 22 vjeç dhe ndjenjat e sa kanë nisur të shtohen. Ajo ka kërkuar ndihmën e psikologes britanike për të dalë […]

Read more ›
on January 11, 2016 at 11:58 pm / in Kuriozitete

Ja çfarë shëron lëngu i thanave

Hulumtimi kanadez i kryer në 40 fëmijë të cilët në vitin paraprak kanë pasur të paktën dy infeksione të sistemit urinar, ka treguar që lëngu i thanës i cili përmban përbërësit e caktuar antibakterial, mund të ndihmojë në parandalimin e infeksioneve të përsëritura të sistemit urinar te fëmijët. Është dëshmuar që lëngu i thanës, i cili përmban koncentrime të larta […]

Read more ›
on January 11, 2016 at 1:18 am / in Kuriozitete

Si ta ulni shtypjen e gjakut menjëherë?

Ulni shtypjen e gjakut me ndihmën e ushqimeve që i keni në kuzhinën tuaj. Shtypja e lartë e gjakut është vrasës i heshtur. Për ta parandalur rritjen e shtypjes së gjakut, është me rëndësi që ta përshtatni dietën tuaj. Ndoshta tani më e dini, por ndoshta nuk e dini se në mënynë tuaj duhet ti përdorni këto dy ushqime. Kanella […]

Read more ›