Kuriozitete

on May 20, 2015 at 11:15 pm / in Kuriozitete

Ngatërrojnë pjatat, rrahën nga pronarja e restorantit! (Video)

Pronarja e një restoranti në Kinë dënoi punonjësit e tij për shkak të shërbimit të dobët. Videoja që u shfaq në internet tregon se si tre meshkuj të ulur në gjunjë, rrahën nga pronarja me pantofla, Ara janë dënuar për shkak se i kanë ngatërruar pjatat që është dashur të shërbejnë.

Read more ›
on May 20, 2015 at 11:09 pm / in Kuriozitete

Punoi roje që të vidhte në punë: Policët gjetën mbi njëmijë vezë në shtëpinë e tij!

Shihej gjithmonë me çanta të mëdha duke dalë nga puna, ndaj kolegët filluan të dyshonin në të. Pas një bastisje që bëri Policia në shtëpinë e 47-vjeçarit, aty gjeti mbi një mijë vezë. Në secilën ai e kishte shkruar datën, në mënyrë që ta hajë të freskët. Bashkë me vezët, në shtëpinë e burrit të njohur si Gu, janë gjetur […]

Read more ›
on May 20, 2015 at 10:31 pm / in Kuriozitete

“Mos e kap buqetën, nuk do martohemi” (Video)

Shumë vajza besojnë se nëse kapin buqetën e hedhur nga një nuse e sapomartuar, do e pasojnë shumë shpejt në lidhje kurore. Edhe Angie Schultz ishte e lumtur kur u nis të kapte buqetën, por i dashuri i saj nervoz, Daniel Bickerdike, e pengoi.

Read more ›
on May 20, 2015 at 11:45 am / in Kuriozitete

Testojeni inteligjencën tuaj: Vetëm 4 për qind e njerëzve kanë mundur ta zgjidhin këtë mister!

  Që nga fëmijëria e përballim veten me detyra të ndryshme, si logjike po ashtu edhe matematikore. Kjo gjithsesi bëhet edhe për zhvilluar trurin tonë. Njëra nga këto është edhe pyetja më poshtë: Tri bretkosat, Lara, Mara, Tara ishin duke luajtur në oborrin e shtëpisë. Dhe derisa po luanin e kishin thyer një vazo lulesh. E nervozuar, pronarja i kishte […]

Read more ›
on May 20, 2015 at 11:21 am / in Kuriozitete

Letra emocionuese e çiftit të panjohur bëhet hit

Një letër emocionuese (në foto) që ka bërë xhiron e internetit është ajo që një çift i panjohur ka lënë për një person pas një darke në restorant. Çifti duket është goditur nga raporti i babit me vajzën e tij të vogël 6-vjeçare të cilën e kishte nxjerrë për darkë mbrëmjen e Shën Valentinit. Përpara se të largohej kamerieri i […]

Read more ›
on May 19, 2015 at 8:59 pm / in Kuriozitete

Kjo pike në trupin tonë largon te gjitha dhimbjet

Si rezultat i mënyrës bashkëkohore të jetesës, shumë prej nesh merren me stresin në baza ditore. Përveç  nervozes dhe  mërzitjes, stresi shkakton simptoma të shumta fizike të tilla si dhimbje koke, mungesa e energjisë, imunitet të dobët dhe madje  edhe ne sistemin e tretjes i ka problemet e lidhura. Ka disa pika kundër stresit në trupin e njeriut të cilat […]

Read more ›
on May 19, 2015 at 12:37 pm / in Kuriozitete

Kur një foto me ‘iPhone’ të shpëton nga vdekja

Një nënë nga Britania e Madhe ka rrëfyer se si një foto i ka shpëtuar jetën djalit të saj të vogël. Stacey Sutherland ishte duke parë fotot e katër fëmijëve të saj në ‘iPhone’ kur vuri re një shenjë të bardhë dhe të pazakontë në syrin e fëmijës së saj më të vogël, Zak, 20 muajsh. E shqetësuar për atë […]

Read more ›