Kuriozitete

on October 20, 2017 at 9:15 pm / in Kuriozitete

Nëse keni një nishan në këto 7 vende, ja çfarë kuptimi kanë. Do të surprizoheni!

Nishanët janë diçka shumë e zakonshme. Pothuajse të gjithë ne kemi nga një të tillë. Me siguri nuk e keni ditur se vendi ku ato ndodhen kanë një kuptim të vecantë. Ja disa nga kuptimet që ka pozicionimi i nishaneve: Nishan në buzë Nishani në pjesën e sipërme të buzëve nënkupton së këta njerëz janë shumë të popullarizuar në mesin […]

Read more ›
on October 20, 2017 at 9:13 pm / in Kuriozitete

Ata menduan se do lind një foshnje por shiko çfar lindi ajo – (VIDEO)

Ata menduan se do lind një foshnje por shiko çfar lindi ajo – (VIDEO) Ata mendua se do lind nje foshnje por parashikimi i tyre nuk doli ashtu si ishte Per te marrur informacion me shume Shikoni videon e meposhtme :

Read more ›
on October 20, 2017 at 9:11 pm / in Kuriozitete

Ky është emri i bukur që po i vendoset vajzave në mbarë botën

Ekziston një emër i vajzave që i tejkalon gjithë të tjerët në listën mbarëbotërore të emrave- dhe ndoshta nuk është ai emër që prisni ju. Duket sikur opsionet për emrat e foshnjave janë të pafundme – ka emra tradicionalë, emra të të famshmëve dhe emra ripërtrirës. Ka emra të gjatë, emra të shkurtë, emra dramatik dhe emra të thjeshtë. Por […]

Read more ›
on October 20, 2017 at 9:08 pm / in Kuriozitete

Shqiptari martohet me zezake, por ajo që nusja bën në dasëm lë të gjithë pa fjalë (VIDEO)

Nuk dihet saktë burimi i videos por në Video shihet një djal i shkuar në gurbet prejardhja e tij nga burime të paverifikuara është nga Shqipëria më saktë nga Vlora. Bëhet fjalë për një djal shqiptare dhe një vajz braziliane. Të dy ata po kërcejnë “vallen kosovare”, por ajo që bën më shumë përshtypje është që brazilianja e kendon shumë […]

Read more ›
on October 20, 2017 at 4:50 pm / in Kuriozitete

Këtë trup seksi, 70 vjeçarja e ka fituar duke e shmangur për 28 vite këtë produkt të përditshëm (Foto)

Nëse ndonjëherë keni qenë në dyshime se a ia vlen ta shmangni sheqerin apo jo, atëherë kjo grua do t’ju shërbejë si inspirim për ta marrë atë veprim. Carolyn Hartz ka hequr dorë nga sheqeri qe 28 vite, dhe sot ka trup më seksi se disa vajza 20 vjeçare. Ajo sigurohet që të hajë proteinë në çdo shujtë, e veçanërisht […]

Read more ›
on October 20, 2017 at 4:49 pm / in Kuriozitete

Hudhra mund t’iu shpëtojë jetën, ja si ta përdorni në sëmundjet e zemrës

Ajo forcon, nxit dhe stimulon e lehtëson qarkullimin dhe pastrimin e gjakut. Hudhra ul tensionin e gjakut dhe forcon tkurrjet e zemrës, normalizon ritmin kardiak. Hudhra pakëson sasinë e kolesterolit, sheqerit dhe yndyrnave të gjakut. Në sëmundjen hipertonike, ka disa skema mjekimi të sëmundjes hipertonike. Fillon me 1 thelb hudhre në ditë, shtohet nga 1 thelb hudhra në ditë derisa […]

Read more ›
on October 20, 2017 at 4:49 pm / in Kuriozitete

Kjo grua piu mjaltë me limon për një vit, por a mund ta zbuloni çfarë i ndodhi pastaj?

Për të mirat shëndetësore të mjaltës dhe limonit është shkruar shumë herë. Megjithatë, një grua e quajtur Crsytal Davis ka vendosur ta provojë kombinimin e këtyre dy produkteve për t’i parë vet përfitimet shëndetësore. Ajo kishte filluar rrugëtimin e saj njëvjeçar ku kishte konsumuar vetëm ujë të vaktë me limon dhe mjaltë, transmeton Telegrafi. Rezultatet e kishin befasuar atë aq […]

Read more ›
on October 20, 2017 at 4:48 pm / in Kuriozitete

7 shenjat që tregojnë se keni mungesë hekuri

Rreth 9% e grave vuajnë nga mungesa e hekurit, sipas studimeve të kryera nga Centers for Disease Control and Prevention, por kjo shifër është akoma më e lartë për gratë aktive fizikisht, pohojnë ekspertët. 1. Lodhja Trupi përdor hekurin për të krijuar hemoglobinën, substanca që gjendet tek rruazat e kuqe dhe mbart oksigjenin. Kur nuk keni mjaftueshëm, qeliza të shëndetshme […]

Read more ›
on October 20, 2017 at 4:47 pm / in Kuriozitete

Të martuar për 60 vjet gruaja e tij i fshehu sekretin më të pabesueshëm në dollap (FOTO)

Një çift në SHBA ka gëzuar një martesë prej 60 vitesh dhe për të qëndruar gjithë këtë kohë bashkë me sa duke u ka mjaftuar vetëm ndershmëria ndaj njëri-tjetrit, përpos dashurisë sigurisht.Pra, burri dhe gruaja ishin shumë të hapur dhe ndanin gjithçka pa mbajtur sekrete nga njëri-tjetri. Pothuajse gjithçka… Sepse gruaja mbante në dollap një kuti këpucësh të fshehur për […]

Read more ›
on October 20, 2017 at 4:47 pm / in Kuriozitete

Kjo është diferenca ideale e moshës për një marrëdhënie të suksesshme (Foto)

Pёr tё arritur nё njё lidhje tё suksesshme duhen kaluar disa hapa, tё cilat e mbajnё lidhjen tё qёndrueshme. Njё nga to ёshtё edhe diferenca e moshёs qё ka çifti midis tyre. E dini se sa diferencё nё vite duhet tё ketё njё çift pёr tё pasur njё lidhje tё shёndetshme? Sipas njё studimi nё universitetin e Emory, u vёrtetua […]

Read more ›