Kuriozitete

on October 23, 2017 at 12:51 pm / in Kuriozitete

Ndihesha e fryrë.. Një javë më vonë zorra e trashë u pastrua falë kësaj përzierje me uthull dhe mjaltë

Shumica e njerëzve ditët e sotme konsumojnë një dietë të pashëndetshme dhe bëjnë një jetë inaktive e cila u shkakton shumë stres. Prandaj është shumë e dobishme që të bëhet një pastrim i zorrës së trashë disa herë gjatë jetës sonë.. Përbërësit: 2 lugë me uthull molle 2 lugë me mjaltë Përgatitja: Përgatitja është shumë e thjeshtë, mjafton të shtoni […]

Read more ›
on October 23, 2017 at 12:49 pm / in Kuriozitete

Një burrë kishte tre të dashura dhe nuk dinte me cilën prej tyre të martohej…

Një burrë kishte tre të dashura dhe nuk dinte me cilën prej tyre të martohej. Si përfundim, vendosi t’i vinte në provë, për të parë se cila ishte më e përshtatshme për t’u bërë gruaja e tij. Tërhoqi 15.000 euro nga banka e tij, u dha nga 5000 euro secilës prej tyre, e u tha: – Shpenzoijni si të doni! […]

Read more ›
on October 23, 2017 at 12:48 pm / in Kuriozitete

Ajo duket 10 vite më e re dhe tmerrësisht e bukur. Gjithë jetën e saj ka përdorur vetëm këtë produkt. Na e tregon ajo vetë!

Kompanitë kozmetike ju ofrojnë një sërë produktesh për fytyrën. Por kremrat anti-rrudhë efektive mund të jenë tepër të shtrenjta për buxhetin e disave. Keni dëgjuar për përdorimin e vazelinës kundra rrudhave të fytyrës? Shumë të famshëm si Jennifer Aniston dhe Marylyn Monroe kanë përdorur vazelinën për të parandaluar dhe hequr qafe rrudhat e fytyrës dhe syve. Zbuloni efektet e saj […]

Read more ›
on October 23, 2017 at 12:46 pm / in Kuriozitete

Mjekët ende nuk mund ta gjejnë shpjegimin: Ky ilaç i thjeshtë mund të kurojë hemorroidet tuaja në vetëm 20 minuta !!!

Hemorroidet janë një sëmundje mjaft e bezdisshme dhe e dhimbshme, pasi zhvillohen në një zonë ku nuk është e fort rehatshme siç është anusi. Hemorroidet ndodhin kur venat rreth anusit shtohen në një pikë aaq kritike saqë dhimbja që shkakton në këtë zonë është e padurueshme. Për këtë problem ka metoda dhe teknika për ta kuruar, por në këtë artikull […]

Read more ›
on October 23, 2017 at 12:45 pm / in Kuriozitete

Kur nuk keni kohë për tu kujdesur ndaj lëkurës, përdoreni limonin në këtë mënyrë për ti dhënë shkëlqimin që meriton!

Sot unë do t’ju tregoj sesi mund të përdorni limonin për të patur një lëkurë të butë e plot shkëlqim në vetëm pak minuta. Për këtë do ju duhet një limon dhe pak kripë. Udhëzime: Në një limon të prerë në feta shtoni pak kripë. Më pas, masazhoni me to fytyrën për disa minuta. Pas kësaj e lani fytyrën me […]

Read more ›
on October 23, 2017 at 12:45 pm / in Kuriozitete

Dhimbjet menstruale dëmtojnë po aq shumë sa një sulm në zemër, pse nuk merret seriozisht?

Sa herë keni ndjerë dhimbje aq të fortë gjatë ciklit tuaj dhe ju thonë se po e ekzagjeroni? Epo, ne ju themi që nuk është ashtu. Një profesor i shëndetit riprodhues nga University College London ka publikuar një studim, i cili tregon që dhimbjet menstruale janë po aq të dhimbshme sa një sulm në zemër. Por, nëse kjo është konfirmuar […]

Read more ›
on October 23, 2017 at 12:43 pm / in Kuriozitete

Dilema e vajzës shkodrane: Im shoq pi shumë, iu dorëzova vjehrrit në shtrat. Po tani ç’të bëj?

E dashuruar me ish-vjehrrin dhe në dilemë se si do ta presin lidhjen e tyre familjarët e saj dhe ish-burri. Kjo është historia e një gruaje nga Kopliku, e rrëfyer për “ShkodraNews”. “Po kryej marrëdhënie seksuale me ish-vjehrrin tim dhe duam të martohemi bashkë. Kam qenë e martuar në Koplik, por pas divorcit jetoj në Tiranë prej shumë e shumë […]

Read more ›
on October 23, 2017 at 12:42 pm / in Kuriozitete

Vendosi të shiste mobiljet në internet, por u bë gazi i botës nga ky detaj

Një përdorues i Twitter vendosi që të shiste pjesë nga mobilet e tij dhe për ta shfaqur sa më mirë produktin e tij ai realizoi një fotografi ku një detaj e bëri atë gazin e të gjithëve. Ai shpërndau imazhin reklamues në rrjetin social, por më shumë se për ta blerë njerëzit i shikonin foton vetëm për t’u tallur me […]

Read more ›
on October 23, 2017 at 11:05 am / in Kuriozitete

Mos guxo ti vësh këto emra fëmijës! Është e ndaluar me ligj në Shqipëri

Zyrat e gjendjeve civile në Shqipëri kanë përpara një udhëzim ku i njofton nëpunëset se prindërit që vijnë të regjistrojnë fëmijën e porsalindur nuk duhet të mbajë këto emra. Ja emrat e ndaluar në Shqipëri: Ankim, Arancata, Avash Bretk, Berr, Burgim, Ballokume Car, Cub, Currane, Currele, Careva, Carina, Cbane Dert, Derman, Dovle, Durak Ekran, Eros Ferman, Federate, Fodulle Gazep, Gallata, […]

Read more ›
on October 23, 2017 at 9:12 am / in Kuriozitete

Një burrë kishte tre të dashura dhe nuk dinte me cilën prej tyre të martohej…

Një burrë kishte tre të dashura dhe nuk dinte me cilën prej tyre të martohej. Si përfundim, vendosi t’i vinte në provë, për të parë se cila ishte më e përshtatshme për t’u bërë gruaja e tij. Tërhoqi 15.000 euro nga banka e tij, u dha nga 5000 euro secilës prej tyre, e u tha: – Shpenzoijni si të doni! […]

Read more ›