Kuriozitete

on October 20, 2017 at 4:46 pm / in Kuriozitete

Pse qeshi ky njeri gjatë ekzekutimit me varje (Foto)

Ky është Hamza Bendelladj. Ai ka hakuar 217 banka duke përfituar 400 milion dollar. Të gjitha këto para ai i dhuroi për Afrikën dhe Palestinën. Bendelladj u ekzekutua duke qeshur. “Unë nuk ndihem fajtor për ndonjë krim”, kishte thënë ai, para ekzekutimit vitin e kaluar. Hamza, i cili është konsideruar edhe si “hero i myslimanëve”, la edhe një mesazh para […]

Read more ›
on October 20, 2017 at 11:40 am / in Kuriozitete

Forma e hundës suaj flet shumë për karakterin tuaj, ja si jeni

Bazuar në formën e hundës, është e mundur të zbulosh karakteristika të personalitetit tënd të cilat ndoshta edhe nuk i keni ditur që i keni. Hundë e vogël- Një person shumë alegro dhe shoqëror. I ëmbël dhe emotiv. Janë persona të predispozuar për polemika dhe për t’u mbyllur në vetvete, në mënyrë që të ruajnë jetën private. Hundë e gjatë- Është një […]

Read more ›
on October 20, 2017 at 10:20 am / in Kuriozitete

Emocionuese, pas 12 vitesh vajza ‘e humbur’ kthehet në shtëpi

U kidnapua kur ishte vetëm pesë vjet. Pas 12 viteve, ajo u kthye në SHBA, pas një tentim shpëtimi nga ekipet policore në Meksiko. Sabrina Allan është vajza e cila u kthye shëndoshë e mirë tek prindërit e saj, i cili nuk i kishte shuar shpresat, pavarësisht se që nga viti 2002 nuk e kishte parë më të bijën, thuhet […]

Read more ›
on October 20, 2017 at 9:31 am / in Kuriozitete

Nga dhimbja e gishtave deri tek ndryshimi i zërit, këto janë shtatë simptomat e kancerit të mushkërisë

Kanceri i mushkërive është lloji i dytë i kancerit më i përhapur si tek femrat ashtu dhe tek meshkujt sipas American Cancer Society. Nëse deri më tani keni menduar se vetëm duhanpirësit janë të rrezikuar të preken nga kjo sëmundje, do të habiteshit kur të mësonit se më shumë se 20% e njerëzve që nuk tymosin prek nga kanceri i […]

Read more ›
on October 20, 2017 at 9:28 am / in Kuriozitete

Flirt me bosin e martuar, 20 vjeçarja rrëfen për momentet….

Një 20 vjeçare për median “The Sun” ka rrëfyer se si me menaxherin e supermarketit ku ajo punon ka pasur marrëdhënie seksuale. Ajo tregon se si për të menaxheri ishte një djalë tërheqës, por ishte në moshë sikur babai i saj. Këtë punë ajo e ka pasur vetëm gjatë verës ku edhe kanë pasur momente intime me menaxherin, ndërsa tani […]

Read more ›
on October 19, 2017 at 11:33 pm / in Kuriozitete

Onkologët: Hani këtë ushqim për 2 ditë! Vret qelizat kancerogjene, largon diabetin dhe ju ndihmon të humbisni peshë

Ekspertët kanë përkufizime të ndryshme për dietën e “bimëve”, por pajtohen tek pjesa ku duhet të hani më tepër barishte sesa mish. Ajo që po themi nuk është që të bëheni vegjetarian, por ti kushtoni kujdes të vecantë dietës tuaj. E vërteta është se të qenit vegjetarian nuk është domosdoshmërisht opsioni më i mirë për të gjithë, pasi 20% prej […]

Read more ›
on October 19, 2017 at 10:16 pm / in Kuriozitete

Harroni çështjen e drogës në vend, fëmijëve tanë po u kanoset një rrezik edhe më i madh

Pas “Balenës Blu” një lojë tjetër po qarkullon në rrjetet sociale, bëhet fjalë për një lojë të quajtur “Sfida 48-orëshe”, e cila po bën që fëmijët të zhduken për ditë të tëra. Fëmijëve që pranojnë ta luajnë këtë lojë u kërkohet të fshihen nga prindërit e tyre sa më shumë të jetë e mundur. Ata fëmijë që fshihen më gjatë […]

Read more ›
on October 19, 2017 at 8:41 pm / in Kuriozitete

Dieta më e kërkuar e 2017-ës. Minus 7 kg në 7 ditë

Nga gamën e dietave, më e suksesshmja dhe më e kërkuara për këtë vit është dieta e hartuar nga ‘General Motors’. Kjo dietë u zhvillua nga kompania gjatë viteve 1980 për të forcuar shëndetin e punonjësve të saj. Por në vitin 2017, dieta e ‘General Motors’ u bë një hit i vërtetë i kërkimit në Google, gjë që nuk është […]

Read more ›
on October 19, 2017 at 8:31 pm / in Kuriozitete

E PABESUESHME: GJUETARËT BËJNË FOTO ME LUANIN E VDEKUR, POR SEKONDA MË VONË… (VIDEO)

Kjo video shfaq një situatë të dhimbshme dhe bota duhet ta sheh… Çdo vit gjuetarët vrasin mijëra e mijëra kafshë në të gjithë tokën, pa u vetëdijësuar që shkaku i tyre këto kafshë janë në rrezik për zhdukje. Për 35 mijë dollarë, njerëzit bëjnë ç’të munden për të vrarë luanët, por a ia vlen kjo gjë? Pas 15 apo 20 […]

Read more ›
on October 19, 2017 at 5:12 pm / in Kuriozitete

‘Bashkë deri në vdekje’, 96 vjecari mbyt gruan e tij për arsyen që do ju mallëngjejë

Një pensionist 96 vjecar është tashmë zyrtarisht ‘killeri’ më i moshuar në Britani, pasi pranoi se ka mbytur gruan e tij 92 vjecare. Jact Tindall i tregoi gjykatës se gruaja e tij Ernestine ‘nuk dëshironte më të jetonte’. Cifti i moshuar kishin mbushur 68 vjet bashkëjetesë duke qenë të devotshëm ndaj njëri tjetrit dhe plot dashuri, ata i kishin bërë […]

Read more ›