Kuriozitete

on April 12, 2017 at 10:54 pm / in Kuriozitete

Mënyra si mblidhni dorën grusht tregon të fshehtat e karakterit tuaj

Gjuha e trupit është një ndër mjetet më të fuqishme të komunikimit. Atë çfarë nuk arrini ta shprehni me forcën e fjalës së folur dhe të shkruar, mund ta transmetoni me antë të gjestikulacionit. Gjeste të ndryshme si kryqëzimi i këmbëve, lëvizja e duarve, prekja dhe kruajtja e kokës mund të përkthejnë emocione të caktuara që ju përfshijnë në ato […]

Read more ›
on April 12, 2017 at 10:50 pm / in Kuriozitete

E pabesueshme e emocionuese, binjake puthen brenda barkut të nënës (Foto)

Të gjithë prindërit emocionohen ndërsa shohin në eko fëmijët e tyre të cilët janë duke ardhur në jetë. Por një cift në Pensilvani përjetojnë një moment shumë prekës dhe emocionues. Ata shohin sesi binjakët e tyre puthen brenda barkut të nënës. Carissa Gill është 25 javëshe , e së bashku me të dashurin u ndien vërtetë të lumtur teksa shihnin […]

Read more ›
on April 12, 2017 at 10:47 pm / in Kuriozitete

Pija e darkës për të humbur dhjamin e padëshiruar

Procesi i humbjes së peshës pothuajse gjithmonë fillon me zvogëlimin e numrit të kalorive që ju hani dhe duke rritur numrin e kalorive që digjni. Metoda më e lehtë për të djegur kalori është aktiviteti fizik, kështu që ushtrimi shkon dorë më dorë me të ushqyerin e shëndetshëm në humbjen e peshës. Shumica e kalorive të tepërta të trupit ruhen […]

Read more ›
on April 12, 2017 at 10:32 pm / in Kuriozitete

Si ta ndalni gjakderdhjen brenda 10 sekondave?

Sidoqoftë, ekzistojnë shumë truqe të cilat e ndalin atë pa pasur nevojë të shkoni urgjentisht tek doktori. Metoda në fjalë përfshinë përdorimin e specit të kuq, por kjo metodë funksionon vetëm nga prerjet e vogla apo plagët e vogla. Shumë ekspertë pohojnë se speci i kuq mund t’i ndalojë edhe sulmet e zemrës, të gripat dhe gjakderdhjen. Metoda është shumë […]

Read more ›
on April 12, 2017 at 10:28 pm / in Kuriozitete

Vetëm 3% e njerëzve e kanë shkronjën “X” në duart e tyre! Çfarë do të thotë kjo për fatin tuaj?

Kjo është metodë e lashtë, e cila është përdorur nga egjiptianët e lashtë dhe grekët për ta parashikuar të ardhmen e dikujt. Sipas ekspertëve, hera e fundit që është përdorur kjo metodë është në epokën e Aleksandrit të Madh, ku këshilltarët mbretërorë kishin sugjeruar se Aleksandri i Madh do të jetë lideri më i mahnitshëm në historinë e njerëzimit – […]

Read more ›
on April 12, 2017 at 6:47 pm / in Kuriozitete

Dermatologët japin alarmin: Kjo mënyrë depilimi dëmton seriozisht lëkurën

Me afrimin e sezonit të plazhit, është koha të mendosh për të paktën një problem të çdo femre: depilimi. Është një e keqe e domosdoshme sidomos e verës, e cila ka jo pak peripeci. Mënyrat e depilimit janë nga më të ndryshmet, por kohët e fundit dermatologët kanë vënë alarmin për një metodë, që, me sa duket, nuk duket të […]

Read more ›
on April 12, 2017 at 6:27 pm / in Kuriozitete

Pasi babai refuzoi ta shoqërojë në altar, e bëri shefi i saj. Arsyeja? Frymëzuese! (VIDEO)

Është vërtet e paimagjinueshme të pranosh se je pjesë e një familjeje e cila nuk i pranon bindjet e tua seksuale. Kështu i ka ndodhur edhe Jennifer, një vajzë nga Tajvani, e cila lufton me familjen për këtë çështje për më shumë se një dekadë. Ajo ka 11 vjet e lidhur me partneren e saj, Sam, por prindërit e kanë […]

Read more ›
on April 12, 2017 at 11:53 am / in Kuriozitete

E refuzoi sepse shiste sanduiçë, kur zbuloi të vërtetën donte të kthente gjithçka pas (VIDEO)

Njerëzit kanë shumë të meta, duke përfshirë egoizmin. Kjo ndjenjë se shumë njerëz ndjehen shumë apo më mirë se të tjerët është e tmerrshme. Askush nuk duhet të gjykohet nga statusi social, gjinia apo pamja. Kjo në fakt bëri që një meksikan i quajtur Daniel Saavedra të kryente një eksperiment. Ai u vesh si shitës i sanduiçave dhe u përpoq […]

Read more ›
on April 12, 2017 at 11:42 am / in Kuriozitete

Bërtet në një tunel për të dëgjuar jehonën e zërit të tij, por përgjigja që merr është drithëruese

Izzak Eglinton-Wats është i riu nga Angli, i cili teksa po bënte një shëtitje në pyllin e Plymbridge Ëoods, në periferi të Plymouth, në jugperëndim të Anglisë është shtangur teksa ka vendosur të bëjë nja shaka. 19-vjeçari ka bërtitur brenda një tuneli shtëpiak për të parë se si do jehonte zëri i tij, por përgjigja që mori e ka shokuar […]

Read more ›
on April 11, 2017 at 11:12 pm / in Kuriozitete

Lidheni një lidhëse gome në gishtin e madh dhe shikoni çfarë do t’ju ndodhë pas 10 minutash… (Video)

Kryesisht kjo vlen për personat të cilët vuajnë nga pagjumësia dhe është një truk shumë i dobishëm në zgjidhjen e këtij problemi, Nëse vuani nga pagjumësia, gjithçka që duhet të bëni është ta lidhni lidhësen rreth gishtit të madh, me ç’rast pas 10 minutave do të ndieni se po iu kaplon një gjum i lehtë. Nuk bën ta shtrëngoni shumë, […]

Read more ›