Kuriozitete

on March 6, 2016 at 10:47 pm / in Kuriozitete

Këto fakte interesante nuk i keni ditur më parë (Foto)

Një mendje kureshtare është e “uritur” për informacione. Faktet e ushqejnë trurin dhe e bëjnë atë të shëndetshëm dhe të lumtur. Për një tru të shëndetshëm, është mirë që të kërkoni çdoherë informacione të reja dhe t’i shpërndani ato me të tjerët. Kështu, këto fakte që ne i sjellim më poshtë për ju ndoshta janë të reja për ju, të […]

Read more ›
on March 6, 2016 at 10:33 pm / in Kuriozitete

E rrallë në Gjirokastër, lind viçi me dy koka (Foto)

Zakonisht ngjarje të tilla i kemi dëgjuar të ndodhin në Elbasan, për shkak të nivelit të lartë të ndotjes që është krijuar në këtë qytet nga Metalurgjiku. Në fshatin Bulo të Gjirokastrës, një lopë ka lindur viç me dy koka. Për shkak të deformimeve të shumta dhe përmasave të mëdha, lopa e kishte të pamundur ta bënte viçin normalisht si […]

Read more ›
on March 6, 2016 at 10:31 pm / in Kuriozitete

Si u bë i pasur 15 vjeçari nga dhoma e tij e gjumit

Sipërmarrësi 15 – vjeçar Mohammed Ali nga Britania, tashmë është një njeri i pasur dhe ka fituar mjaftueshëm aq sa të përballojë vetë shpenzimet e universitetit. Si një djalë që shpenzonte orë duke luajtur në internet, nuk ishte e largët dita që filloi të interesohej për mënyrën se si krijoheshin lojrat online. Në moshën 12 vjeçare ai filloi të shikonte […]

Read more ›
on March 6, 2016 at 10:30 pm / in Kuriozitete

SHBA, kamarierja kryen marrëdhënie me 15-vjeçarin në dush, kapen nga babai i djalit

Një kamariere në një lokal striptizmi në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës është arrestuar dy ditë më parë pasi u kap duke i kryer seks oral një djali 15 vjeç në dush. Ngjarja u zbulua nga babai i adoleshentit, i cili i kapi të dy në flagrancë. Ciara Danielle Stokes 29 vjeç akuzohet për veprime të turpshme me […]

Read more ›
on March 6, 2016 at 10:29 pm / in Kuriozitete

Diskriminuan kamerierin, pronari përzë klientët

Andy Foster punon si kamerier në restorantin “Grenache”, në Manchester të Britanisë së Madhe, pronarët e të cilit janë tepër të kënaqur me përpjekjet e tij për të dhënë maksimumin, edhe pse vuan nga sëmundja e autizmit. Megjithatë, disa nga klientët e restorantit nuk kanë qenë të kënaqur, e për këte arsye u ankuan tek i zoti i tij, Mike […]

Read more ›
on March 6, 2016 at 10:28 pm / in Kuriozitete

10 faktet më interesante që nuk i keni ditur për presidenten Jahjaga (FOTO)

Duke e marrë parasysh këtë, lajmi.net i sjell për ju 10 fakte interesante që ju nuk i keni ditur për presidenten në largim, Atifete Jahjaga. Kjo është lista: 1) Asnjë rast korrupsioni për Presidenten nuk është raportuar gjatë mandatit të saj si presidente ev endit. 2) Në kohën e zgjedhjes presidente, Atifetja i ka pasur 35 vjet, gjë që e […]

Read more ›
on March 6, 2016 at 10:27 pm / in Kuriozitete

“Të dua”, si ta shprehni ndryshe dashurinë

Dhjetë citime nga dhjetë autorë që ju ftojnë të ëndërroni. Që nga Roma atike te neuroshkenca moderne, nga Catullo te Paulo Coelho, nga Charles Baudelaire te Jorge Riechmann: zbuloni të gjitha anët e pasionit dhe të romancës nëpërmjet frazave më të bukura të dashurisë. Frazat më të bukura të dashurisë “Dy gjëra na shpëtojnë në jetë: dashuria dhe buzëqeshja. Nëse […]

Read more ›
on March 6, 2016 at 10:26 pm / in Kuriozitete

Femra që ka shkuar me mbi 10 000 meshkuj: Tani dua të provojë dashurinë

Pasi ka fjetur me 10 091 meshkuj në 12 vitet e fundit, ish-shoqëruesja Gwyneth Montenegro është më në fund gati “të mbledhë mendjen” dhe të provojë dashurinë e vërtetë për herë të parë në jetë. Që kur është publikuar historia e saj në korrik të këtij viti në mediat australiane, 36-vjeçarja ka marrë plot 80 propozime për martesë. “Kurrë nuk […]

Read more ›
on March 6, 2016 at 10:23 pm / in Kuriozitete

Kjo grua bleu një kastravec në supermarket, shihni se çfarë gjeti brenda (FOTO)

Një grua mbeti e shokuar nga ajo që gjeti brenda kastravecit që bleu në supermarket. Ronnie Fisher, 41 vjeç, nga Britania, tha se e bleu kastravecin në një dyqan të Asda-s. Por brenda gjeti një insekt. Ajo po përgatiste një sallatë, kur vuri re molën.

Read more ›
on March 6, 2016 at 5:35 pm / in Kuriozitete

Ja çfarë i bën mishi i derrit trupit tuaj (Video)

Mishi i derrit cilësohet nga shumë njerëz si mish i dëmshëm dhe që nuk duhet të hahet. Madje, edhe religjionet duket se e ndalojnë ngrënien e tij, për shkak se siç thuhet ai “nuk është krijuar” që njerëzit ta hanë atë. Mishi i derrit është shkaktar i shumë sëmundjeve të njerëzve të cilët e hanë atë, transmeton Gazetain. Në një […]

Read more ›