ShowBiz

on February 22, 2018 at 11:35 am / in ShowBiz

Për Eneda Tarifën këtë mëngjes u bënë xheloze të gjitha femrat! A doni të dini pse? (foto)

Padyshim që këngëtarja Eneda Tarifa është një nga femrat më të bukura të ekranit dhe skenës. Ajo është përfolur shumë në media këto kohë. Pasi lajmet për një divorc të këngëtares me bashkëshortin e saj Erion Zaloshnjën e kthyen atë në kryefjalën e mediave rozë disa kohë më parë. Edhe pse ajo nuk ka konfirmuar asgjë në lidhje me ndarjen, […]

Read more ›
on February 21, 2018 at 10:44 pm / in ShowBiz

16 mijë euro për një fustan, kush është këngëtarja shqiptare që na la pa mend

VIP-at e kane te detyrueshme te jene te kuruar ne detaj per paraqitjen e tyre publike, e per kete pjese, madje paguajne keshillues, menaxhere dhe u kushton shume ta shesin veten bukur. E pas veshjeve të markave të njohura, fshihet dhe një çmimi “i kripur”, si në rastin e fustanit të këngëtares me origjine shqiptare, me fame nderkombetare. Ai kap […]

Read more ›
on February 21, 2018 at 12:03 pm / in ShowBiz

E vërteta e këngës “Ky marak”, kompozitori: Këtë e kam shkrue për gruen tande

Një prej këngëve më të bukura dhe që i ka rezistuar brezave është “Ky marak” nga kompozitori Pjetër Gaci, e cila ishte inspiruar nga një prej femrave më të bukura shkodrane të viteve 70-të. Kënga “Ky marak” e shpërfaq dashurinë në formën e saj gati të kulluar, ku interesi dhe trillimi nuk ekziston. Mirëpo, i frymëzuar nga një grua e […]

Read more ›
on February 21, 2018 at 7:08 am / in ShowBiz

Nuk e keni ditur, por ja çfarë i lidhë Rita Orën me Gilin!

Kësaj radhe çuditërisht nuk ka publikuar foto të sajën apo atë të resë, por ka publikuar një imazh mjaft të veçantë të cilin do dëshironte ta realizonte çdokush që frymon shqip. Bëhet fjalë për këngëtaren e njohur Gili, e cila ka ndarë një fotografi të vjetër përkrah këngëtares shqiptare me famë botërore e cila u bë krenari e popullit shqiptar […]

Read more ›
on February 20, 2018 at 7:21 pm / in ShowBiz

Xhensila shtatzënë, mbulon barkun e rrumbullakosur [FOTO]

Lajmi mbi shtatzëninë e saj u bë kryefjala e mediave. Në fotot e publikuara nga eventi i hapjes së biznesit të Andrrës dhe Sinanit, Xhensila dukej me barkun e rrumbullakosur. Megjithatë këngëtarja nxitoi ta mohonte lajmin, madje edhe e ironizoi nëpërmjet dy postimeve të bëra në Instastorie. Por ajo është vërtet në pritje të ëmbël. 25 vjeçarja është në muajin […]

Read more ›
on February 20, 2018 at 12:47 pm / in ShowBiz

U zhduk pas akuzës së rëndë se ishin të lidhur/ Këngëtarja i bën ‘gjëmën’ politikanit shqiptar (Foto)

Pushtoi të gjitha mediat rozë duke deklaruar publikisht se ishte e dashura e një deputeti të martuar, por Anxhelina Shala duket se nuk ka ndërmend të ndalet. Pasi bëri publike lidhjen e saj me deputetin kosovar Haxhi Shala nëpërmjet publikimit të një sërë fotografish, këngëtarja ka shpërndarë ditën e sotme të tjera momente intime. Ata shfaqen në shtrat duke shkëmbyer […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 4:49 pm / in ShowBiz

Dua Lipa sulmon fort Rita Orën për paraqitjen e saj në Prishtinë? Ja çfarë i ngjalli dyshimet (FOTO)

Ditën e djeshme Dua Lipa kishte bllokuar të gjitha komentet në postimin që kishte bërë për të uruar Pavarësinë e Kosovës dhe kjo sepse shumica prej komentuesve e kishin ofenduar këngëtaren për faktin se kjo e fundit nuk kishte pranuar të vinte falas në koncertin e mbajtur në Prishtinë, siç Rita Ora bëri. Një tjetër detaj i rëndësishëm ishte ai […]

Read more ›
on February 19, 2018 at 4:28 pm / in ShowBiz

Rita Ora në Kosovë, e papritur çfarë ka bërë Cristiano Ronaldo

Të shtunën (17 shkurt) shteti i Kosovës ka festuar 10 vjetorin e pavarësisë me një koncert gjigant i cili u mbajt në qendër të Prishtinës. Pjesë e këtij koncerti i cili mblodhi rreth 300 mijë veta ishte edhe këngëtarja me famë botërore Rita Ora, kjo e fundit interpretoi disa këngë ku edhe çmendi publikun e pranishëm. Rita përveç që ia […]

Read more ›
on February 18, 2018 at 10:28 pm / in ShowBiz

I la vetullat pa hequr prej shumë kohësh, modelja “masakrohet” nga komentet

Sophia Hadjipanteli, ndoshta është modelja më e veçantë në botë. Duket se sytë e thellë blu e bëjnë atë të hijshme. Mirëpo, nuk janë ato që e etiketojnë si modelen më të debatuar të momentit. Sophia vendosi që të mos i heq më vetullat. Rezultati ishte që ajo të quhej sot si modelja “njëvetullshe”. Vetullat e plota u bashkuan duke […]

Read more ›
on February 18, 2018 at 6:09 pm / in ShowBiz

Ardit Gjebrea tregon pengun e tij më të madh: Më dhemb shpirti që…

Moderatori i njohur Ardit Gjebrea ka nisur si çdo të dielë emisionin e tij “E diela shqiptare”. Ndërkohë që ka qenë duke trajtuar një histori në rubrikën “Kam një mesazh për ty”, Arditi ka treguar edhe pengun më të madh që ka në jetën e tij. “E vetmja gjë që kam pishman në jetë është koha që nuk kam kaluar […]

Read more ›