ShowBiz

on June 6, 2018 at 12:25 am / in ShowBiz

Dhuratën që Buraku i bëri bashkëshortes në ditëlindjen e 32-të nuk e keni parë as në ëndërr

Burak Ozçivit dhe Fahryie Evcen janë një nga çiftet më të dashur për publikun shqiptar dhe mjaft të përfolur për martesen e tyre. Por pavarësisht thashethemeve ata duken se janë mjaft të lumtur dhe ketë e shprehin herë pas here me postimet në Instagram. Sot Fahryie feston ditëlindjen e saj të 32-të dhe nuk kishte si të mungonte urimi nga […]

Read more ›
on June 5, 2018 at 11:54 pm / in ShowBiz

Këta janë 3 prezantuesit e sivjetshëm në Miss Shqipëria 2018

Miss Shqipëria këtë vit zhvillon edicionin e veçantë që do të kthehet në një festë të madhe. Viti 2018 shënon plot 20 vite nga edicioni i parë i konkursit më të rëndësishëm të bukurisë shqiptare. Prej ditësh ka filluar prezantimi i pjesëmarrëseve me anë të 8 programeve që janë prezantuar në RTSH, të cilat përfundojnë më 10 qershor kur do […]

Read more ›
on June 4, 2018 at 11:51 pm / in ShowBiz

Rita nderoi shqiptarët me vallen e Rugovës, këngëtarja thotë të pabesueshmen për të

Gjyste Vulaj është një nga këngëtaret më joshëse të shqiptarisë. Ajo ka vite në estradë dhe ka rënë gjithnjë në sy për format e saj bombastike dhe veshjet provokuese. Ajo ka qenë e ftuar ditën e sotme në emisionin “Rudina” ku ka bërë një deklaratë të pazakontë për këngëtaren Rita Ora. Këngëtarja dha dje një shfaqje gjigante ku shifrat e […]

Read more ›
on June 4, 2018 at 11:45 pm / in ShowBiz

E shtruan në psikiatri, Vali Corleone transformohet frikshëm dhe habit me fjalët

Vali Corleone është një nga personazhet më kontroversë të showbizit shqiptar. Ai është gjithnjë në qendër të mediave rozë për shkak të jetesës së luksit që bën dhe veprimeve që përfliten gjatë në rrjetet sociale. Corleone u arrestua në mars për kanosje dhe ngacmim të prindërve të tij. Më pas qëndroi 30 ditë në Institutin e Psikiatrisë Forenzike dhe gjykata […]

Read more ›
on June 4, 2018 at 11:33 pm / in ShowBiz

Princi William nuk mban kurrë unazë në gisht, zbulohet arsyeja

Kur Princi William i propozoi Kate Middleton në vitin 2010, i dha asaj një unazë mahnitëse me gur safiri 12 karat, që Princesha Diana, nëna e tij e ndjerë, e vendosi në ditën e dasmës me Princin Charles. Por pavarësisht se Dukesha e Kembrixhit vendosi bizhu të reja, nuk pati një shkëmbim të jashtëzakonshëm unazash, sepse Princi William nuk ka […]

Read more ›
on June 4, 2018 at 11:27 pm / in ShowBiz

Komplimentoi një vajzë në publik, Adi Krasta përfundon me syrin e nxirë

Me anë të një postimi në Instagram, moderatori i njohur Adi Krasta ka sjellë në kujtesë një episod të jetës së tij. Kjo është historia e moderatorit të njohur të ekranit shqiptar, i cili për një kompliment që i bëri një vajze përfundoi me syrin e nxirë. Ka qënë vetë Adi Krasta, ai që e ka rikujtuar këtë episod të […]

Read more ›
on June 4, 2018 at 11:23 pm / in ShowBiz

E mbani në mend ‘Keriman’ është dobësuar, por befason me ketë pamje

Ajo u bë e njohur që nga seriali më i shikuar ‘“Paramparca”. Ajo në këtë serial ka luajtur një personazh mjaftë komikë, ku me rolin e saj ka bërë që shikuesit të qeshin shumë. ‘Keriman’ në serial ka luajtur rolin e një gruaje të priovince që nuk i ka kuptuar mirë familjet me shtreses të larta Mirëpo në jetën reale […]

Read more ›
on June 3, 2018 at 12:16 am / in ShowBiz

Dukesha e diamanteve, Meghani prezanton koleksionin 1 milion funtesh

Para se të njihej me Princ Harryn, Meghan Markle ishte modeste. Tani ajo posedon koleksionin e bizhuterive në vlerë 1 milion funte. Në këtë koleksion përfshihet unaza e fejesës në vlerë 140 mijë funte dhe byzylykun në vlerë 241 mijë funte. Kurora që e pati gjatë ceremonisë së martesës vlen 450 mijë funte dhe koleksioni i saj vazhdon me vathët […]

Read more ›
on June 2, 2018 at 11:31 pm / in ShowBiz

“A s’i flet ti, apo s’të flet ai”/ Ermali i kujton konfliktin me Agron Llakajn, Rudina: Po të vijë të më lutet 100 herë…

Prej shumë kohësh dihet tashmë konflikti që ka patur aktorja Rudina Dembacaj me Agron Llakajn. Edhe pse e ka thënë edhe më parë se ajo ka dhënë maksimumin në shown “Al-Pazar”, Rudina e përsëriti: 50 përqind e atij programi jam unë! “Tashmë që je pjesë e programit të ‘Piter Pan’, a etakove Agronin kur erdhi?”- e pyeti moderatori Ermal Mamaqi. […]

Read more ›
on June 2, 2018 at 11:26 pm / in ShowBiz

Robert Berisha kërcënon Tunën: Mos guxo të merresh me mua dhe me…

Bëri bujë pak ditë më parë deklarata e Robert Berishës i ftuar tek “Rudina” ku u shpreh se Tunën as nuk do ta takojë dhe se nuk shkon në asnjë ditëlindje të familjes, për shkak të saj. “Me Tunën as nuk dua që të takohemi. Nuk e di, për Patrisin dhe Tianin edhe jetën e jap. Të mbarojnë një herë […]

Read more ›