Sport

on April 23, 2017 at 9:33 am / in Sport

Plas skandali pas meçit Krasniqi – Abraham, boksierin armen e rrahin tifozët (Foto)

Boksieri armen, Karo Murat e ka pësuar shumë keq pas meçit ndërmjet Robin Krasniqit dhe Arthur Abraham Një skandal i madh ka shpërthyer pas meçit ndërmjet Robin Krasniqit dhe Arthur Abraham, ku boksieri tjetër armen, Karo Murat ka pësuar lëndime të rënda në fytyrë Bild njofton se disa persona kanë sulmuar Karo Murat, të cilit ia kanë qarë buzën, vetëm […]

Read more ›
on April 21, 2017 at 7:34 pm / in Sport

Ish-ylli i Juventusit në Tiranë, ‘fiksohet’ pas prezantueses shqiptare (Foto)

Ish- ylli i Juventusit, David Trezeguet ka qëndruar dje në Tiranë, si pjesë e një fushate me rastin e Ligës së Kampionëve. Pas një takimi me gazetarë në një nga hotelet ë Tiranës, francezi ka kaluar mbrëmjen në një prej lokaleve të Tiranës, teksa shoqërohej nga prezantuesja shqiptare Einxhel Shkira. Kjo e fundit ka publikuar disa foto në Instagram duke […]

Read more ›
on April 17, 2017 at 9:49 pm / in Sport

Publikohet fotoja e vajzës të cilën e përdhunoi Ronaldo (FOTO)

Pas lajmit nga gazeta gjermane “Der Spiegel” se Cristiano Ronaldo e ka përdhunuar një vajzë. Më 12 korrik 2009 në Las Vegas, tashmë është publikuar edhe fotoja e saj. Ju mund te shikoni foto e meposhtme

Read more ›
on April 10, 2017 at 9:44 am / in Sport

Dukej i shkurtë në ring, por shikoni çfarë i ka bërë boksieri shqiptar kundërshtarit (VIDEO)

Boksieri shqiptar Ferit Keta ka fituar duelin e radhës në Berlin të Gjermanisë. Por ajo që ka rënë në sy është se i ka thyer një brinjë kundërshtarit të tij. Ferit Keta është një kampion shqiptar i ri boksi që po rritet dita-ditës. Dhe kjo fjalë kujdesit dhe stërvitjes së Ismail Ketës, ish-kampionit shqiptar në kick-box. Ka qenë pikërisht Ismal […]

Read more ›
on April 5, 2017 at 3:00 pm / in Sport

Do ta dashuroni Ozilin, kur të shihni se çfarë ka bërë sot me flamurin kombëtar shqiptar (FOTO)

Mesut Ozil ka shoqëri shumë të mirë me Shkodran Mustafin. Turku ka publikuar një foto me shqiptarin në stërvitjet e Arsenalit. “Gjithmonë kundërshtar i fortë në çdo seancë stërvitore”, ka shkruar Ozil në Facebook, përcjellë Ai ia ka shtuar komentit edhe flamujt e Turqisë, Gjermanisë dhe Shqipërisë.

Read more ›
on April 1, 2017 at 9:40 pm / in Sport

Nuri Seferi me nokaut mposht hungarezin, fitoren ia dedikon Ramush Haradinajt

Pasi vëllai i tij, Sefer Seferi fitoi titullin WBF-Intercontinental, pas nokautoimit të boksierit brazilian me nënshtetësi spanjolle, Marcelo Ferreira Dos Santos, edhe Nuri Seferi shënoi fitore në meçin ndaj hungarezit, Laszlo Hubert. Nën brohoritjet e mbi 3 mijë shqiptarëve të mbledhur në sallën në Burgdorf të Zvicrës, Nuri, që njihet me nofkën “Tysoni Shqiptar”, arriti të mposhtte hungarezin me “Knock […]

Read more ›
on March 28, 2017 at 5:21 pm / in Sport

Sadiku: Femrat ‘vdesin’ për këtë futbollist të Kombëtares shqiptare (FOTO)

Një tjetër video nga ambientet ku qëndron e grumbulluar Kombëtarja shqiptare. Këtë herë është Armando Sadiku që bën batuta në një komunikim direkt me fansat e tij të “Intagram”-it, por edhe me lojtarët e njohur si Roland Peqini dhe Endri Vrapi. Sadiku nuk harron të lexojë edhe ato më pikantet, të cilat thonë se Xhakën e la autobusi prandaj humbi […]

Read more ›
on March 27, 2017 at 11:11 pm / in Sport

Tronditet Anglia, aksident i rëndë i David Beckam

David Beckham ka pësuar një aksident automobilistik ndërsa drejtonte makinën dhe po udhëtonte me djalin e tij Brooklyn. Incidenti ka ndodhur pas ndeshjes së Arsenalit, në të cilën të dy ishin të pranishëm. Dëmtimin më të rëndë e ka marr David Beckham, pasi goditja e makinës tjetër ishte pikërisht në derën e shoferit. Megjithatë, dëshmitarët shpjeguan për The Sun se […]

Read more ›
on March 25, 2017 at 11:54 am / in Sport

Video tallëse për priftërinjtë, greket duan “kokën” e Andi Lilës

Një video e nisur me humor, por që po prodhon një skandal të vërtetë. Protagonistë, Andi Lila, Armando Sadiku dhe Imami Ahmed Kalaja. Dy futbollistët e Kombëtares së Shqipërisë, të cilët pritet të zbresin në fushë kundër Italisë, nisin një bashkëbisedim miqësor dhe satirik mes tyre, por të dokumentuar edhe me pamje, ku mbrojtësi kavajas nis të tregojë disa nga […]

Read more ›
on March 24, 2017 at 10:35 pm / in Sport

Ndeshja/ Italianët, gjest të turpshëm ndaj himnit shqiptar

Ashtu si edhe në shumë herë të tjera, fansat italianë në ndeshjen Itali-Shqipëri të luajtur mbrëmjen e sotme në Palermo, fishkëllyen në mënyrë përulëse gjatë kohës kur në sfond jepej himni shqiptar. Para fillimit të ndeshjes, gjatë ritualit të himneve, u dëgjuan fishkëllima të shumta ndaj himnit shqiptar në stadiumin e “Renzo Barbera-s”, ky gjest është konsideruar i turpshëm edhe […]

Read more ›