Sport

on March 6, 2018 at 10:05 pm / in Sport

‘Ai e ka pranuar vetë.’: Lionel Mesi qenka me origjinë shqiptare

Vitet e fundit kemi dëgjuar gjithnjë e më shumë personazhe me famë botërore të deklarojnë se kanë origjinë shqiptare. Por që edhe një prej yjeve më të mëdha të futbollit të ishte gjithashtu i tillë, kjo është diçka që nuk pritej. Bëhet fjalë për yllin e Barcelonës, Lionel Messi, i cili mesa duket mund të ketë origjinë shqiptare. Një gjë […]

Read more ›
on February 3, 2018 at 9:58 pm / in Sport

Krasniqi mposht Grafkan

Bokseri shqiptar me nënshtetësi gjermane, Haxhi “Robin” Krasniqi ka arritur fitore ndaj boksierit Bartlomeiej Grafkan, në meçin e zhvilluar në Gjermani. Krasniqi fitoi me pikë pas 10 raundeve në të cilët dominoi. Ky ishte rikthimi i Krasniqit, pas humbej së para një viti nga gjermani Arthur Abraham.

Read more ›
on February 3, 2018 at 6:09 pm / in Sport

Sot bokson Haxhi Krasniqi, ja kur do të fillojë meçi i tij kundër polakut Grafka

Robin Haxhi Krasniqi sonte do të kthehet në ring pas gati një viti dhe do të kërkojë fitore, pasi humbjes së pësuar në meçin eliminator për titull bote nga veterani Arthur Abraham. Kundërshtari i Krasniqit është polaku Bartolomiej Grafka, ndaj të cilit Kransiqi konsiderohet favorit, nëse shikohet bilanci në karrierë dhe forma në meçet e fundit. Sfida pritet të fillojë […]

Read more ›
on January 6, 2018 at 7:05 pm / in Sport

“Duan të ndeshem me një serbe dhe të humb”, Majlinda Kelmendi trondit shqiptarët

Kampionia e botës në xhudo, Majlinda Kelmendi ka tronditur federatën e Kosovës pas një statusi në rrjetin e saj social Facebook. Ajo ka denoncuar zyrtarët e federatës se po organizojnë një ndeshje me një xhudiste serbe, të cilën e kanë trukuar. Sipas saj, ata i kanë kërkuar kampiones shqiptare që të humbasë. E irrituar nga ky fakt Majlinda e ka […]

Read more ›
on November 5, 2017 at 9:07 pm / in Sport

Rrëfehet Lorik Cana, pas ndeshjes me Serbinë mora lajmin e tmerrshëm

Kapiteni legjendar i kombëtares shqiptare, Lorik Cana i dha zyrtarisht lamtumirën ekipit kuqezi edhe pse kishte prej një viti që i kishte mbyllur llogaritë me fushën e lojës. Largimi nga futbolli nuk ka qenë dhe aq i lehtë për të. Loriku ka treguar momentet e vështira kur ka sfiduar edhe shëndetin e tij vetëm për të luajtur në Europian. Në […]

Read more ›
on October 12, 2017 at 11:54 am / in Sport

Më në fund flet troç! Lorik Cana zbulon sëmundjen që e detyroi të linte futbollin

Sëmundja që ka detyruar Lorik Canën për t’u larguar nga futbolli quhet miokardit. Lajmi dihej prej kohësh, por jo me saktësi dhe qendërmbrojtësi e ka pranuar dhe shpjeguar në detaje vetëm së fundmi në një intervistë për prestigjiozen franceze “L’Equipe”. Ka rreth 15-16 muaj që e kam mbyllur me futbollin. Ky sport ishte kthyer në një profesion të rrezikshëm për […]

Read more ›
on October 7, 2017 at 5:57 am / in Sport

Panuçi e futi titullar kundër Spanjës, futbollisti nuk di himnin shqiptar

Trajneri i kombëtares shqiptare, Kristian Panuçi futi si titullar Memollën dhe Balliun në ndeshjen e sotme kundër Spanjës. Dy lojtarë të afruar së fundmi në ekipin kombëtar. Gjithsesi, ai që spikati gjatë këndimit të himnit ishte i sapoardhuri, Ivan Balliu. Balliu ishte i vetmi nga kuqezinjtë që nuk këndoi himnin. Mesa duket ai nuk e ka mësuar akoma atë. Mbrojtësi […]

Read more ›
on September 28, 2017 at 11:09 pm / in Sport

Ronaldo: Jam nga Kosova!

Katër herë futbollisti më i mirë në botë, Cristiano Ronaldo, ka veçuar emrin e Kosovës në një transmetim të drejtpërdrejtë në rrjetin social Instagram. Në një video direkte me fansat e tij, ylli i Real Madridit per me shum detaje Vazhdo leximin në linkun më poshtë Vazhdim

Read more ›
on September 19, 2017 at 8:14 pm / in Sport

Tragjike: Vdes futbollisti i Juventusit (FOTO)

Juventusi është goditur nga një ngjarje tragjike sot. Talenti i skuadrës, Tommaso Cerase, ka vdekur në fushën e lojës. Ai ka ndërruar jetë në ushtrimet në qendrën stërvitore të skuadrës në New York të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, përcjellë “Lajmi.net”. Carese ndërroi jetë pasi shtylla e golit ra në kokën e tij. Lajmi konfirmohet nga “Calciomercato”, që shkruan se […]

Read more ›
on August 9, 2017 at 9:45 pm / in Sport

Ronaldo marros gjithë Europën dhe “çmend” maqedonasit, ky është gjesti simbolik që bëri dje pas ndeshjes

Në ndeshjen e mbrëmshme Real Madrid- Manchester United që përfundoi me rezultatin 2-1, lojtarët e skuadrës kampione bënë një gjest atdhetar. Real Madrit u shpall për herë të dytë radhazi superkampion i Europës në stadiumin “Philip II” në Maqedoni. Ata u fotografuan duke bërë simbolin e shqiponjës dykrenare me duar dhe në mes tyre edhe ylli Cristiano Ronaldo. Sipas mediave […]

Read more ›