Sport

on November 7, 2015 at 9:14 pm / in Sport

​Këtu mund ta ndiqni meçin e Luan Krasniqit!

  Ish boksieri shqiptar me famë botërore, Luan Krasniqi do t’i rikthehet përsëri boksit, por tani në një ndeshje humane. Luan Krasniqi sonte do të boksojë kundër anglezit, Danny Williams. Vlen të theksohet se ky meç do të jetë vetëm e vetëm për t’ju dalë në ndihmë fëmijëve në nevojë. Të gjitha të ardhurat që do të shkojnë në mbrëmjen e […]

Read more ›
on November 7, 2015 at 4:32 pm / in Sport

​Zbulohet xhirimi seksual i Valbuenas (VIDEO)

  KarimBenzema dhe Mathieu Valbuena vazhdojnë të jenë në qendër të vëmendjes. Karim Benzema është në qendër të vëmendjes pas shantazhit që i ka bërë Mathieu Valbuenas për një xhirim me përmbajtje seksuale. Kurse, Në internet është publikuar një video duke bërë shaka me mesfushorin e Olympique Lyon, në lidhje me videon në fjalë.

Read more ›
on November 7, 2015 at 12:47 am / in Sport

​Kështu shërohet Ronaldo prej lëndimeve (Video)

Cristiano Ronaldo njihet si futbollisti më punëtor që ka bërë ndonjëherë bota e futbollit Qoftë në shtëpi apo në stërvitje, ai gjithmonë tenton të jetë i pari, të jetë më i miri. Ronaldo në shtëpinë e tij nuk rrinë duarkryq edhe kur është i lënduar, kjo është njëra prej mënyrave se si Ronaldo tenton të shërohet kur pëson ndonjë lëndim, […]

Read more ›
on November 4, 2015 at 5:42 pm / in Sport

Gjyqtari shqiptar rrahë lojtarin: “Ma shau nënën”

  Kur gjyqtari Pjeter Ujka ia ndan kartonin e verdhë një lojtari, ai e duartroket atë me tallje. Pas kësaj, Pjetri i jep atij një karton të verdhë-kuq dhe këtu nis sherri, shkruan blick.ch, Ujka thotë për gazetën se lojtari i është afruar dhe i ka sharë nënën në gjuhën shqipe dhe e ka goditur me këmbë poshtë gjurit. Dhe […]

Read more ›
on November 1, 2015 at 7:47 pm / in Sport

​Shqiptari rrahu grekun me këngë shqipe (Video)

Kickboxieri shqiptar, Faton Vukshinaj po vazhdon të shkëlqej në Zvicër Kickboksieri profesionist shqiptar, Faton Vukshinaj, ka mposhtur grekun Levan Guruli, në kategorinë A deri në 72.5 kg, derisa para meçit ka kënduar këngëtari shqiptar Valton Krasniqi. Gjatë tre rundeve, dy boksierët morën goditje të shumta, por ishte Vukshinaj ai që mori më shumë pikë nga juria duke arritur kështu fitore. Mecin […]

Read more ›
on November 1, 2015 at 11:02 am / in Sport

​Shikojeni gjestin qesharak të Canës derisa shëtit djalin e tij (Video)

Lorik Cana duket të jetë edhe një prind shembullor. Ardhja në jetë e djalit të Lorik canës, Bojken si duket e ka lumturuar pamasë kapitenin e kuqezinjëve, saqë nuk heziton ta ndajë këtë kënaqësi prindërore edhe me tifozët. Së fundmi, mbrojtësi i Nantës ka postuar në profilin zyrtar të tijin në Instagram një video ku shëtit djalin me karrocë në […]

Read more ›
on July 15, 2015 at 2:00 am / in Sport

Shiko cfar Nokaut i ben Shqiptari Turkut…(Video)

Read more ›
on July 10, 2015 at 1:51 pm / in Sport

Ndeshja me Serbinë, Arbitrazhi Sportiv: Shqipëria fiton! Merr 3 pikët

  Drejtësi më në fund për Shqipërinë. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë i dha kombëtares së Shqipërisë tre pikët në tavolinë për ndeshjen e ndërprerë me Serbinë duke bërë drejtësi për ngjarjet e Beogradit. Cas publikoi në orët e para të kësaj të premte vendimin duke i dhënë fitoren 3:0 në tavolinë Shqipërisë, ndeshje e vlefshme për Euro 2016 […]

Read more ›
on June 27, 2015 at 4:39 pm / in Sport

Dëgjojeni fëmijën shqiptar duke sharë shqip në reklamën e Shaqirit si plak (VIDEO)

Në klipin e Xherdan Shaqirit të cilin e realizoi në bashkëpunim me Blick dëgjohet një fëmijë shqiptar. Futbollisti kosovar, Xherdan Shaqiri, bëri një gjest për t’u vlerësuar lartë duke gëzuar disa fëmijë në Zvicër. Ai u maskua sikurse një i moshuar për t’i mahnitur më pas me shkathtësitë e tij me topin fëmijët, shkruan Express. E, në këtë klip tejet […]

Read more ›
on June 25, 2015 at 11:17 pm / in Sport

Ekskluzive: Maqedonët ndalin Xherdan Shaqirin në kufi, ja arsyeja (Foto/Video)

Xherdan Shaqiri po vjen në Kosovë. Para pak minutash ai ka arritur në kufirin me Maqedoninë ku për pak minuta është ndaluar nga policia maqedonase. Se sllavo maqedonët e kanë idhull Shaqirin, tregon ky veprim i dy policëve maqëdonë të cilët me të ndaluar Shaqirin, shfrytëzuan rastin për të bërë foto me të, Shaqa ishte bashkë me vëllain e tij […]

Read more ›