Sport

on May 26, 2015 at 11:40 pm / in Sport

Humb bastin: Detyrohet të bëjë striptizëm zv.presidenti i klubit gjerman (Video)

Skuadra e Darmstadit festoi ngjitjen në Bundesligë. Ndërsa zv.presidenti i tyre, Volker Harr, është çmendur duke u zhveshur gjatë festës në mbrëmje.

Read more ›
on May 25, 2015 at 11:12 pm / in Sport

Kumanovarët Nedret Jakupi dhe Besim Rushiti prezantojnë Shqiptarët në garën europiane të badinilldingut dhe fitnesit në Holandë (Foto)

Nedret Jakupi dhe Besim Rushiti nën udhëheqjen e trajnerit të tyre, Astrit Iseni nga Kumanova do të përfaqësojnë Maqedoninë në kampionatin e gjashtë europian në badinillding dhe fitnes që organizohet nga federata e EBPF në qytetin holandez Breda, nga 5-7 qershor të këtij viti. Jakupi do të garoj në dy kategori (nëse i lejohet), atlet fizik dhe fitnes fizik, kurse […]

Read more ›
on May 24, 2015 at 11:21 pm / in Sport

Tifozi serb e quan gjyqtarin ‘kopil shqiptar’ (Video)

Një tifoz serb e ka quajtur gjyqtarin ‘kopil shqiptar’. Në një ndeshje futbolli të luajtur në Serbi dëgjohet një tifoz i cili ofendon shqiptarët. Ai e përdor shprehjen “Kopile shiptarsko” në drejtim të gjyqtarit, i cili e anulon një gol të realizuar nga korneri. Shprehja ofenduese dëgjohet në minutën 2:33 të kësaj video.

Read more ›
on May 24, 2015 at 12:28 am / in Sport

Majlinda Kelmendi – heroina e CNN-it (VIDEO)

Kampionja botërore e xhudos ishte personazhi i radhës në emisionin CNN Heroes,.

Read more ›
on May 22, 2015 at 11:41 pm / in Sport

Çfarë nuk besuan rusët për shqiptaren nga Kosova? (Video)

Fitorja e krenaria se Kosoves Donjeta Sadikut ndaj boksieres Ruse Posted by Latif Demolli on 2015-05-22 Rusëve iu ka ra kresë humbja nga shqiptarja e Republikës së Kosovës, Donjeta Sadiku (60 kg). Ata ishin shumë të bindur se boksierja e tyre, Ekaterina Dynnik do të fitojë, por as që e kishin sjellë në kokë se do të deklasohen nga zemra […]

Read more ›