Shëndeti

on February 22, 2018 at 3:51 pm / in Shëndeti

Një gjeth i vetëm i kësaj bime shëron prostatën dhe eliminon diabetin

Mjekësia ka avancuar së tepërmi dhe është në gjendje të trajtojë shumë sëmundje. Por, edhe ajo popullore nuk mbetet pas. Përveçse është efektive, është edhe më pak e kushtueshme. Prostata dhe diabeti janë dy nga sëmundjet më të përhapura në ditët e sotme. Ju mund t’i trajtoni lehtësisht në shtëpi. Ju mjafton vetëm kjo bimë: hithra. Sipas Dr. Andrew Wiel […]

Read more ›
on February 22, 2018 at 10:39 am / in Shëndeti

4 mënyra si të trajtoni dhe kuroni njëkohësisht dhimbjen e gjurit në kushte shtëpie!

Dhimbja e gjurit është një çështje shumë e zakonshme që prek një numër të madh njerëzish ne bote. Shumica e njerëzve e dinë se ka disa menyra efektive që mund të përdorin për të trajtuar gjendjen, por nuk janë të sigurt se si funksionojnë ose cilat do të jenë më të mirat për ata. Në këtë artikull do të ndajmë […]

Read more ›
on February 22, 2018 at 10:06 am / in Shëndeti

Receta e shëndetit që sfidon të gjitha ilaçet

Kjo recetë që po ju rekomandojmë sot do t’ju ndihmojë të shmangni të gjithë llojet e ilaçeve, pasi është jashtëzakonisht shumë e fuqishme. Forcon sistemin tuaj imunitar dhe ju ndihmon të luftoni gripërat e zakonshëm. Mënyra e përgatitjes është shumë e thjeshtë: Përbërësit: 1 rrënjë xhenxhefili mesatar 2 limona 500 gr mjaltë Përgatitja Lajini limonët dhe copëtojini. Më pas qëroni […]

Read more ›
on February 21, 2018 at 7:49 pm / in Shëndeti

Mos shpenzo më para për kremëra. Thuaji lamtumirë rrudhave me këtë metodë të shkëlqyer!

Çdo situatë stresi apo mërzitjeje reflektohet në trupin tonë dhe organizëm. Gratë e dinë se rrudhat e tyre janë diçka normale dhe natyrale, por pothuajse çdo grua dëshiron t’i heqë qafe për tu dukur më e re. Rrudhat zvogëlojnë vetëbesimin e tyre. Ka shumë lloje të kremrave të fytyrës në treg, por ato janë shumë të shtrenjta dhe disa prej […]

Read more ›
on February 21, 2018 at 1:22 pm / in Shëndeti

E prek çdo njeri, por nuk është sëmundje! Kujdes se do e pësoni nga kjo

Asnje njeri nuk eshte imun nga kjo sindrome qe nuk eshte semundje, por megjithate eshte shume e sikletshme. Çfarë duhet të dini për kolitin? Koliti është termi i përgjithshëm për inflamasionin në shtresën e brendshme të zorrës së trashë ose të zorrës së hollë. Mund të vijë si shkak i një infeksioni bakterial ose viral ose nga mungesa e qarkullimit […]

Read more ›
on February 21, 2018 at 10:18 am / in Shëndeti

Më në fund, sekreti për të rritur kujtesën deri në 80%,përmirëson shpejtësinë e trurin tuaj dhe rikuperoni shikimin VETEM me ndihmën e këtij përbërësi!

Në këtë artikull, ne po ju paraqesim 14 këshilla që do t’ju ndihmojnë të rrisni kujtesën, të bëni trurin tuaj më të shpejtë, të rikuperoni vizionin tuaj të humbur dhe shumë gjëra të tjera! Ju vetëm duhet të jeni të qëndrueshëm dhe rezultatet më të mira së shpejti do të shfaqen! Rozmarinë Mjeti i parë dhe më i fuqishëm natyror […]

Read more ›
on February 21, 2018 at 10:15 am / in Shëndeti

5 mënyra si të parandaloni alergjinë tek fëmijët

Keni dëgjuar në lidhje me numrin në rritje të alergjive ushqimore tek fëmijët: incidenca është rritur me 50% në mes të 1997 dhe 2011, sipas Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve.Ndërsa nuk ka asnjë konkluzion pse alergjitë janë në rritje, një studim i kohëve të fundit krahasuar me dietat e foshnjave me alergji ushqimore me ato të foshnjave që […]

Read more ›
on February 21, 2018 at 10:02 am / in Shëndeti

Lëngu magjik që mund ta pini para gjumit dhe që djeg yndyrat e belit për vetëm 5 ditë!

Kjo pije është e lehtë për t’u përgatitur dhe ofron përfitime të shumta shëndetësore. Ja se si ta përgatisim atë: Përbërësit: Nje gjysme gote uje Një lugë gjelle me xhel Aloe të freskët Një lugë gjelle xhenxhefil Një lugë gjelle lëng limoni Një grusht majdanoz 1 kastravec mesatar Udhëzime Përgatitja është e thjeshtë – vetëm vendosni të gjithë përbërësit në […]

Read more ›
on February 21, 2018 at 7:04 am / in Shëndeti

A e dini se çfarë përmban gjaku?! Informacione që do ju mahnitin …

Trupi i njeriut është i përbërë nga gjaku. Por a e dini rolin, rëndësinë dhe funskionin e gjakut? Në një farë mënyre gjaku sillet si një makine plehrambledhëse. Duke ndaluar në secilën prej 100 trilion qelizave në mënyrë të vazhdueshme gjatë gjithë ditës, ai u lë qelizave çfarë ato kanë nevojë dhe në të njëjtën kohë mbledh çfarë nuk është […]

Read more ›
on February 20, 2018 at 11:51 pm / in Shëndeti

Shkencëtarët më në fund zbulojnë bimën magjike, shkatërron kancerin brenda pak orësh

Grupi i shkencëtarëve nga një Universitet në Kanada, në vitin 2009 kishte filluar hulumtimin e bimëve dhe rrënjëve me qëllim shërimin e kancerit. Krejt kishte filluar kur një onkolog kishte vërejtur lidhjen interesante te pacientët e prekur nga kanceri, e në pyetje është rrënja e luleradhiqes. Gjatë punës, mjekja. Pamela Ovadje kishte vërejtur vetitë e hatashme të luleradhiqes kundër kancerit.”Një […]

Read more ›