Shëndeti

on November 8, 2015 at 10:50 pm / in Shëndeti

Kujdes! Televizori i shtëpisë mund të ju monitorojë?! (Video)

Edhe pse duket e pabesueshme!!! Lexoje me kujdes! Siç bëri të ditur një kompani malteze,televizori i shtëpisë tuaj mund të funksionoj si “Vëllai i Madh” – “Big Brother” dhe të regjistroi çdo lëvize të pjestarëve të familjes, pa e ditur askush! Kompania publikoi madje dhe një video, në të cilën mund të shikoj gjithkush se si realizohet sulmi-spiunazhi dhe përgjimi […]

Read more ›
on November 5, 2015 at 11:55 pm / in Shëndeti

Me gjethet e arrave të njoma mund të bëni mrekulli

Arra ju ofron përfitime të shumta shëndetësore. Pak njerëz e dinë se arra e papjekur ose e quajtur ndryshe “e njomë” në gjethet e saj mbart një ilaç të vyer. Lëngu i këtyre gjetheve ju mbron kundër shumë sëmundjeve. I njohur edhe si një ilaç që forcon muskujt dhe përmirëson shikimin, arra është e shkëlqyer për shëndetin. Ajo mund të […]

Read more ›
on November 1, 2015 at 10:59 am / in Shëndeti

Njihuni me printerin për celularë të mençur (Video)

Ky lloj printeri mund të vendoset shumë lehtë edhe në xhep. Ai lidhet shumë lehtë përmes wirelessit me një iPhone apo celularë Android dhe është në gjendje që të printojë fotografi me ngjyra në vetëm një minutë Por, ky printer i tillë nuk është i vetmi. Ekzistojnë edhe disa lloje të ngjashme të printerëve të cilët janë prodhuar vitin e […]

Read more ›
on July 7, 2015 at 12:39 am / in Shëndeti

Aplikacioni që tregon kush ju ka fshirë nga lista e miqve në Facebook

  Një aplikacion i ri iu mundëson të gjeni datën dhe kohën e saktë kur një person ka vendosur që t’ju largojë nga lista e miqve të tij në Facebook. Aplikacioni falas në iOS dhe Android quhet “Who Deleted Me on Facebook”. Aplikacioni i krijuar nga Anthony Kuske tregon edhe cilat llogari të miqve të Facebookut janë joaktive dhe kush […]

Read more ›
on May 28, 2015 at 11:08 am / in Shëndeti

Si ta përdorni Facebook pa internet?

  Çfarë nëse ju themi se mund ta përdorni rrjetin social Facebook në celular në të njëjtën mënyrë siç e përdorni në PC por pa internet dhe pa u brengosur fare për paketa të internetit që janë në dispozicion nga operatori juaj? Po është e mundur. Shumë njerëz e kanë provuar këtë trik dhe rrjeti më i madh social në […]

Read more ›