Shëndeti

on March 18, 2018 at 7:39 am / in Shëndeti

Shih çfarë ndodh kur hani hudhër dhe mjaltë me stomak bosh, për 7 ditë

Hudhra është padyshim një nga përbërësit që duhet t’a përfshini në dietën tuaj të përditshme! Jo vetëm i jep një aromë të veçantë ushqimit, por mund të përdoret si një ilaç i fuqishëm. Hudhra konsiderohet shumë efektive për përmirësimin e shëndetit të zemrës. Ajo mund të ulë kolesterolin dhe presionin e lartë të gjakut, mund të parandalojë atakun e zemrës […]

Read more ›
on March 18, 2018 at 7:33 am / in Shëndeti

Pastroni trupin, digjni kalori dhe humbisni kile me këtë pije të thjeshtë!

Nëse zorrët tuaja nuk janë të pastra, nënkuptojnë metabolizëm të dëmtuar, kapsllëk , diabet, ose peshë të tepërt trupore, probleme me dëgjimin dhe shikimin, sëmundje të veshkave dhe mëlçisë, flokë dhe thonj të dobët, si dhe sëmundje të tjera si artriti, kanceri, gjendje e keqe e lëkurës. Vetëm një pjesë e vogël e zorrës së trashë ( 40-50 cm) mund […]

Read more ›
on March 18, 2018 at 7:29 am / in Shëndeti

Si konsumimi i uthullës së mollës para se të flini, do t’ju ndryshojë jetën për mirë

Ju i njihni tashmë përfitimet e uthullës së mollës dhe përdorimet e saj duke nisur që nga turshitë, sallatat dhe ushqimet e ndryshme. Ndoshta ju nuk e besoni, por konsumimi i uthullës së mollës para se ju të flini gjumë do të përmirësojë shëndetin dhe jetën tuaj në tërësi! Këto janë 10 përfitimet shëndetësorë të uthullës së mollës: Humbja në […]

Read more ›
on March 17, 2018 at 11:26 pm / in Shëndeti

Për një gjumë të qetë, qetësimin e nervave dhe shëndet të mire pini këtë shurup

Nenexhiku ka përfitime të shumta shëndetësore për trupin, dhe ja se si ju mund ta bëni një shurup të tillë në shtëpi. Përbërësit: 200 g gjethe të freskëta nenexhik 2 l ujë 2 limona 2 kg sheqer Përgatitja dhe përdorimi: Nenexhiku dhe limoni duhet larë mirë në ujë, kështu që në dy litra ujë shtojme limonët (pa lëvore të prerë […]

Read more ›
on March 17, 2018 at 11:07 pm / in Shëndeti

Eliminoni rrudhat e ballit brenda një jave me këtë recetë të fuqishme natyrale

Ka shumë produkte në treg që premtojnë të eliminojnë të gjitha rrudhat brenda një dite, por rezultatet kurrë nuk janë ato që pretendohen. Rrudhat janë një problem estetik që askush nuk dëshiron ti ketë, sepse ato janë shenjë e plakjes dhe mund të ndikojnë në vetëvlerësimin tonë. Maska e mëposhtme do t’ju ndihmojë të eliminoni rrudhat shumë lehtë dhe është […]

Read more ›
on March 17, 2018 at 8:06 pm / in Shëndeti

Doktorët janë të surprizuar: Ziejini këto dy përbërës dhe pijini për 7 ditë rresht. Do të humbisni 3 kg!

Ne sot do t’ju tregojmë sesi të përgatisni një përzierje, e cila do t’ju ndihmojë që të hiqni kilet e padëshiruara dhe do të përshpejtojë të gjithë procesin. Gjithçka që ju duhet të bëni është të miksoni këto përbërës që i keni në kuzhinë dhe ta konsumoni këtë pije përpara se të shtriheni për të fjetur. Ajo çfarë e bën […]

Read more ›
on March 17, 2018 at 12:01 pm / in Shëndeti

Ajo është 80 vjec dhe nuk ka thinja në kokë. Sekreti është në këtë pije!

Këto ditë është vërtet e rëndësishme për të pastruar toksinat nga trupi juaj. Metoda me e mire per detoksifikimin eshte trajtimi me bar gruri. Një nga gjërat më të rëndësishme se kurrë më parë është detoksifikimi,pasi ne ditet e sotshme hasim shume stres,nje mjedis te kontaminuar,ushqim te varfer. Pastrimi i trupit me barin e grurit mund t’ju ndihmojë që të […]

Read more ›
on March 17, 2018 at 9:28 am / in Shëndeti

Bananja të shëndosh apo të dobëson? Ja çfarë thonë ekspertët

Ky frut është çelësi i energjisë tuaj. Nëse konsumoni vazhdimisht banane mes vakteve, atëherë do të shëndosheni, por mos harroni se ajo ka edhe efekte dobësuese. Banania nuk përmban asnjë yndyrë dhe është e mbushur me shumë vitamina, minerale, proteina, fibra. Jep efekte shumë të mira në shëndet, madje parandalon dhe përmirëson shumë sëmundje. Ky frut, i cili përmban 108 […]

Read more ›
on March 17, 2018 at 6:20 am / in Shëndeti

Gruaja i lyente flokët e saj më shumë se një herë në muaj për të mbuluar thinjat, por 10 vjet më vonë doktori zbuloi këtë të vërtetë që çdo grua duhet ta di

Teksa shkenca dhe teknologjia kane perparuar, puna dhe mënyra e jetesës sonë është bërë më e tensionuar. Për shkak të presionit të punës, njerëzve fillojne tu dalin thinjat në një moshë më të re. Ata zakonisht lyejne floket vetëm per tu dukur me te rinj e me te bukur. Një gruaje me emrin Chen, rreth te 30-ave, filluan ti shfaqeshin […]

Read more ›
on March 16, 2018 at 7:02 pm / in Shëndeti

Truku i thjeshtë që largon njollat kafe apo shenjat e moshës nga fytyra

Faktorët kryesorë për njollat apo nishanet ngjyrë kafeje në lëkurë janë ekspozimi i tepërt i diellit dhe rrezatimit UV, pavarësisht nëse po përdorni krem mbrojtës. Ekspozimi intensiv i rrezeve UV është shumë i rrezikshëm dhe një nga arsyet kryesore të kancerit të lëkurës. Sa më shumë nxirje, aq më shumë melanin prodhon trupi juaj, gjë që shkakton spote ngjyrë kafe […]

Read more ›