Shëndeti

on March 16, 2018 at 6:41 pm / in Shëndeti

Ja si te kuroni dhimbjen e veshit dhe te kokes me kete produkt te vetem

Infeksionet e veshit janë shumë të dhimbshme sidomos kur bëhet fjalë për një fëmijë. Këtu është një ilaç natyral që duhet të provoni sepse me te vertete ju ndihmon. Përfitimet e hudhrës janë të njohura shekuj me rradhe. Hudhra është një ilaç shumë i mirë natyror për shumë sëmundje.Një thelpi hudhër mund të shërojë infeksionin e dhimbshëm të veshëve. Hudhra […]

Read more ›
on March 16, 2018 at 6:10 pm / in Shëndeti

Unë 60 vjeç dhe kjo bimë kuroi trupin tim, më forcoi shikimin, hoqi yndyrën nga mëlçia dhe më pastroi plotësisht zorrën e trashë!

Të kujdesemi per shëndetin tone me shume se gjithçka tjetër është gjëja më e rëndësishme në jetën tonë.Me kalimin e kohës, shumë funksione të trupit përkeqësohen, gjë që rezulton me probleme të mëdha shëndetësore. Për shembull, nqs mëlçia apo zorra e trashë funksionon në mënyrë të parregullt mund të lejojë që toksinat të grumbullohen në këto organe të cilat mund […]

Read more ›
on March 16, 2018 at 5:56 pm / in Shëndeti

Thuaj lamtumirë kariesit, tartarit dhe ngjyrës së verdhë të dhëmbëve me ndihmën e këtij ilaçi!

A e dini se një lugë gjelle e vajit të kokosit do të përmirësojë shëndetin tuaj oral dhe do të luftojë kariesin? Vaji i kokosit është një agjent i fuqishëm antifungal, antibakterial dhe antimikrobik që mund të trajtojë kariesin dhe ndërtimin e gurezave në dhëmbë më mirë se çdo pastë dhëmbësh. Është gjithashtu efektiv kundër “Candida albicans”, kërpudhave të gjetura […]

Read more ›
on March 16, 2018 at 12:23 pm / in Shëndeti

Si të eliminoni verdhësinë e dhëmbëve në pak ditë!

Dhëmbët e verdhë e me njolla mund të shkaktohen nga konsumimi i ushqimeve të ndryshme dhe larja jo adekuate e tyre. Zakonet e këqija si pirja e duhanit apo e kafesë mund të jenë gjithashtu aleatët kryesorë të zverdhjes së dhëmbëve. P Në këtë postim do t’ju paraqesim disa mënyra mjaft efikase që ndihmojnë në reduktimin e këtij problemi që […]

Read more ›
on March 16, 2018 at 12:21 pm / in Shëndeti

Vuani nga kapslleku? Ja cfare duhet te beni

Kapsllëku është një kusht shëndetësor shumë i përhapur tek njerëzit. Disa nga faktorët që ndikojnë në kapsllëk janë dieta e varfër ushqimore, mungesa e aktivitetit fizik, konsumimi i ushqimeve të thata, dehidratimi etj. Shpesh kapsllëku është etiketuar si “çrregullimi urban” për shkak se banorët e qytetit janë më të prekur nga ky problem për shkak të orareve të zgjatura të […]

Read more ›
on March 16, 2018 at 12:37 am / in Shëndeti

Kardiologu më i mirë në Europë sugjeron dietën 5 ditore: Mënyra më e sigurtë për të humbur 7 kg

Një dietë e mirë është gjithmonë e domosdoshme për secilin nga ne. Nëse ju apo ndonjë i afërm i juaji keni probleme me mbipeshën, ne sot do t’ju tregojmë një plan të plotë dietor. Kjo dietë është konceptuar nga një kardiolog i njohur europian. Burimi kryesor i proteinave në këtë dietë janë vezët. Sigurisht mos harroni të ushtroni dhe aktivitet […]

Read more ›
on March 16, 2018 at 12:02 am / in Shëndeti

Farmacistët e FSHEHIN: kjo kurë e vjetër GJERMANE pastron arteriet tuaja si ASGJE tjetër më parë

Këtu, ne do të ju paraqesim një kurë të vjetër gjermane të kombinuar me përbërës të shumtë të shëndetshëm! Ajo ka një efekt të mahnitshëm të gjithë trupit tuaj! Ky shërim i vjetër gjerman mund të pastrojë arteriet tuaja dhe të parandalojë kalcifikimin në trup si asnjë kurë tjetër. Mos u shqetësoni për frymën tuaj për shkak të hudhër, sepse […]

Read more ›
on March 15, 2018 at 10:21 pm / in Shëndeti

Ja mënyrat natyrale si të hiqni kallot dhe mykun në këmbë vetëm me dy produkte

Për të kryer këtë trajtim ju duhet : – 5 aspirina. – Lëngu i një limoni. Përgatitja e këtij ilaçi është shumë e thjeshtë: Së pari shtypni aspirinat derisa të bëhen pluhur dhe shtoni lëngun e një limoni, përzieni mirë deri sa të merrni një lloj paste homogjene. Për të përdorur këtë trajtim është e rëndësishme që këmbët tuaja të […]

Read more ›
on March 15, 2018 at 6:39 pm / in Shëndeti

Kurrë më nuk do vuani nga kolla! Shtypni 2 banane dhe shtoni vetëm këto 2 përbërës

Kollitja mund të përfaqësojë një pjesë të mençurisë së përsosur natyrore të trupit tuaj! Kollitja, për të qenë e saktë, është mënyra e trupit tuaj për pastrimin e rrugeve qendrore të sistemit tuaj të frymëmarrjes. Zakonisht është një veprim i pavullnetshëm dhe shërben si lajmëtar i trupit tuaj për t’ju bërë të ditur se diçka nuk është në rregull. Asgjë […]

Read more ›
on March 15, 2018 at 6:29 pm / in Shëndeti

Edhe sot fëmijët zënë morra! Ja si t’i zhdukni pa shkuar në farmaci

Morrat nuk janë diçka që mund ta rrezikojë jetën dhe nuk është diçka e dhimbshme, por është shumë e bezdisshme. Ata shkaktojnë shumë kruajtje dhe siklet tek personat që i kanë në kokë. Shumica e këtyre insekteve përhapën në mesin e fëmijëve sepse ata kalojnë shumë kohë në shkollë pranë shokëve të tyre. Për t’i hequr morrat zakonisht janë përdorur […]

Read more ›