Shëndeti

on April 24, 2018 at 3:52 pm / in Shëndeti

2 gota në ditë për 1 javë! Pija që rrafshon barkun si me magji…

Të gjithë duam bark të sheshtë, por për fat të keq, kjo është shumë e vështirë të arrihet. Përveç një diete të shëndetshme, ju duhet të ushtroheni shumë në mënyrë që të keni një trup të rregullt. Nëse keni yndyrë të tepërt rreth barkut me siguri që e dini se është shumë e vështirë që ta eliminoni. Kjo pije e […]

Read more ›
on April 24, 2018 at 3:26 pm / in Shëndeti

Përgatiteni në këtë mënyrë sodën e bukës për të eliminuar yndyrën nga 3 zona të trupit

Në këtë artikull do të mësoni 2 metoda të thjeshta shtëpiake për të eliminuar yndyrën e trupit, me përbërës ekonomikë dhe mbi të gjitha natyralë. Këto receta rekomandohen për personat me nivel të lartë të kolesterolit. Recetat do t’ju ndihmojnë gjithashtu të digjni dhjamin, si dhe të luftoni sëmundje të ndryshme. Përbërësit për recetën e parë: 3 limona 2 tufa […]

Read more ›
on April 24, 2018 at 8:50 am / in Shëndeti

Shkenca me metodë të re për zbulimin e kancerit të prostatës

Shkencëtarët në Mbretërinë e Bashkuar kanë bërë një zbulim të madh në hulumtimin e kancerit të prostatës me një test të ri që mund ta bënte shumë më të lehtë zbulimin e sëmundjes vrastare. Kanceri i prostatës është më i zakonshmi në mesin e meshkujve në Mbretërinë e Bashkuar me një në tetë nga ta duke zhvilluar gjendjen në një […]

Read more ›
on April 24, 2018 at 8:36 am / in Shëndeti

Ja pse është e rëndësishme vitamina D

Nivelet e larta të vitaminës D ulin rrezikun tek njerëzit për diabet, kanë treguar studime të reja. Autorja udhëheqëse e studimit Dr Sue Park nga Universiteti në Seoul ka deklaruar se personat që kishin pjesëmarrje më të lartë të vitaminës D në gjak kishin gjasat më të ulëta për diabet. Personat me pjesëmarrje të vitaminës D deri në 30ng/ml në […]

Read more ›
on April 24, 2018 at 8:34 am / in Shëndeti

Vaksina për kolesterolin ulë rrezikun e sulmit në zemër

Një vaksinë që ulë kolesterolin ka treguar se ndihmon me uljen e gjasave për sulm në zemër për një të katërtën. Dy vjet më parë alirocumab ishte aprovuar nga NHS për t’u përdorë tek personat që nuk mund të toleronin ilaçet për uljen e kolesterolit si dhe tek personat që kishin histori familje të problemeve me kolesterol. Tani shkencëtarët kanë […]

Read more ›
on April 23, 2018 at 11:35 pm / in Shëndeti

Pija magjike që çhelmon organizmin dhe shkrin dhjamin e tepërt të barkut

Edhe pse mundoheni ta fshihni duke veshur bluzo të gjera apo duke përdorur korse, ju e dini që ai është aty dhe mjafton një fustan i ngjitur pas trupit për ta vënë në dukje. Është armiku i dytë i femrave pas celulitit dhe si çdo armik duhet luftuar. Po flasim për dhjamin e tepërt rreth barkut, që edhe pse nuk […]

Read more ›
on April 23, 2018 at 11:15 pm / in Shëndeti

Ja vlenë të provohet: zvoglon 80% të yndyrës

Ju duhet vetëm gjysmë gotë ujë dhe dy përbërës. Konsumohet çdo mëngjes, ddhe rezultati është mahnitës. A doni të keni një stomak të përsosur, pa hequr dorë nga ushqimi juaj i preferuar ?! Ka një zgjidhje për ju – provoni pijen e cila bëhët vetëme nga tre përbërës, e cila me përdorim të përditshëm shkrinë 80% të yndyrës rreth belit! […]

Read more ›
on April 23, 2018 at 11:14 pm / in Shëndeti

Me këto shenja trupi yt po të lajmëron se parazitët të kanë pushtuar…

Ja mënyrat efektive se si t’i largosh… Edhe pse është normale që parazitët t’i kemi në trup, është e rëndësishme që të pastrohemi prej tyre së paku një herë në vit. Nëse jo, atëherë parazitët rriten, shumohen dhe infektojnë trupin tonë. Parazitët gjenden kudo, duke filluar nga uji i pijshëm i infektuar e deri tek ushqimi i pagatuar mirë. Disa […]

Read more ›
on April 23, 2018 at 9:20 pm / in Shëndeti

Nga 360kg në 90kg, gruaja që humbi peshë në pak kohë (Foto)

Mayra Rosales, 34 vjeçare, ishte 453kg kur nipi i saj Eliseo, 2 vjeç, vdiq pasi motra e saj Jamie e goditi atë në kokë me një brushë të flokëve. Jamie iu lut Mayra-së që të merr përsipër fajin e saj dhe ajo e bëri për shkak që kishte humbur shpresat për jetën megjithatë. Mayra, nga Teksasi, tha se kishte hequr […]

Read more ›
on April 23, 2018 at 9:16 pm / in Shëndeti

Humbisni 4-5 kilogramë në javë me dietën e mrekullueshme me majdanoz

Majdanozi është një përbërës që kryesisht përdoret për zbukurim, por përveç kësaj, majdanozi përmban katër herë më shumë vitamina C se portokalli, duke qenë një stabilizues i mirë. Gjithashtu është i shkëlqyer për mëlçinë, një kurë e mahnitshme për veshkat etj. Përveç vitaminës C, majdanozi përmban gjithashtu 20% proteina, flavonoide, vajra esenciale, hekur, kalcium, fosfor, mangan, squfur, vitaminë K dhe […]

Read more ›