June 2, 2018 at 11:16 pm

Emocionuese: Krasniqi nuk iu përmbahet lotëve pas fitores ndaj boksierit rus

Haxhi Krasniqi është shpallur kampion i Evropës (EBU) në boks në kategorinë super të mesme pas një paraqitje të shkëlqyer ndaj boksierit rus, Stanyslav Kashtanov, të cilin e mposhti pas vendimit të gjyqtarëve në ringun e WeeArena.

Meçi mes Haxhi Krasniqit dhe Kashtanov, zgjati 12 raunde, ku me pikë të gjyqtarëve, boksieri nga Kosova mori fitoren.

S’e sa i rëndësishëm ishte ky meç, e tregon edhe momenti i fitores, kur Krasniqi nuk mund të përmbahet nga lotët.

Vërtetë emocionuese.

Shperndaje në Facebook.