December 13, 2017 at 6:25 pm

Hueyda El Saied shpërthen në lot “e shkatërruar”: Dhimbja është aq e madhe sa…

Pak ditë më parë balerina, këngëtarja dhe vajza e ekranit Hueyda El Saied ka vendosur të largohet nga Shqipëria pasi publikoi lajmin e ndarjes nga bashkëshorti i saj.

Hueyda u nda nga bashkëshorti 55-vjeçar ndërsa është larguar drejt Luksemburgut ku jeton prej 5 vitesh së bashku me djalin e saj. E me sa duket i biri është edhe frymëzimi i saj më i madh përderisa siç shprehet vetë prezantuesja në një status në Facebook, është ai që e ndalon të qajë nga mëngjesi deri në darkë.

Bukuroshja shqiptare ka treguar se mezi po pret që ky vit të përfundojë, dhe se 2018 do jetë viti i saj.

Statusi i plotë

Eshte ora 7 e mengjesit e ndersa pres me padurim te degjoj zerin më me jete per mua ne kete bote i cili si cdo mengjes do te me thote : «Mami eja, u zgjova une.», prej disa minutash nuk rresht se kujtuari ata qe me kane «tradhetuar» (me te dashuren «Zonjen Vdekje»). Dhimbja eshte aq e madhe sa mund te qaj tere mengjesin e dreken bashke, por zeri melodioz i Gabrielit te sapo zgjuar me dikton qe do te beja me mire t’i kushtoja vemendje atyre qe kisha ende prane…

Ata qe adhuroj, qe i dua, familjes sime, miqeve (familja qe une kam zgjedhur te kem), ata qe vertet nuk i shoh çdo dite, por qe e dime sa shume e duam njeri-tjetrin… Jeta eshte shume delikate, koha vrapon dhe çdo minute eshte shume i vyer, ndaj dua ta jetoj kohen e mbetur plot dashuri. Dua t’ju dua ashtu siç e ndjej qe me duan aktualisht…
#Gabrieljetaime

#IParajsesqoftshMichelCarcassonne

*** Mezi po pres qe te mbaroj 2017a. 2018 do te jete viti im, e di

Shperndaje në Facebook.