May 19, 2015 at 10:05 pm

Itali, vrau 3 vajzat; shpallet e pafajshme 38-vjeçarja shqiptare

safe_image (16)
Një gjykatë italiane ka shpallur të pafajshme një grua 38-vjeçare, me nënshtetësi shqiptare, për vrasjen e tre vajzave të saj vitin e kaluar.

Lajmin e bëjnë të ditur mediat italiane, sipas të cilave, trupi gjykues e ka marrë këtë vendim duke u bazuar në gjendjen shumë të rëndë mendore të Edlira Çopës.

Por ndaj saj është aplikuar masa e sigurisë me 10 vjet qëndrim në një spital psikiatrik gjyqësor. Procesi u zhvillua këtë mëngjes në gjykatën e qytetit të Lekos, me gjykim të shkurtuar.

Në mars të vitit 2014, gjatë orëve të natës, 38-vjeçarja Çopa vrau me thikë tre vajzat e saj 3, 10 dhe 13 vjeçe.

1432040396vajzat-3

Shperndaje në Facebook.