March 15, 2016 at 12:02 am

Kthejeni kamerën e celularit në 3D me këtë trik (Video)

screenshot-3_1457972675-2024101
Për të kapur video në 360 shkallë, zakonisht duhen kamera komplekse dhe të shtrenjta.
Por, një burrë ka treguar një mënyrë efikase se si mund ta fitoni efektin e njëjtë me asgjë më shumë se një celularë, një tojë dhe një kuti plastike.

Në videon e postuar në YouTube, tregohet se si të arrini të fitoni efektin 3D duke përdorur këtë mënyrë të thjeshtë, transmeton Gazeta Express.

Shikojeni:

https://youtu.be/kx-gHCWLEZ0

Shperndaje në Facebook.