Other News

on February 5, 2016 at 12:05 am / in ShowBiz

Sadna i shkruan Arditit: Dua të vij tu takoj (FOTO)

Në janar producenti Ardit Gjebrea postoi një foto në Instagram ku ishte i veshur si personazhet e Bidai-t. 10 ditë më vonë aktorja Sarah Khan, që luan rolin e Sadna-s tek ‘Bidai’ komentoi në këtë foto duke shkruar: ‘Do të dëshiroja të vija dhe t’ju takoja. Komenti është bërë nga profili @ssarakhan në Instagram. Ky koment ka krijuar menjëherë debat […]

Read more ›
on February 5, 2016 at 12:03 am / in Aktuale

ISIS publikon video të re – fëmija ia heq kokën pengut duke kërcënuar SHBA’të (Video +18)

Një video e re e grupit terrorist ISIS, paraqet një djalë të ri, i cili flet në gjuhën angleze para se t’ia heq kokën një pengu. Fëmija i cili ia heq kokën një pengu, jep një kërcënim për Shtetet e Bashkuara të Amerikës për mbështejten e rebelëve në Siri. “Amerikë, këta janë ushtarët që ju i keni armatosur dhe keni […]

Read more ›
on February 4, 2016 at 10:08 pm / in Kuriozitete

Picë me vezë, e shpejtë dhe e lehtë, mësojeni

Të gjithë adhuruesit e picave duhet t’a mësojnë këtë recetë fantastike. Përbërësit: 6 vezë 2 lugë miell misri 200ml qumësht 200gr proshutë 200gr kaçkavall të grirë Ketchup Ullinjë Rigon Vaj Kripë Përgaditja: 1. Përzieni vezët me qumësht, kripë dhe miell, e më pas i vendosni në një tigan më të madh me vaj. 2. Në temperaturë të ulët i fërgoni […]

Read more ›
on February 4, 2016 at 10:07 pm / in Aktuale

17-vjeçarja siriane ka një pyetje për liderët botëror

A do të na ndihmoni që ta rindërtojmë vendin tonë? Refugjatja 17-vjeçare nga Siria iu ka kërkuar udhëheqësve botëror që t’i edukojnë fëmijët e Sirisë që ata të kthehen në shtëpitë e tyre si inxhinierë, doktorë dhe mësues. Një 17-vjeçare nga Siria u takua me liderët botëror sot në një konferencë të donatorëve në Londër, aty ku do të mblidhen […]

Read more ›
on February 4, 2016 at 10:05 pm / in Kuriozitete

Tenton të vrasë vetën në dhomën e Kim Kardashian (Foto)

Shumë gjëra ndodhin në dhomën e gjumit të Kim Kardashian: Fillimisht nga Ray J deri te O.J. që tentoi të vrasë vetëm. O.J. Simpson u tha se tentoi të vrasë vetën në dhomën e fëmijërisë së Kim Kardashian. Por kjo çështje u bë dramatike në premierën e ‘The People Vs. O.J. Simpson’. Gjithçka është pjesë e shfaqjes së realizuar në […]

Read more ›
on February 4, 2016 at 10:02 pm / in Aktuale

Dyshohet se një person ra nga vrima e aeroplanit

Shteti somalian ka nisur një hetim pasi një aeroplan bëri një aterim emergjent, sepse iu kishte krijuar një vrimë në trup të aeroplanit të tij. Aeroplani ateroi në kryeqytetin Mogadishu. Kompania e aeroplanit, Daalo Airlines kishte frikë së vrima në aeroplan u krijua pas ndonjë sulmi me bombë, raporton BBC, transmeton Gazeta Express. Raportohet se një person ra nga ajo […]

Read more ›
on February 4, 2016 at 9:53 pm / in Aktuale

Vendim: Kush merr në punë të rinj jetimë, përfiton 15 paga nga shteti

Të gjithë ata punëdhënës që punësojnë punëkërkues të papunë nën 30 vjeç me statusin e jetimit do të përfitojnë nga shteti 9 paga mujore, në masën 22 mijë lekë”. Gjithçka përcaktohet në një Vendim të Këshillit të Ministrave, që ka për qëllim nxitjen e punësimit të personave që i përkasin kësaj kategorie, ndërkohë që parashikohen edhe një sërë përfitimesh të […]

Read more ›
on February 4, 2016 at 9:52 pm / in ShowBiz

Amerikanët: Era Istrefi vajza e Rihannës

Era Istrefi po pëlqehet shumë , jo vetëm brenda territoreve shqiptare por edhe në kontinentine elargët. Fansat e Rihannës në Amerikë po çmenden nga Era Zëri i saj i veçantë po lakohet nëpër media botërore e gjithashtu ajo ka arritur të ketë dhe fansa të huaj, transmeton Mapo. Disa nga fansat e quajnë vajza e Rihannës pasi sipas tyre: ‘po […]

Read more ›
on February 4, 2016 at 9:51 pm / in Aktuale, Kuriozitete

25 vite nga operacioni i famshëm: Pacienti është gjallë e mjeku ka vdekur (Foto)

Fotografia nga James Stanfield në vitin 1987, ku kirurgu kardiak i famshëm polak, Dr. Zbigniew Religa, pas operacionit të rëndë të transplantimit të zemrës që zgjati 23 orë, vazhdon të ndjekë nga afër gjendjen e pacientit në një monitor, përderisa asistenti i tij nga lodhja veç fle në dysheme, kishte bërë xhiron e botës. Ajo ishte shpallur edhe fotografia e […]

Read more ›
on February 4, 2016 at 9:49 pm / in ShowBiz

Linda Halimi në 48-të më të mirët e American Idol

Lindita Halimi është shumë afër finales së talent showt amerikan American Idol, ku në përbërje të jurisë është Jennifer Lopez, Harry Connick dhe Keith Urban.  Ajo mbrëmë ka kënduar “My kind of love” nga Emeli Sande, e cila i ka siguruar asaj një vend në 48-të garuesit më të mirë të këtij sezoni, duke kaluar me sukses fazën e katërt. […]

Read more ›