Other News

on July 25, 2016 at 12:07 am / in Kuriozitete

U martova me një shqiptare por ishte prostitutë

Kësaj here në rubrikën e psikologes në gazetën britanike ‘The Sun’, ka mbërritur një histori që përfshinë një vajzë shqiptare. Një 39-vjeçar anglez është njohur me një vajzë 23-vjeçe nga Shqipëria përmes rrjeteve sociale, dhe vetëm pak kohë më pas ata janë martuar. Por vajza pas martese i tregon se është prostitutë dhe se dëshiron ta vazhdojë aktivitetin e saj […]

Read more ›
on July 25, 2016 at 12:05 am / in Fun

Qëllon veten me armë për famë në internet (Video)

Një video e pabesueshme është shfaqur në internet, në të cilën shihet një budalla duke qëlluar veten në faqe me armë. Ai e incizoi veten me celular përderisa qëlloi veten në faqe dhe më pas e publikoi atë në internet. E krejt këtë ai e bëri vetëm për të arritur famë në rrjetet sociale. “A të dhembi?” e pyet personi […]

Read more ›
on July 25, 2016 at 12:03 am / in ShowBiz

Kështu e ‘dridh’ Genta në prapaskenë (Video)

Këngëtarja Genta Ismajli në skenë di të jetë e mahnitshme, por kjo nuk mungon as kur nuk është para publikut. Në një video e xhiruar në prapaskenë shihet këngëtarja bashkë me njërin prej organizatorëve të një klubi nate në qytetin e Klinës, ku edhe do të performojë ajo E bukur, energjike, super seksi, Genta vazhdon ta marrë komplet vëmendjen e […]

Read more ›
on July 24, 2016 at 11:59 pm / in Aktuale

Shpërthim në Gjermani, një i vdekur e dhjetë të lënduar

Një person është vrarë dhe dhjetë të tjerë janë lënduar në një shpërthim të dielën në mbrëmje në një lokal në Ansbach, afër Nurembergut në Gjermani. 01:55 – Ministria e Brendshme e Bavarisë ka njoftuar se nuk është arrestuar akoma asnjë person për shpërthimin në Ansbach të Gjermanisë. Policia ka konfirmuar se shpërthimi ka qenë i qëllimshëm, ndërsa akoma nuk […]

Read more ›
on July 24, 2016 at 4:29 pm / in Aktuale

LAJMI I FUNDIT: Sulm në Gjermani (Foto)

Para pak minutash ka ndodhur një sulm në Gjermani. Policia ka arritur ta arrestojë sulmuesin, i cili me hanxhar vrau një grua dhe lëndoi dy burra. Ende nuk dihet motivi i këtij sulmi. Këto fotografi janë bërë nga dëshmitarët, raportojnë mediat gjermane, Ngjarja ka ndodhur në Reutlingen dhe policia ka arritur ta arrestojnë të dyshuarin, shkruan huffingtonpost.

Read more ›
on July 24, 2016 at 11:40 am / in Kuriozitete

Ish-supermodelja fiton gjyqin 75 miliard dollarësh kundër miliarderit, por diçka ndodhi…

Një ish-supermodele e cila pothuajse fitoi gjyqin për divorc ndaj ish-burrit të saj miliarder me dëmshpërblim prej 75 miliard dollarësh, është zhgënjyer. Gëzimi i saj zgjati vetëm 2 javë, pasi ish-burri i saj miliarder Sheikh Walid Juffali, vdiq në Zyrih pas një beteje të gjatë me kancerin. Më herët gjatë këtij muaji beteja e ish gruas së tij e cila […]

Read more ›
on July 24, 2016 at 11:39 am / in Fun

Nëna shqiptare me shami dhuron spektakël në diskotekë (VIDEO)

Në një diskotekë në Spille shumë të rinj e të reja janë habitur kur kanë parë duke kërcyer si e çmendur një gjyshe që ndodhej aty. Edhe pse në një moshë të madhe, nëna dhuron spektakël për të pranishmit të cilët nuk kanë denjuar ta filmojnë këtë skemë që nuk të ndodh përditë ta shohësh

Read more ›
on July 24, 2016 at 11:39 am / in Kuriozitete

“Burrneshat” e Kabulit, vajzat që vishen si djem

Ato i quajnë “bacha posh”. Janë vajza që vishen dhe rriten si djem. Një lloj varianti i burrneshave shqiptare, me dallim që ato qëndrojnë të tilla deri në moshën e pubertetit e më pas i nënshtrohen jetës së një gruaje të zakonshme, martohen, bëhen me fëmijë Por ka edhe nga ato që dëshirojnë dhe ia arrijnë të mbeten të tilla […]

Read more ›
on July 24, 2016 at 11:38 am / in Kuriozitete

Nga Nënë Tereza tek Ataturku: 20 heronjtë e njerëzimit

Historia e botës s’është gjë tjetër veçse biografia e heronjve. Kështu thotë historiani skocez Thomas Carlyle në vitet 1800. Përmes historive të 20 heronjve më të mëdhenj të shekullit të ’20-të do lexoni biografinë e botës. Gra dhe burra, që nuk janë “të fortët me muskuj”, “të përkëdhelurit e perëndive”, sipas përkufizimit të fjalës hero në mitologjinë greke, por njerëz […]

Read more ›
on July 24, 2016 at 11:38 am / in Kuriozitete

Mendonin se ishin duke pirë ujë të thjeshtë, por e vërteta i ka lënë të shtangur banorët

Ka një përbërës të veçantë që rrjedh me ujin e pijshëm në çezmat e një komuniteti të vogël bujqësorë në Kolorado. Banorët e Hugo, që mendohet të jenë rreth 800, janë paralajmruar të mos pinë, gatuajn apo të lahen me ujin pasi që është gjetur THC në një pus, përcjell lajmi.net THC është agjenti psikoaktiv tek kanabisi dhe zyrtarët e […]

Read more ›